Narzędzia ręczne niezbędne podczas prac remontowych i budowlanych

Właśnie wchodzimy w najlepszy moment na przeprowadzanie prac remontowych i budowlanych. Łagodniejsze warunki atmosferyczne sprzyjają rozpoczęciu działań zaplanowanych zimą. Do tego z pewnością przydadzą się narzędzia, które wesprą pracę maszyn budowlanych. W trakcie czynności remontowo-budowlanych warto uzbroić się w solidne produkty, które poradzą sobie z różnorodnymi zadaniami związanymi z budową. Począwszy od stawiania fundamentów czy ścian poprzez układanie podłóg, montaż konstrukcji wspierających prace na wysokości, kończąc na układaniu rur i instalacji elektryki oraz centralnego ogrzewania. W tym wypadku warto postawić na jakość i wytrzymałość, tak aby wybrane produkty mogły znaleźć zastosowanie również do innych prac, drobnych napraw czy nowych projektów.

– Każdy profesjonalista, jak i pasjonat, który samodzielnie podejmuje się wykonywania prac budowlanych, remontowych czy stolarskich może skorzystać z bogatej oferty produktów dostępnych na rynku. Przed zakupami należy jednak dokładnie ocenić przeznaczenie przyrządów, pozwoli to łatwiej dopasować ich parametry techniczne do potrzeb. Warto też pomyśleć o narzędziach jak o inwestycji na przyszłość, dlatego cena powinna w tym przypadku stanowić kwestię drugorzędną, decydująca zaś jest jakość. Renomowany dostawca sprzętu i narzędzi ręcznych stanowi solidną gwarancję, że produkty zostały wykonane zgodnie z obowiązującymi wymaganiami technicznymi i przepisami bhp, co stanowi o ich wytrzymałości i bezpieczeństwie użytkowania – tłumaczy Jacek Wójcik, Product Manager Würth Polska.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie narzędzi budowlanych?

Na liście produktów niezbędnych przy każdej budowie nie może zabraknąć taczki, miarki, poziomicy, kątomierz z poziomicą czy łopaty i szpadla. W przypadku tych ostatnich wybór nie jest taki oczywisty, bo choć wyglądają bardzo podobnie, to po dokładnym przyjrzeniu się widać znaczące różnice w kwestii budowy, a ta przekłada się na sposób użytkowania. Łopaty częściej znajdują zastosowanie w rolnictwie i przydomowych pracach, np. do przenoszenia i podgarniania różnych materiałów, w tym sypkich. Natomiast szpadel jest niezastąpionym narzędziem na budowie i w ogrodnictwie. Użyjemy go do kopania i rozbijania grud ziemi, w czym pomoże nam jego konstrukcja. Szpadel budowlany z trzonkiem typu T marki Würth wyposażony jest w wygodny, drewniany trzonek, wzmocnioną końcówkę oraz hartowane i polerowane ostrze ułatwiające zagłębianie go w ziemi.

– Istotnym aspektem wpływającym na wybór narzędzi jest wygoda własnej pracy, dlatego należy z dystansem podchodzić do uniwersalności niektórych produktów. Za przykład może posłużyć młotek, którego klasyczny model składa się na wyposażenie podstawowej skrzynki narzędziowej. Jednak w przypadku specjalistycznych prac wymagane jest również zastosowanie dedykowanego narzędzia. Z tego powodu wyróżnia się m.in. młotki murarskie, brukarskie, stolarskie, gumowe czy miedziane — komentuje Jacek Wójcik, Product Manager Würth Polska.

Wśród tych najbardziej przydatnych na budowie znajduję się młotek murarski. Niezbędny do wbijania gwoździ i kołków w murze oraz do łamania cegieł i kamieni. Młotek typu berlińskiego wykonany jest z najwyższej jakości stali i posiada ergonomiczny uchwyt, który zapewni jego wygodną i skuteczną obsługę. Innym wariantem, który lepiej sprawdzi się przy montażu drewnianych elementów i konstrukcji, będzie młotek ciesielski. Model PREMIUM znajdujący się w ofercie Würth służy do precyzyjnego wbijania gwoździ i mocowania elementów. Wyposażony w dłuto w kształcie klinu, umożliwia precyzyjne cięcie i formowanie drewna, a zastosowanie bezpoślizgowego uchwytu z tworzywa sztucznego, zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa podczas pracy.

Precyzyjne, solidne i trwałe

Innym przykładem narzędzia, które stanowi niezbędne wyposażenie firm remontowo-budowlanych, jak i warsztatów są szczypce zbrojarskie. Sprawdzą się podczas budowy fundamentów, ścian i podłóg, gdzie wymagana jest precyzyjna obróbka licznie występujących elementów stalowych. Szczypce zbrojarskie POWER użyjemy do cięcia drutu zbrojeniowego i innych materiałów, związanych z pracami w betonie. Produkt wyposażony jest w specjalne ostrza, które zapewniają łatwe i precyzyjne cięcie, a ich smukła konstrukcja ułatwia pracę w trudno dostępnych miejscach. Szczypce umożliwiają optymalną efektywność cięcia przy użyciu małej siły.

Budowa niezmiennie wiąże się z pracą na wysokościach, gdzie nawet profesjonalna drabina z pomostem roboczym okazuje się niewystarczająca. O ile wewnątrz sprawdzi się podest lub mobilne składane rusztowanie, o tyle na zewnątrz potrzebna jest solidna konstrukcja, która posłuży do wzniesienia budynku czy wykonywania prac elewacyjnych. Na powierzchni rusztowań przez wiele godzin przemieszczają się pracownicy wraz z towarzyszącym im ciężkim sprzętem, dlatego konstrukcja musi być dokładnie przygotowana. Odpowiedni do skutecznego i bezpiecznego montażu będzie klucz z grzechotką, która pozwala na szybkie i solidne dokręcanie śrub. Model marki Würth wykonany jest ze stali chromowo-wanadowej, zapewnia wysoką wytrzymałość. Produkt ma możliwość regulacji obrotów w prawo i lewo, a trzpień stożkowy ułatwia pozycjonowanie i wyrównanie otworów przy skręcaniu.

Niepozorne, choć wszechstronne narzędzia do drewna

Z pozoru małe rzeczy potrafią znacznie przyspieszyć wykonywaną pracę. W szczególności, jeżeli dotyczą niezwykle często używanych podczas pracy narzędzi takich jak śrubokręty i wiertarki. Wtedy szybkość i wygoda podczas wymiany bitów staje się kluczowa. Z tego powodu warto zainwestować w magnetyczny uchwyt do bitów 1/4 cala z funkcją szybkiej wymiany jedną ręką od firmy Würth, który usprawni pracę każdemu specjaliście. Wyposażony jest w przycisk mechanizmu szybkomocującego, którego wciśnięcie powoduje wypchnięcie bitu z uchwytu oraz magnetyczną końcówkę, co uchroni nas przed wypadnięciem bitu podczas pracy. Oczywiście, niezbędny będzie również zestaw bitów, zawierający elementy przydatne przy różnych zadaniach. Szukając dla siebie odpowiedniego rozwiązania, warto zwrócić uwagę na możliwość przenoszenia poszczególnych listew z bitami w miejsce użycia lub indywidualny montaż opakowania z bitami, co oszczędzi konieczności przemieszczania się z miejsca na miejsce z całym zestawem. Dodatkowymi udogodnieniami będzie nadrukowany system kodowania kolorami na bitach, ułatwiający identyfikację oraz praktyczny klips do paska, który w razie potrzeby można zdjąć. To wszystko znajdziemy zestawie bitów ¼, składającego się z 33 elementów marki Würth.

Stolarstwo i obróbka drewna charakteryzują się niezwykłą precyzją i estetyką wykończenia. Dlatego kolejnym niepozornym, choć ważnym narzędziem jest strugarka do wygładzania i równania krawędzi. Zdecydowanie najlepszym wyborem jest produkt, który umożliwia przycinanie dwóch powierzchni panelu jednocześnie oraz taki wyposażony w dwa obosieczne ostrza, pozwalające ciąć z dwóch stron jednocześnie. Dodatkowym atutem, o który zadbał Würth w swoim modelu, jest możliwość podzielenia narzędzia na dwie części i używania jako dwóch niezależnych strugarek, co jest szczególnie istotne w przypadku pracy na szerszych panelach (powyżej 26 mm).

– Podczas prac budowlanych, remontowych, a nawet drobnych napraw pamiętajmy o własnym bezpieczeństwie. Ergonomiczne i solidne narzędzia to tylko połowa sukcesu. Wyposażmy siebie i swoich pracowników w wytrzymałe kaski absorbujące energię, ochronniki oczu i uszu oraz odpowiednie rękawice, które wesprą bezpieczeństwo i komfort pracy – podsumowuje Jacek Wójcik, Product Manager Würth Polska.

O Würth Polska

Würth Polska jest liderem w technice zamocowań i dystrybucji produktów dla profesjonalistów, obecnym na polskim rynku już 32 lata. To nowoczesna firma i wiarygodny, stabilny pracodawca, który zatrudnia ponad 750 pracowników, z czego ponad 500 w Dziale Sprzedaży podzielonym na 7 obszarów – Auto, Cargo (w tym Agro), Drewno, Budownictwo, Metal, Instalacje i Budownictwo Inwestycje. Würth Polska posiada 45 sklepów stacjonarnych oraz rozbudowany sklep internetowy, który zapewnia możliwość zakupów 24h na dobę bez wychodzenia z domu. Centrala firmy i nowoczesne centrum logistyczne znajdują się w Warszawie. Koncern prowadzi sprzedaż wyłącznie firmom i osobom prowadzącym działalność gospodarczą. Więcej informacji o Würth Polska pod linkiem.

 

O grupie Würth

Grupa Würth została założona w 1945 r. w Niemczech. Obecnie składa się z ponad 400 samodzielnych firm, rozmieszczonych w ponad 80 krajach na wszystkich kontynentach. Zatrudnia ponad 83 tys. osób, z czego ponad 33 tys. to przedstawiciele handlowi. Würth to również ponad 3,7 mln klientów. Zgodnie z rocznym sprawozdaniem finansowym, w 2021 r. Grupa Würth osiągnęła łączną sprzedaż na poziomie 17,1 mld EUR.