Naładuj auto w domu, rozlicz kartą paliwową

Teraz ładowanie auta służbowego prądem w domu czy pracy można rozliczyć poprzez kartą paliwową, a więc na rachunek pracodawcy. Operator DKV Mobility ogłosił właśnie dostępność usługi @home/@work dla firm we Francji i Austrii. Niezależnie, na terenie całej Europy, DKV zwiększyło sieć publicznych i półpublicznych stacji z energią elektryczna dla aut do 344 000 lokalizacji.

DKV Mobility, wiodąca europejska platforma B2B do płatności i rozwiązań w trasie, rozszerza swoją ofertę w zakresie ładowania aut. Do rozliczania zakupu energii elektrycznej służy karta +Charge, która działa łącznie z aplikacją DKV Mobility. Klienci z Francji i Austrii mogą dodatkowo – za pośrednictwem urządzenia udostępnianego przez operatora – tak skonfigurować zużycie prądu, aby regulować za pośrednictwem karty paliwowej także ładowania pojazdów, których dokonują w domu czy w miejscu pracy.

„Cieszymy się, mogąc zaoferować kierowcom we Francji i w Austrii rozwiązanie @home/@work”, mówi Sven Mehringer, dyrektor zarządzający ds. energii i usług dla pojazdów w DKV Mobility. „Dziś posiadacze DKV Card+Charge mogą korzystać już z 344 000 punktów ładowania – wielu marek, w wielu krajach. Teraz chcemy jeszcze bardziej zwiększyć elastyczność dostępu do energii, włączając w to prywatne lokalizacje.”

Partnerem DKV Mobility w zakresie rozszerzenia oferty @home/@work na Francję i Austrię jest dostawca urządzeń KEBA Group AG z siedzibą w Linz w Austrii. Do zarządzania siecią ładowania aut energią elektryczną służy platforma GreenFlux (spółka zależna DKV Mobility). Od kwietnia 2022 r. platforma integruje już 344 000 publicznych i półpublicznych punktów ładowania w całej Europie.

 

Więcej na: www.dkv-mobility.com

DKV Mobility prowadzi wiodącą w Europie platformę dla biznesu, oferującą rozliczenia oraz liczne usługi dla firm i pojazdów w trasie. Wyróżnia nas ok. 90 lat doświadczenia na rynku. Obecnie dzięki kartom paliwowo-serwisowym DKV Card ok. 259 000 naszych klientów może tankować i ładować swoje pojazdy. Zapewniamy dostęp do największej w Europie sieci akceptacji, na którą składa się: ok. 67 000 konwencjonalnych stacji paliw, ok. 344 000 punktów ładowania pojazdów elektrycznych oraz 20 000 stacji z paliwami alternatywnymi. Ponadto, DKV Mobility jest jednym z głównych operatorów rozliczających opłaty drogowe w Europie, a także dostawcą innowacyjnych rozwiązań cyfrowych. Oferujemy także rozległą sieć warsztatów oraz pomocy mobilnej, obejmującą ok. 30 000 warsztatów. W obszarze finansów jesteśmy liderem w usługach zwrotu podatku VAT. Zatrudniając około 1700 pracowników, firma DKV Mobility wygenerowała w 2021 r. obroty o wartości 12 mld euro, osiągając przychód za poziomie 492 mln euro. Naszym celem jest wspieranie transformacji branży TSL oraz motoryzacyjnej w dążeniu do zrównoważonej przyszłości.