Najnowocześniejsze maszyny i technologia rolnictwa precyzyjnego John Deere w Bednarach podczas Agro Show 2023

Agro Show: 120 ha powierzchni, 700 wystawców, 120 tys. zwiedzających i aż 22 lata tradycji. Wydarzenie rusza 22 września br. w Bednarach, a John Deere, tak jak w minionych latach, będzie obecny na największej plenerowej wystawie rolniczej w Europie. Marka przygotowała prezentację uznanych maszyn oraz innowacyjnych rozwiązań rolnictwa precyzyjnego.

Agro Show już od 1999 roku jest miejscem wymiany doświadczeń, pomysłów, innowacji i perspektyw światowego oraz polskiego rolnictwa. John Deere co roku zaprasza odwiedzających do przestrzeni pełnej nowoczesnych rozwiązań i maszyn. Klienci i fani marki będą mogli doświadczyć kombajnu serii S780 z czujnikiem HarvestLab 3000, nowych modemów JDLink, technologii przeciwdziałania chwastom See&Spray, Reaktywnego Układu Kierowniczego i innych maszyn i narzędzi.

Wyższy wymiar precyzji – czujnik HarvestLab 3000

Na szczególną uwagę zasługuje czujnik HarvestLab 3000, montowany m.in. w kombajnach S780. Dostępne w seriach S i T narzędzie zmienia pracę na łatwiejszą, szybszą i bardziej wydajną.

– To tylko jeden czujnik, a aż cztery zastosowania: w sieczkarniach, kombajnach serii S i T, wozach ascenizacyjnych i jako mobilne laboratorium. Pozwala na dokonanie niezwykle precyzyjnej analizy jakości plonów i ich monitorowania podczas zbioru. W założeniu jego działanie jest proste, ale także niezwykle efektywne. HarvestLab 3000 analizuje skład zbieranych zbóż bezpośrednio na polu. Dzięki temu możemy ekspresowo otrzymać informacje o składzie chemicznym i wilgotności plonów – wyjaśnia Mateusz Janicki, Product Sales Specialist John Deere Polska.

Wspomniany kombajn S780 to pierwszy kombajn w Polsce z takim czujnikiem. Pracuje on w technologii bliskiej podczerwieni. Niezwykle imponujące są jego osiągi: wykonuje bowiem aż 4000 pomiarów na sekundę. Ten mechanizm nie mógłby działać bez połączenia z innym niezbędnym elementem ekosystemu narzędzi John Deere, czyli John Deere Operations Center, które odświeża pobierane dane regularnie co 3 sekundy.

Symbole rolnictwa precyzyjnego – wyświetlacz G5Plus, odbiornik StarFire™ 7000 i modemy JDLink

Prawdziwa modernizacja musi iść o krok dalej niż oczekiwania klientów – wyprzedzać ich potrzeby. Dlatego marka John Deere proponuje instalację elementów, które wniosą jakość pracy gospodarstwa na zupełnie nowy poziom. Prezentowany podczas Agro Show wyświetlacz należy do rodziny G5, tym razem John Deere pokaże konkretnie model G5Plus. Jego ekran ma aż 12,8 cala. Co to oznacza w praktyce dla klienta?

– Aż 33% więcej przestrzeni wyświetlanych map i pozostałych informacji. Jednocześnie klienci mogą mieć pewność, że zachowano to, co w poprzednich seriach wyświetlaczy działało bez zarzutu, czyli m.in. AutoTrac™ i system sterowania sekcjami – odpowiada Bogdan Kazimierczak, Product Sales Specialist John Deere Polska.

Na stoisku John Deere nie może zabraknąć prawdziwej gwiazdy rolnictwa precyzyjnego, czyli odbiornika StarFire™ 7000.

– Ten odbiornik to ekspresowe narzędzie pracy. Czas aktywacji StarFire™ 7000 nie przekracza 8 minut, a jednocześnie dokładność RTK wynosi 2,5 cm. Jest kompatybilny z sygnałami aż czterech satelitów, dzięki czemu jest też w mniejszym stopniu podatny na efekt cienia. Działanie SF-RTK jasno pokazuje, że zapewnia o 100% lepsze pokrycie sygnałem. Jeszcze więcej każdy zainteresowany dowie się w przestrzeni John Deere podczas Agro Show – mówi Bartosz Białas, Marketing Manager John Deere Polska.

Specjaliści dodatkowo zaprezentują także zupełnie nowe modemy JDLink, które gwarantują łączność pomiędzy maszynami a John Deere Operations Center. Warto wiedzieć, że jest to urządzenie typu „plug and play”, czyli można stosować je z różnymi elementami floty sprzętu. Mobilność i elastyczność w pracy rolnika jeszcze nigdy nie były tak blisko.

Technologia See & Spray™ do skutecznego zwalczania chwastów

Katastrofy naturalne czy inflacja to nie jedyne wyzwania, z jakimi musi radzić sobie branża rolnicza. Każdy właściciel gospodarstwa wie, że profilaktyka w zakresie przeciwdziałania chwastom jest równie kluczowa dla dobrych efektów sezonu. John Deere zaprezentuje jedyną w swoim rodzaju technologię See & Spray™, opryskiwaczy skonstruowanych w Horst w Holandii, które pozwalają na wykonanie aplikacji herbicydów na wszystkich etapach wzrostu.

Jak działa ta skuteczna technologia? Bazuje ona na precyzyjnym opryskiwaniu punktowym. Sprawdza się w zabiegach przedwschodowych oraz uprawach rzędowych po wschodach. Technologia działa w symbiozie z odbiornikiem StarFire™ 7000, o czym więcej odwiedzający dowiedzą się od ekspertów na stoisku John Deere.

Ciągnik 7R z Reaktywnym Układem Kierowniczym

Podczas Agro Show będzie można także zapoznać się z rozwiązaniami dla większych maszyn. Reaktywny Układ Kierowniczy zostanie wprowadzony w maszynach serii 7R, dużych ciągnikach, które cechuje wszechstronność i wysoka moc znamionowa. Po wykonaniu skrętu kierownica automatycznie wraca do środkowego położenia i pozostaje w nim podczas jazdy na wprost po drodze. Wykorzystuje sygnały hydrauliczne zarówno z lewego, jak i prawego siłownika układu kierowniczego. Można go wyłączyć również poprzez system CommandCenter. Ponadto warto wiedzieć, że działa także dzięki nowemu zaworowi sterującemu – to on optymalizuje pracę, włączając i wyłączając odpowiednie funkcje.

Specjaliści John Deere zapraszają na stoisko targowe od 22 do 24 września w Bednarach. Podczas Agro Show markę John Deere znajdziecie w sektorze B, nr stoiska: 193.