Must have 2022 dla sofy Margo zaprojektowanej przez Nelsona de Araújo dla Nobonobo

Tegoroczna edycja plebiscytu must have 2022 została rozstrzygnięta. Wśród wyróżnionych renomowanym znakiem jakości must have produktów znalazła się sofa Margo marki Nobonobo. To projekt powstały we współpracy z Nelsonem de Araújo.

Od 12 już lat plebiscyt must have, organizowany przez Łódź Design Festival, upowszechnia dobry polski design, a przez to promuje rodzimy biznes oraz projektantów i producentów. Niezależna Rada Ekspertów nieodpłatnym znakiem must have wyróżnia najlepsze rodzime produkty. To unikalna rekomendacja konsumencka oraz najbardziej medialne wydarzenie w polskim designie.

W tym roku jury konkursu, w składzie: Anna Grużewska, Agnieszka Gruszczyńska-Hyc, Dominika Olszyna, Magda Świć i Paweł Rafa, Agnieszka Polkowska, Michał Mazur, Diana Nachiło, Iwona Ławecka-Marczewska, Zbigniew Maćków, Hanna Rydlewska, Monika Pągowska i Tomasz Pągowski, Katarzyna Księżopolska, Kamil Białas, Agata Szydłowska, Szymon Hanczar oraz Michał Piernikowski, spośród 425 zgłoszeń znakiem jakości must have wyróżniła 76 produktów. Wśród nich znalazła się sofa Margo zaprojektowana przez Nelsona de Araújo dla marki Nobonobo. Podczas 16. Łódź Design Festival (12-22.05.2022 r.), w rotundzie Manufaktury, będzie można zwiedzać wystawę prezentującą wyróżnionych w tegorocznej, 12. edycji plebiscytu.

Kolekcja Margo

Zaprojektowana przez Nelsona de Araújo sofa Margo inspirowana jest jesienią w Portugalii i fascynującym pożegnaniem lata.

Do stworzenia kolekcji Margo zainspirowała mnie jesień w Portugalii – swoimi kolorami, zapachami i atmosferą. Chciałem przekazać całą tę energię i magię w każdym detalu, a jednocześnie stworzyć wygodne, ponadczasowe meble, dzięki którym możemy odpocząć po stresującym dniu w pracy, bądź spędzić czas z ulubioną książką – mówi projektant.

Symetria, która jest przewodnim motywem kolekcji, tworzy proste, minimalistyczne linie, ubrane jednak w obłe formy inspirowane naturą.  Drewniane podstawy podkreślają detal rzemiosła oraz jakość wykonania. Niskie siedziska zachęcają do wypoczynku, a wygodne oparcia gwarantują komfort i relaks. W skład kolekcji Margo wchodzi sześć modeli: dwie sofy, puf, fotel oraz 2-modułowy zestaw narożny.

O projektancie

Nelson de Araújo ukończył wydział projektowania produktu na uniwersytecie Escola Superior de Tecnologia e Gestão w mieście Viana Do Castelo. Swoją pasję do designu odkrył podczas pobytu we Włoszech, gdzie uczestniczył w programie Erasmus na Università Degli di Palermo. To doświadczenie ukształtowało jego wizję projektowania mebli. Projektant dąży do perfekcji w każdym detalu, inspirują go piękno natury, fotografia i podróże. Swoją mantrę projektową definiuje dwoma słowami – minimalizm i równowaga. Wizja Nelsona doskonale łączy się z misją marki Nobonobo, którą jest tworzenie ponadczasowych, unikalnych i funkcjonalnych produktów do aranżacji wnętrz.

Więcej informacji na stronie: https://nobonobo.pl/

***

Nobonobo jest polską marką, której siedziba znajduje się w Łodygowicach. Działalność firmy od samego początku koncentruje się na produkcji wysokiej jakości mebli tapicerowanych, głównie sof.

Modele, które tworzy marka dostępne są w wyselekcjonowanych salonach na terenie Polski. Firma stale poszerza również dystrybucję na rynkach zagranicznych.