MiR wprowadza nowe oprogramowanie chmurowe do optymalizacji floty robotów

MiR Insights to nowe oprogramowanie chmurowe firmy Mobile Industrial Robots (MiR). Dostarcza ono  właścicielom flot robotów MiR praktycznych informacji, umożliwiających poprawę wydajności, wydłużenie czasu pracy robotów oraz skuteczniejsze rozwiązywanie problemów, co w rezultacie przekłada się na lepszy zwrot z inwestycji.

Odense, marzec 2023: Wraz z rozwojem flot autonomicznych robotów mobilnych (AMR) rośnie zapotrzebowanie na narzędzia do optymalizacji ich wydajności i zarządzania nimi. Dlatego firma MiR ogłasza wprowadzenie MiR Insights – nowego programu opartego na chmurze. Umożliwia on właścicielom floty robotów śledzenie i analizowanie operacji wykonywanych przez AMR oraz uzyskiwanie użytecznych informacji, które mogą poprawić wydajność robotów.

Dzięki MiR Insights możliwe jest uzyskanie odpowiedzi na pytania takie jak:

  • Jaka była średnia skuteczność zadań wykonywanych przez flotę robotów w danym tygodniu?
  • Czy są jakieś konkretne obszary w produkcji, w których roboty napotykają powtarzające się problemy?
  • Jak zmiany wprowadzone na hali produkcyjnej wpływają na wydajność robotów?

Oprogramowanie umożliwia również właścicielom flot łatwy dostęp do danych technicznych oraz ich udostępniania w celu szybszej i bardziej efektywnej reakcji na sytuację.

„MiR Insights zapewnia użytkownikom floty AMR znacznie lepsze zrozumienie działania robotów i ich interakcji z środowiskiem” mówi prezes MiR, Walter Vahey. „Ta wiedza umożliwi naszym klientom szybszy rozwój i dalszą rozbudowę instalacji oraz znacznie poprawi ROI”.

Najważniejszymi funkcjonalnościami MiR Insights są:

  • Pulpity danych: monitorowanie wskaźników KPI takich jak pokonany dystans, ukończone zadania, czy poziom wykorzystania robota.
  • Mapy ciepła: śledzenie aktywności robotów zarówno pod kątem czasu jak i lokalizacji, wizualizacja obszarów ze słabym zasięgu WiFi i potencjalnych wąskich gardeł.

Bezpieczne przechowywanie danych w chmurze

Oprogramowanie MiR Insights jest umieszczone na platformie Microsoft Azure i wykorzystywane w połączeniu z MiR Fleet, czyli programem do zarządzania flotą robotów Mobile Industrial Robots. Program w chmurze odczytuje dane z MiR Fleet, ale nie ingeruje w operacje floty, sterowanie pojedynczymi robotami, ani nie dostosowuje ustawień AMRów. Panel MiR Insights jest bardzo intuicyjny i zawiera opcje wizualizacji danych, a także wtyczkę API (ang. application programming interface) do przenoszenia surowych danych w celu wykorzystania ich w systemach zewnętrznych. Oprogramowanie MiR Insights zostało zaprojektowane z myślą o usprawnieniu funkcjonalności flot AMR na bazie doświadczeń klientów Mobile Industrial Robots.

MiR Insights zostanie zaprezentowane podczas targów ProMat 2023 w Chicago w dniach 20-23 marca, a już od II kwartału 2023 roku będą mogli z niego korzystać klienci MiR.

O Mobile Industrial Robots:

Mobile Industrial Robots (MiR) rozwija i wprowadza na rynek najbardziej zaawansowaną linię współpracujących i bezpiecznych autonomicznych robotów mobilnych (AMR), które szybko, łatwo i efektywnie kosztowo zarządzają wewnętrzną logistyką. Innowacyjne roboty MiR zostały wdrożone już przez setki średnich i dużych międzynarodowych producentów, a także kilka szpitali i domów opieki na całym świecie. Założona w 2013 r. w Danii firma urosła do rangi światowego lidera z blisko 220 dystrybutorami i certyfikowanymi integratorami systemów w 60 krajach. W roku 2018 MiR został przejęty przez Teradyne, a cztery lata później połączył się z AutoGuide Mobile Robots, aby dostarczyć szeroką gamę produktów AMR, od niskiej do ciężkiej ładowności. Firma swoją siedzibę główną ma w Odense w Danii, a oddziały regionalne w Nowym Jorku, San Diego, Singapurze, Frankfurcie, Barcelonie, Tokyo i Szanghaju. Więcej informacji na stronie www.mobile-industrial-robots.com