Międzynarodowy biznes inwestuje we Wrocławiu – airSlate otwiera nowe biuro

Zaczynali jako technologiczny startup w Stanach Zjednoczonych. Dzisiaj znajdują się w gronie 500 najszybciej rozwijających się amerykańskich przedsiębiorstw wyróżnionych w prestiżowym rankingu Financial Times za rok 2022. airSlate to ponad 900 pracowników, 100 milionów użytkowników i 6 biur, do których właśnie dołącza oddział w Polsce. Dlaczego inwestują właśnie tutaj?

airSlate jest liderem w dostarczaniu rozwiązań do digitalizacji i automatyzacji procesów biznesowych, w tym zarządzania przepływem dokumentów i ich elektronicznym podpisywaniem – a wszystko to za pomocą platformy, która umożliwia klientom samodzielne automatyzowanie procesów bez konieczności programowania. Powstały w 2008 roku startup w ciągu ostatnich dwóch lat przeżył dynamiczny rozwój spowodowany pandemią. Przyspieszyła ona digitalizację przepływu dokumentów i ich elektroniczne podpisywanie, a w tym rozwiązania airSlate okazały się bezkonkurencyjnym wsparciem.

photo by: Bartek Sadowski
www.barteksadowski.pl
instagram.cmo/barteksadowski
sadowski.bartek@gmail.com
+48 609 120 330

airSlate ogłosiło, że swoje następne biuro otwiera we Wrocławiu, wybierając jako siedzibę budynek Nobilis w pobliżu placu Grunwaldzkiego. Osobą zarządzającą polskim oddziałem został Michał Wędzicha, który posiada ponad 10-letnie doświadczenie w budowaniu i rozwijaniu firm informatycznych.

  • Cieszę się, że jestem odpowiedzialny za działania operacyjne związane z wprowadzeniem airSlate na polski rynek. Globalne podejście firmy do jej pracowników jest wyjątkowe i to samo podejście będziemy chcieli zachować na naszym lokalnym wrocławskim poziomie. Zaliczam do tego m.in. fakt, że zatrudnione osoby mają możliwość pracy nad projektowaniem i tworzeniem rozwiązań wykorzystywanych przez miliony użytkowników na całym świecie, mając przy tym możliwość objęcia akcji firmy, zapewnione szkolenia czy też pełen pakiet benefitów. W firmie wierzymy, że każdy pracownik jest odpowiedzialny za sukces spółki i utrwalanie naszych wartości. Jestem przekonany, że Wrocław ma wielu wybitnych specjalistów IT, w tym programistów JavaScript, PHP, specjalistów DevOps, QA i innych specjalizacji, których poszukujemy – mówi Michał Wędzicha, Head of airSlate Poland.

Członkowie wrocławskiego oddziału będą bezpośrednio współpracować z siedzibą główną w Bostonie oraz pozostałymi ośrodkami deweloperskimi. Zatrudnieni specjaliści zajmą się opracowywaniem oprogramowania i narzędzi dla klientów.

  • W ujęciu globalnym airSlate będzie nadal koncentrować się na ekspansji i rozwoju produktu – mów Boris Shakhnovich CEO airSlate – Natomiast wrocławski zespół skupi się na pozyskaniu najlepszych inżynierów, technologów i deweloperów. Wrocław jest jednym z najszybciej rozwijających się centrów technologii i innowacji na całym świecie, a my jesteśmy zaszczyceni móc dołączyć do tego miasta i kontynuować inwestowanie w technologię i rozwój gospodarczy regionu. To także dla nas szansa na pozyskanie najlepszych talentów. – dodaje.