Magazyn Time ogłosił Schneider Electric najbardziej zrównoważoną firmą na świecie

Schneider Electric, lider w dziedzinie cyfrowej transformacji zarządzania energią i automatyzacji, znalazł się na szczycie listy “Najbardziej zrównoważonych firm na świecie w 2024 roku” opublikowanej przez tygodnik społeczno – polityczny Time i firmę Statista, światowego lidera w zakresie analityki i statystyk. Miejsce w rankingu odzwierciedla ambitne cele Schneider Electric w zakresie redukcji emisji własnych, ale także zaangażowanie firmy we wspieranie jej klientów w zwiększaniu efektywności energetycznej i zmniejszaniu ich emisji.

Time i Statista wykorzystały transparentną, wieloetapową metodologię, aby wskazać najbardziej zrównoważone firmy na świecie w 2024 roku. Prace rozpoczęto, analizując ponad 5000 największych i najbardziej wpływowych firm. Po rygorystycznej, czteroetapowej ocenie ostateczny ranking wykluczył niezrównoważone branże i uwzględnił takie czynniki, jak: zewnętrzne oceny i zobowiązania w zakresie zrównoważonego rozwoju, praktyki sprawozdawczości korporacyjnej oraz wskaźniki wyników środowiskowych i społecznych. To kompleksowe podejście zaowocowało rankingiem 500 firm z ponad 30 krajów.

Zarówno Time, jak i Statista podkreśliły znaczenie know-how Schneider Electric oraz rolę inicjatywy Schneider Sustainability Impact (SSI). Ten program transformacyjny wspiera i monitoruje postępy firmy w realizacji globalnych celów zrównoważonego rozwoju na lata 2021-2025. Obejmują one wymiar środowiskowy, społeczny i ładu korporacyjnego (ESG). Miarą sukcesu jest realny wpływ Schneider Electric na zmniejszenie emisji dwutlenku węgla przez klientów firmy: oszczędzono lub uniknięto emisji rzędu 553 milionów ton CO2 od 2018 roku. Firma poczyniła również znaczne postępy w transformacji własnego łańcucha dostaw. Emisja dwutlenku węgla przez 1000 największych dostawców Schneider Electric spadła o 27% od początku programu, a 21% strategicznych partnerów firmy spełniło standardy godnej pracy Schneider Electric.

– Jesteśmy niezwykle zaszczyceni, że zostaliśmy uznani za najbardziej zrównoważoną firmę na świecie – mówi Peter Herweck, CEO Schneider Electric. – Jest to świadectwo naszego niezachwianego zaangażowania w zrównoważony rozwój, który jest zakorzeniony we wszystkim, co robimy. W naszych decyzjach i codziennych działaniach bierzemy pod uwagę środowisko, społeczeństwo i standardy zarządcze. Dokładamy wszelkich starań, aby osiągnąć jeszcze większe postępy w realizacji naszych celów w zakresie zrównoważonego rozwoju i zapewnić, by wszyscy przyczyniali się do tworzenia pozytywnego i trwałego wpływu na otoczenie.

Niedawno, po raz 13. z rzędu, firma Schneider Electric została uwzględniona w indeksie Dow Jones Sustainability World Index. Przedsiębiorstwo zajęło pierwsze miejsce w swojej branży i zapewniło sobie miejsce w indeksie europejskim. Jest to odzwierciedlenie bardzo dobrych wyników działań w obszarach ochrony środowiska, społecznym i ładu korporacyjnego (ESG). Zrównoważony rozwój stanowi podstawę strategii firmy.

Żródła:

Schneider Electric

Celem Schneider Electric jest wsparcie Klientów w wykorzystaniu dostępnej energii i zasobów, łącząc zrównoważony rozwój z innowacyjnymi rozwiązaniami. Nazywamy to Life Is On. Naszą misją jest bycie cyfrowym partnerem ekologicznego i wydajnego rozwoju.

Przeprowadzamy transformację cyfrową, integrując wiodące na świecie technologie procesowe i energetyczne, automatykę, systemy sterowania w czasie rzeczywistym, oprogramowanie i usługi cyfrowe dla różnych segmentów rynku: zakładów przemysłowych, budynków biurowych i mieszkalnych, centr przetwarzania danych oraz obiektów infrastruktury krytycznej.

Jesteśmy firmą o zasięgu globalnym, ale działamy i angażujemy się lokalnie. Promujemy otwarte standardy i rozbudowane ekosystemy partnerskie z naszymi Klientami, którzy – podobnie jak my – kierują się wartościami: szczytny cel, otwartość, zaangażowanie.

www.se.com/pl