Lidl wchodzi do Garwolina

Spółka PKB Inwest Budowa poinformowała, że sieć handlowa Lidl Polska będzie najemcą nowo powstającego Parku Handlowego w Garwolinie.

Park handlowy w Garwolinie to już 33 projekt w portfolio obiektów realizowanych przez PKB Inwest Budowa. Stanie on na działce o powierzchni ok. 3,6 ha przy ul. Trakt Lwowski w Garwolinie (województwo mazowieckie). Inwestycja jest strategicznie zlokalizowana – bezpośrednio przy węźle łączącym drogę ekspresową S17 (prowadzącą m.in. z Lublina do Warszawy) z ul. Tadeusza Kościuszki wiodącą do centrum miasta.

W ramach inwestycji powstaną 3 budynki o łącznej powierzchni 11 045 mkw. GLA. Jeden z nich o powierzchni ponad 2 100 mkw. zajmie sklep Lidl Polska.

Z przyjemnością witamy Lidl Polska jako partnera w naszym projekcie. Jesteśmy przekonani, że ich obecność w Parku Handlowym w Garwolinie wzbogaci ofertę handlową regionu i umocni pozycję kompleksu jako głównego centrum codziennych zakupów dla mieszkańców miasta i okolic mówi Jacek Ostwald, komplementariusz PKB Inwest Budowa.

Poza operatorem spożywczym nowa inwestycja będzie oferować bogaty wybór sklepów zaspokajając różnorodne potrzeby lokalnej społeczności. Na terenie parku znajdą się lokale znanych i lubianych sieci handlowych takich jak m.in. Dealz, Pepco, Tedi czy Rossmann. Każdy z lokali będzie miał własne wejście bezpośrednio z parkingu, na którym do dyspozycji klientów zaplanowano 400 wygodnych miejsc postojowych.

Lidl Polska liczy w tej chwili ponad 850 sklepów, ulokowanych na terenie całego kraju. Każdy kolejny to dla nas ogromny sukces. Cieszymy się, że możemy zaproponować mieszkańcom szeroką ofertę naszych produktów w atrakcyjnych, niskich cenach wyprodukowanych w sposób zrównoważony. Otwierając nowe sklepy, tworzymy jednocześnie nowe miejsca pracy dla lokalnych społeczności mówi Aleksandra Robaszkiewicz, Head of Corporate Affairs and CSR Lidl Polska.

W bezpośrednim sąsiedztwie parku znajdują się tereny niezabudowane przeznaczone w planie miejscowym pod obiekty usługowe, produkcyjne i magazynowe, a także restauracja McDonald’ s oraz stacja paliw Shell.

Zakończenie inwestycji w Garwolinie przewidziane jest na IV kwartał 2024 r.