Leonardo Hotels otwiera drugi obiekt w Krakowie

Grupa Leonardo Hotels Central Europe konsekwentnie buduje swoją silną pozycję w Polsce. Zgodnie z zapowiedzią o ekspansji planuje otwarcie czwartego hotelu w kraju i drugiego pod marką Leonardo Boutique. Po raz kolejny wybór padł na Kraków. Po rebrandingu, aranżacji wnętrz i dostosowaniu do standardów marki obiekt będzie otwarty dla gości jeszcze w trzecim kwartale tego roku.

Leonardo Hotels Central Europe proponuje swoim klientom cztery marki: Leonardo, Leonardo Royal, NYX Hotels i Leonardo Boutique – i właśnie to ta po raz drugi pojawi się w Krakowie. Jeszcze w trzecim kwartale 2022 roku goście będą mogli odwiedzić Leonardo Boutique Kraków City Center. 

Jak wyjaśnia Paulina Kołodziejczyk, Multi Property Manager Leonardo Hotels w Polsce – Nowa inwestycja w Krakowie to realizacja obietnicy właściciela naszej marki – Davida Fattala, na temat planów wzrostu Leonardo Hotels w Europie i w Polsce. To także namacalny dowód rozwoju firmy i wyraźny znak końca czasu niepewności dla hotelarstwa w naszym regionie. Zakup został sfinansowany przez Fattal European Partnership w ramach specjalnie powołanego funduszu inwestycyjnego. Mamy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości będziemy mogli ogłosić kolejne inwestycje w naszym kraju.

Nowy obiekt to butikowy hotel z komfortowym wnętrzem, przeznaczony dla wymagających i ceniących sobie komfort gości. W ofercie zostanie udostępnionych 60 pokoi różnych kategorii, przestronne lobby z restauracją i barem, a także klimatyczny taras na parterze. W planie obiektu przewidziano niekonwencjonalne przestrzenie „fun zone” i powierzchnię przeznaczoną dla małych spotkań biznesowych.

Nowy obiekt Leonardo Hotels na mapie Krakowa

Leonardo Boutique Kraków City Centre zlokalizowany będzie w ścisłym centrum miasta. Oferuje dogodny dojazd zarówno z lotniska jak i z Dworca Głównego. Obiekt znajduje się w odległości krótkiego spaceru od zakola Wisły i Zamku Królewskiego na Wawelu, a jednocześnie blisko Rynku Głównego. Dla gości, którzy odwiedzą Kraków w celach turystycznych rekreacyjnych, hotel oferuje także bliskość popularnych wśród Krakowian Błoń, Parku Joradana i Lasu Wolskiego. W pobliżu zlokalizowany jest również otwarty w tym roku Leonardo Boutique Kraków Old Town.

O nas

LEONARDO HOTELS CENTRAL EUROPE, z siedzibą w Berlinie, odpowiada za portfolio hoteli w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Polsce, Czechach, Węgrzech, Rumunii, Hiszpanii i we Włoszech. W 9 krajach i 41 destynacjach portfolio hotelowe oferuje 89 hoteli z ponad 15.000 pokoi. Rodzina marek składa się z Leonardo Hotels, Leonardo Royal Hotels, Leonardo Boutique Hotels i NYX Hotels by Leonardo Hotels. Centralnie położone, znane są z wysokiej jakości i standardów obsługi oraz stylowego wystroju wnętrz z regionalnym klimatem. 

Leonardo Hotels Central Europe jest częścią Fattal Hotel Group, która została założona w 1998 roku przez Davida Fattala. Charakteryzująca się dynamicznym wzrostem, w Europie i Izraelu prowadzi 230+ hoteli z 43.000+ pokoi w 111 miejscach i 20 krajach. Portfolio marek obejmuje Leonardo Hotels, Leonardo Royal Hotels, Leonardo Boutique Hotels, NYX Hotels by Leonardo Hotels, Jurys Inn i Herods. Izraelska grupa hotelowa jest notowana na giełdzie w Tel Awiwie (TASE). www.leonardo-hotels.com.