Koniec z opóźnieniami w dostawach. Giełda Kurierów rozwiązuje problem restauratorów

Restaumatic S.A., polska firma dostarczająca systemy do zarządzania sprzedażą w restauracji oraz Wolt Drive, usługa kurierska na żądanie, uruchamiają pilotażowy program wspierający sprawne dostawy posiłków pod nazwą Giełda Kurierów.

Dzięki niej restauratorzy mogą zlecać dostawy jedzenia, porównywać oferty kurierów i wybierać najbardziej opłacalną w danym momencie usługę. To znacząco upraszcza proces zarządzania dostawami, szczególnie w sytuacjach, gdy własny dostawca nie jest dostępny lub ma zbyt dużo zamówień do obsłużenia. Giełda Kurierów wchodzi w skład RePOS — autorskiego systemu POS od Restaumatic.

Nad wdrożeniem Giełdy Kurierów pracował zespół doświadczonych programistów, odpowiadając na codzienne wyzwania branży. Prace programistyczne poprzedziło badanie potrzeb restauratorów. Sygnalizowali oni braki w dostępności kurierów w godzinach szczytu, co generowało opóźnienia i negatywne opinie klientów.

Giełda Kurierów to kolejne innowacyjne rozwiązanie zgodnie z przyświecającą nam ideą — Restaumatic pomaga restauratorom zwiększyć sprzedaż, zredukować koszty i/lub ułatwić zarządzanie lokalem dzięki rozwiązaniom IT. Cyfryzacja gastronomii w dobie szalejących kosztów oraz brakach personelu to największa szansa na zdobycie przewagi konkurencyjnej, a przy okazji „ułatwienia sobie i klientom życia” – potwierdza to ponad 6000 naszych klientów-restauratorów — mówi Marek Skubacz, CEO Restaumatic.

Giełda Kurierów oparta jest na trzech filarach:

  • Szybki dostęp do szerokiej puli kurierów błyskawiczne porównywanie ofert i wybór najkorzystniejszej opcji cenowej.
  • Lepszy wizerunek lokalu — Giełda Kurierów jako wsparcie w budowaniu pozytywnego wizerunku restauracji, dbającej o komfort swoich klientów.
  • Wykorzystanie nowych możliwości dostaw, gdy kierowcy zatrudnieni w restauracji są w całości obłożeni, a restauratorowi zależy na utrzymaniu klienta, który np. znajduje się poza standardową strefą dostaw.

Cieszymy się, że jesteśmy pierwszym dostawcą na Giełdzie Kurierów i możemy jako pierwsi brać udział w tym innowacyjnym rozwiązaniu. Nasza usługa, idealnie wpisuje się w założenia projektu, ponieważ nie wymagamy od restauratorów minimalnej liczby zamówień, dzięki czemu możemy usprawnić proces dostaw dla nowych lokali na rynku, ale także dla weteranów, którzy wolą zlecić zewnętrznej flocie wszystkie dostawy. Nasza integracja z Restaumatic potrafi w całości zautomatyzować proces zlecania zamówienia. W praktyce wygląda to tak: obsługa lokalu odbiera zamówienia z różnych portali i własnej strony www, a następnie szacuje, ile czasu potrzeba na przygotowanie zamówienia. Jedno kliknięcie zamawia w systemie kuriera współpracującego z Wolt, który po wskazanym czasie odbierze zamówienie. Ponadto klient końcowy jest w stanie śledzić cały proces w czasie rzeczywistym — dodaje Maciej Statkiewicz, Head of Wolt Drive.

Usługę przetestowali już pierwsi klienci. W niedalekiej przyszłości Restaumatic planuje powiększenie oferty Giełdy Kurierów o innych, popularnych dostawców.

O Restaumatic

Restaumatic S.A. to polska spółka, która od 2012 roku pomaga restauratorom w rozwoju ich biznesu. Firma dostarcza nowoczesne rozwiązania cyfrowe, które ułatwiają prowadzenie restauracji i zwiększają sprzedaż. Oferta Restaumatic obejmuje m.in.:

  • System zamówień online dla restauracji.
  • Dedykowane strony WWW z aplikacjami mobilnymi.
  • RePOS — autorski system POS dedykowany do restauracji z dostawą jedzenia.
  • QR Waiter — system automatycznych zamówień w restauracji.
  • Usługi marketingowe wspierające sprzedaż w restauracjach.

Restaumatic działa w 5 krajach Europy: Polsce, Rumunii, Słowacji, Chorwacji i we Włoszech. Założycielami firmy są Marek Skubacz i Michał Kozakiewicz. W 2022 roku Grupa Wirtualna Polska zainwestowała w rozwój produktów Restaumatic 20 mln złotych. Ekspansja na kolejne rynki europejskie jest kluczowym elementem strategii rozwoju Restaumatic S.A. na najbliższe lata.

Więcej informacji: www.restaumatic.com

O Wolt

Wolt jest firmą technologiczną, która umożliwia użytkownikom łatwe zamówienie i szybką dostawę jedzenia z ulubionej restauracji oraz zakupów – do domu lub biura. Firma współpracuje z restauracjami oraz partnerami detalicznymi i kurierskimi w 23 krajach, w ponad 240 miastach. Firma z siedzibą w Helsinkach została założona w 2014 roku. Obecnie zatrudnia ponad 5000 osób i jest kierowana przez współzałożyciela i CEO Miki Kuusi. W 2022 roku Wolt i amerykańska spółka Door Dash podjęły decyzję o fuzji. Wolt kontynuuje swoje operacje pod niezmienioną nazwą we wszystkich lokalizacjach, w których firma działała do tej pory.

Więcej informacji: www.wolt.com/for-media