Konferencja TOP Young 100
- „Powerful Connection academia-science-business”

10 maja 2022 roku w Pomorskim Parku Naukowo-Technologiczny w Gdyni odbędzie się Konferencja Top Young 100 „Powerful Connection academia-science-business”. Wydarzenie jest inauguracją V edycji rocznego programu rozwojowego dla najlepszych studentów z obszaru łańcucha dostaw (www.topyoung100.pl), koordynowanego przez Polskie Stowarzyszenie Menedżerów Logistyki i Zakupów. Invest in Pomerania – samorządowa inicjatywa koordynowana przez Agencję Rozwoju Pomorza – jest partnerem strategicznym Konferencji.

Konferencja zgromadzi w jednym miejscu: przedstawicieli 37 uczelni wyższych w Polsce, liderów wiodących firm na rynku krajowym i międzynarodowym, 200 najzdolniejszych studentów z obszaru szeroko pojętej logistyki oraz gości specjalnych Cambridge Enterprise (jednostka specjalna Uniwersytetu Cambridge, numer jeden w Europie ekosystemu nauki i biznesu). Swój udział w wydarzeniu zapowiedzieli między innymi Maciej Kaniowski – VP Operations w Avon, Andries Retief – CEO DHL Supply Chain w Centralnej i Środkowej Europie, Piotr Wachowiak – Rektor SGH Warsaw School of Economics, Caroline Hyde – Head of Partnerships & International Outreach w Cambridge Enterprise oraz wielu innych ciekawych gości.

“Nareszcie spotkamy się osobiście, w świetnym miejscu i doskonałym towarzystwie powiemy o talentach, kompetencjach i trendach na rynku pracy. Wraz z partnerem konferencji – Invest in Pomerania – gościć będziemy liderów z obszaru łańcucha dostaw. Do zobaczenia 10 maja w Gdyni.” – mówi Mariusz Gerałtowski, Prezes Zarządu PSML.

Program Top Young 100 już od 5 lat kształci specjalistów z obszaru łańcucha dostaw. Głównym celem konferencji otwierającej kolejną edycję TY100 jest tworzenie przestrzeni dialogu pomiędzy biznesem, uczelniami i studentami, aby umacniać współpracę między środowiskami i wymieniać się najlepszymi praktykami. Wystąpienia poruszą między innymi tematy pozyskiwania współczesnych kompetencji, zaangażowania i utrzymywania zmotywowanego pracownika czy najlepsze modele współpracy biznes-nauka na przykładzie np. Cambridge Enterprise. W czasie konferencji prelegenci będą rozmawiać o kompetencjach niezbędnych dla biznesu w dobie transformacji cyfrowej oraz dyskutować o roli, jaką pełnią uczelnie wyższe, współpracując z biznesem w budowaniu podaży wciąż zmieniających się kompetencji gospodarki opartej na wiedzy.

Majowa konferencja to ważna platforma do budowania współpracy biznesu, uczelni i samych studentów: przyszłych pracowników i przedsiębiorców. O wybitnych kompetencjach absolwentów programu Top Young 100  chcemy opowiedzieć Europie i światu.” – mówi Wojciech Tyborowski, Dyrektor Invest in Pomerania. 

Jesteśmy przekonani, że wiosenna konferencja na Pomorzu będzie inspiracją i realnym krokiem do zacieśnienia współpracy akademia/biznes/nauka na rzecz innowacji i przewagi opartej na wiedzy.

Szczegóły uczestnictwa w konferencji: biuroprojektuty100@psml.pl

Aby dowiedzieć się więcej na temat Konferencji zapraszamy do odwiedzenia strony: https://psml.pl/programy/top-young-100/

Organizator Konferencji: PSML

Partner Strategiczny Konferencji: Invest in Pomerania

O PSML

PSML jest organizacją działającą na rzecz rozwoju Polski jako centrum kompetencji w obszarze łańcucha dostaw na skalę Europy.

W partnerstwach z organizacjami z otoczenia biznesu i firmami wypracowujemy praktyczne rozwiązania dla wspólnych wyzwań.

Działamy na rzecz rozwoju talentów, budowania kompetencji, wzmacniania efektywności i konkurencyjności.
PSML jest dziś wiarygodną instytucją, realizującą w szerokich partnerstwach programy takie jak: Top Young 100, Dobry Przetarg, Kolej na Polskę, Procon/Polzak, Polzak Marketing, Dialog IT oraz wiele innych, o których można przeczytać na www.psml.pl


O Invest in Pomerania

Invest in Pomerania jest samorządową inicjatywą non-profit, koordynowaną przez Agencję Rozwoju Pomorza,  która pomaga inwestorom zagranicznym realizować projekty inwestycyjne na Pomorzu. Pełni funkcję „jednego okienka”, udzielając inwestorom wsparcia na każdym etapie procesu inwestycyjnego. W ciągu ostatniej dekady Invest in Pomerania z sukcesem zakończyła ponad 150 projektów i przyczyniła się do stworzenia ponad 20 tys. miejsc pracy. Dowiedz się więcej na stronie: www.investinpomerania.pl.

W ramach działań mających na celu przyciągnięcie potencjalnych pracowników wspomagających rozwój regionu, w 2018 roku uruchomiliśmy platformę Live more. Pomerania. Celem projektu jest pokazanie światu, jak wspaniałym miejscem do życia, pracy i nauki jest Pomorze. Dowiedz się więcej na stronie: www.livemorepomerania.com

Uruchomiliśmy również pierwszą w Polsce platformę rekrutacyjną skierowaną do wszystkich, którzy chcą rozwijać swoją karierę na Pomorzu. Strona prezentuje najbardziej pożądane profile zawodowe w regionie. Serwis jest dostępny za darmo dla naszych partnerów, korzysta z niego ponad 100 firm i zawiera ponad 3000 życiorysów. Dowiedz się więcej na stroniewww.jobs.livemorepomerania.com.  

Do naszych inicjatyw należą również AI Pomerania (www.aipomerania.com), Aviation Hub Pomerania (www.aviationhubpomerania.com), oraz Come2Pomerania (www.come2pomerania.com).