Kolejna stacja paliw lotniczych Warter Aviation

To już dziesiąta stacja paliw pod marką Warter Aviation, która działa na lotnisku w naszym kraju. Na lotnisku Wrocław Szymanów EPWS w pierwszym okresie działalności dostępna będzie benzyna lotnicza Avgas 100LL. W przyszłości oferta zostanie poszerzona o kolejne gatunki benzyn.

Oferowane przez Warter Fuels benzyny Avgas mają certyfikaty wydane przez Instytut Techniczny Wojsk Lotniczych i są produkowane zgodnie z międzynarodowymi normami ASTM oraz Def Stan.

Stacja na lądowisku Szymanów EPWS została wybudowana w standardzie JIG. Zbiornik paliwowy zabezpieczony jest od wewnątrz powłoką epoksydową odporną na działanie benzyny lotniczej, rurociąg ssący wykonany jest ze stali nierdzewnej, paliwo jest odpowiednio filtrowane za pomocą filtrów do paliw lotniczych i wydawane za pomocą dostosowanych do paliw lotniczych dystrybutorów i węży paliwowych na zwijadłach.

Benzyny mogą być podawane do zbiorników statków powietrznych z wydajnością ok. 45l/min.

Tankowanie będzie możliwe w systemie 24/7 dla osób posiadających karty flotowe Warter Aviation (współpracują z tankomatami). Możliwy jest także zakup paliwa online  www.sklep.warteraviation.com

 Tankomaty i dystrybutory umożliwiające tankowanie benzyny lotniczej Avgas 100LL znajdują się już na dziesięciu lotniskach: Aeroklubu Elbląskiego, Aeroklubu Warmińsko-Mazurskiego, Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej, Aeroklubu Lubelskiego, Aeroklubu Radomskiego, Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej, Aeroklubu Zagłębia Miedziowego, Aeroklubu Nowy Targ a teraz także Aeroklubu Wrocławskiego. Benzynę UL-91 zatankujemy w pięciu lokalizacjach bez Aeroklubu Radomskiego, Lubelskiego i chwilowo bez Nowego Targu. Z kolei na lotnisku w Piotrkowie Trybunalskim, Lubinie i Suwałkach dostępne jest również paliwo Jet A-1, przeznaczone do silników turbinowych.

– Od wielu lat dostarczamy najwyższej jakości benzyny lotnicze do odbiorców na całym świecie. To paliwa przeznaczone do najpopularniejszych silników tłokowych, jaki używane są w lotnictwie turystycznym, sportowym i biznesowym. Jednocześnie systematycznie rozwijamy technologie produkcji paliw, tak aby dostosowywać ją do zmieniających się oczekiwań pilotów i wymagań ochrony środowiska – podkreśla Wojciech Okine, członek zarządu Warter Fuels.

Do Warter Fuels obok paliw lotniczych Warter Aviation i paliw rajdowych Warter Racing należy również marka czystych paliw alkilatowych Warter PRO. Ponadto spółka jest wyłącznym producentem i dystrybutorem paliw Gulf Race Fuels na świecie. Warter Fuels dostarcza swoje paliwa do odbiorców ze 120 krajów w tym Indii i Australii.