Klasyk kuchni polskiej w wersji roślinnej – Garden Gourmet przedstawia Wegański Kotlet Mielony

Wegański Kotlet Mielony to najnowsza propozycja marki Garden Gourmet, stworzona dla miłośników tradycyjnej kuchni, którzy szukają roślinnych alternatyw ulubionych potraw. Receptura dania została skomponowana w taki sposób, aby oddać smak oraz teksturę potrawy w wersji klasycznej i zaspokoić nawet najbardziej wymagających smakoszy.

Wegetarianie, weganie i fleksitarianie – wszyscy miłośnicy kuchni roślinnej z pewnością znajdą coś dla siebie w stale powiększającej się ofercie marki Garden Gourmet. Wegański Kotlet Mielony, czyli klasyk kuchni polskiej, to propozycja dla tych, którzy chcą cieszyć się dobrze znanym smakiem, jednocześnie nie rezygnując z diety bezmięsnej. Soczysty, aromatyczny, a do tego doskonale przyprawiony – to cechy kotleta Garden Gourmet, który świetnie sprawdzi się w towarzystwie ziemniaków i surówki. Jedna z najbardziej popularnych polskich potraw w wersji wegańskiej z powodzeniem może być podana także z kaszą czy frytkami.

Możemy zauważyć, że zainteresowanie produktami bezmięsnymi wśród Polaków rośnie. Jednocześnie, znacząca część naszych rodaków ceni tradycyjne smaki. Wegański Kotlet Mielony to odpowiedź na potrzeby konsumentów, którzy szukają znajomych potraw w roślinnej wersji – podkreśla Bartosz Dmowski, CEE Business Development Manager Garden Gourmet. 

Wszyscy smakosze potraw roślinnych mogą już spróbować nowości Garden Gourmet. Wegański Kotlet Mielony jest dostępny w sieci sklepów Carrefour, internetowym sklepie Frisco.pl oraz w sklepie Nestlé przy ul. Domaniewskiej 32 w Warszawie.

W portfolio Garden Gourmet znajdują się produkty wegetariańskie i wegańskie oparte o białko sojowe, białko pszenne, białko z ciecierzycy oraz kompozycje wielu warzyw, przypraw i ziół. W Polsce, w ofercie marki – obok nowego Wegańskiego Kotleta Mielonego – znajdują się: Wegański Falafel, Wegańskie Fileciki, Klopsiki Warzywne, Fileciki Roślinne, Sensational Burger, Sensational Mielone, Nuggetsy Roślinne, Filet Roślinny, Sznycel Roślinny, Klopsiki Roślinne, Burger Roślinny. Więcej informacji (wraz z przepisami) można znaleźć na stronie https://www.gardengourmet.pl/.

O Nestlé

Nestlé w Polsce jest wiodącą firmą w obszarze żywienia z portfolio blisko 1600 produktów i prawie 70 marek.

W 2023 roku firma świętuje 30-lecie swojej obecności w Polsce, gdzie jest pracodawcą dla 5500 osób zatrudnionych w 8 lokalizacjach. W ciągu ostatnich 30 lat Nestlé stało się ważnym podmiotem zaangażowanym w rozwój i innowacyjność polskiej gospodarki oraz zaufanym partnerem dla lokalnych społeczności. Firma nieustannie się zmienia, kładąc nacisk na nową ofertę produktową, innowacje i zrównoważony rozwój. Z szacunkiem rozwija znane i lubiane polskie marki, takie jak Winiary, Bobo Frut i Nałęczowianka. Polskim konsumentem daje dostęp do uznanych międzynarodowych marek, jak: Gerber, Garden Gourmet, Nescafe, Nespresso, Perrier czy Pellegrino. W ostatnich latach firma znacząco powiększyła swoje portfolio o marki odżywek, witamin i suplementów diety, m.in.: Vital Proteins, co odzwierciedla kierunek jej rozwoju.

Nestlé Polska to firma oparta na wiedzy, troszcząca się o swoich pracowników, którzy mają wpływ i mogą wspólnie zmieniać przyszłość. Swoim pracownikom daje różnorodne możliwości rozwoju kariery w Polsce, jak i zagranicą w ramach jednej organizacji.

Nestlé wyzwala moc jedzenia, by podnosić jakość życia każdego z nas oraz przyszłych pokoleń.