Kaufland po raz kolejny wspiera „Miesiąc Fairtrade” i zachęca klientów do udziału w loterii paragonowej

„Miesiąc Fairtrade” to wspierana przez Kaufland kampania społeczna, której zadaniem jest promowanie idei Sprawiedliwego Handlu. Wspólnymi działaniami organizatorzy i partnerzy akcji uświadamiają konsumentów w temacie warunków życia rolników w krajach rozwijających się i zwiększają rozpoznawalność certyfikowanych produktów. W trakcie kampanii pod hasłem „Dla ludzi, dla planety”, która potrwa do 10 czerwca, klienci Kaufland będą mogli wziąć udział w loterii paragonowej i wygrać atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Mimo że czynnikiem, który najistotniej wpływa na decyzje zakupowe wciąż jest cena produktu, to polscy konsumenci są coraz bardziej świadomi i coraz częściej sięgają po produkty wytworzone w sposób zrównoważony. Badanie GlobeScan przeprowadzone w 2023 roku wykazało, że już 53% konsumentów w Polsce rozpoznaje znak Fairtrade. Spośród tych osób aż 82% zadeklarowało zaufanie do systemu Fairtrade. Z kolei aż 8 na 10 respondentów kupuje produkty ze znakiem Fairtrade regularnie lub czasami.

Inicjatywy takie jak „Miesiąc Fairtrade” nabierają szczególnego znaczenia w kontekście promowania odpowiedzialnej produkcji i konsumpcji, a także stają się nieodzowne w kreowaniu nowych wzorców zachowań u konsumentów. Sieć Kaufland stale poszerza swoją ofertę produktów wytworzonych w sposób zrównoważony, a poprzez nasze zaangażowanie w „Miesiąc Fairtrade”, staramy się zachęcać klientów do wsparcia idei sprawiedliwego handlu. Loteria paragonowa, którą z tej okazji promujemy wspólnie z Fairtrade Polska, stanowi dodatkową motywację do wyboru produktów zgodnych z zasadami zrównoważonego rozwoju – mówi Agnieszka Kotlińska, Starsza Specjalistka ds. Zrównoważonego Rozwoju w sieci Kaufland Polska.

Jak wziąć udział w Loterii Paragonowej Fairtrade?

Wystarczy zakupić w sklepach Kaufland dowolny produkt z certyfikatem Fairtrade. W sklepach sieci dostępnych jest wiele artykułów marek własnych – K-Classic, K-Bio oraz K-Favourites posiadających ten znak. Następnie paragon należy zarejestrować na stronie: fairtrade.org.pl/loteria oraz zachować go, a także opakowanie do momentu losowania. Do wygrania atrakcyjne nagrody: 10 automatycznych ekspresów do kawy z zapasem kaw z certyfikatem Fairtrade oraz 50 zestawów produktów z certyfikatem Fairtrade. Loterię przeprowadza spółka Nofsza z siedzibą w Gdańsku na zlecenie Fundacji „Koalicja Sprawiedliwego Handlu” – Fairtrade Polska. W loterii mogą brać udział wyłącznie osoby pełnoletnie.

Tegoroczna kampania, prowadzona pod hasłem „Dla ludzi, dla planety”, potrwa do 10 czerwca.

Więcej informacji oraz regulamin loterii znaleźć można na stronie www.fairtrade.org.pl.