Karol Okrasa i Browar PINTA przygotowali unikalną recepturę piwa APA – piwo dostępne w sklepach Lidl Polska

To już druga propozycja płynąca ze współpracy Karola Okrasy i Browaru PINTA. Po Porterze Bałtyckim, na półki sklepów Lidl Polska trafi kolejne unikalne piwo – tym razem jest to lekkie i aromatyczne APA z dodatkiem trawy żubrowej i kolendry. Piwo będzie dostępne w sklepach sieci od czwartku 20 kwietnia.

Piwa rzemieślnicze, czyli tzw. krafty, od lat zyskują na popularności. Dzięki piwnej rewolucji, która w Polsce rozpoczęła się już ponad 10 lat temu, dzisiaj możemy wybierać w szerokim wyborze piw rzemieślniczych, a same piwa kraftowe stały się łatwo dostępne – możemy kupić je np. w sklepach Lidl Polska lub spróbować ich smaku w pubach i  restauracjach. Piwowarzy na całym świecie starają się zapewnić doskonały, a jednocześnie unikalny smak i aromat tego trunku. Liczą się nie tylko poszczególne składniki, ale również sposób fermentacji i dojrzewania. Do tej jednej, idealnej receptury dotarli właśnie Karol Okrasa i Browar PINTA – przygotowując niezwykle aromatyczną propozycję dla wszystkich miłośników piwa typu APA.

APA, czyli American Pale Ale to jasne piwo górnej fermentacji – świeże, delikatnie goryczkowe o głębokim smaku. Najnowsza propozycja od  Karola Okrasy i Browaru PINTA, dostępna w sklepach sieci Lidl Polska już od 20 kwietnia, to American Pale Ale chmielone odmianami Amarillo®, Talus® oraz Azacca®, wzbogacone trawą żubrową oraz kolendrą. W efekcie otrzymano lekkie, orzeźwiające, jasne piwo o zbalansowanym, ale zdecydowanie unikalnym aromacie i smaku. To doskonała kombinacja oryginalnej trawy żubrowej z Otuliny Biebrzy, aromatycznej indyjskiej kolendry oraz amerykańskich odmian chmielu o  wyraźnie rześkim, limonkowym profilu. Smak i aromat doskonale wpisują się w klimat nadchodzących, ciepłych miesięcy – zgodnie z  założeniami, we współpracy browaru ze sławnym kucharzem pojawią się też kolejne propozycje, dostosowane do każdej z pór roku.

Styl: American Pale Ale

Ekstrakt: 12,0° Plato

Alkohol: 5,0% obj.

Butelka: 500 ml

Najnowsza propozycja Karola Okrasy i Browaru PINTA jest dostępna w sklepach sieci Lidl Polska od 20 kwietnia. W dniach od 20 do 22 kwietnia będzie obowiązywała specjalna promocja: kupując dwa piwa APA od Karola Okrasy i Browaru PINTA zapłacimy tylko  8,99 zł za jedną butelkę (9,99 zł/ 500 ml/ 1 but. – cena standardowa).

Informacje o firmie:

Lidl Polska należy do międzynarodowej grupy przedsiębiorstw Lidl, w której skład wchodzą niezależne spółki prowadzące aktywną działalność na terenie całej Europy oraz w USA. Historia sieci Lidl sięga lat 30. XX wieku, a pierwsze sieci pod szyldem tej marki powstały w Niemczech w latach 70. XX wieku. Obecnie w 31 krajach istnieje w przybliżeniu 12 000 sklepów tej marki, a w Polsce ponad 850.