Joachim Fischer 
przejmuje stery 
w Austrii i Polsce: NFON 
przedstawia 
nowego dyrektora zarządzającego

NFON, wiodący europejski dostawca zintegrowanej komunikacji biznesowej w chmurze, powołał Joachima Fischera na stanowisko dyrektora zarządzającego NFON w Austrii. Oznacza to, że Joachim Fischer jest odpowiedzialny nie tylko za działalność w Austrii, ale także za Europę Środkowo-Wschodnią, a także przejmuje zarządzanie NFON w Polsce, wraz z oddziałem w Warszawie. Zastępuje on Gernota Hofstettera, który pełnił tę funkcję od 2018 r. i niedawno awansował na stanowisko dyrektora handlowego NFON AG. „Rynki austriacki i wschodnioeuropejski mają ogromny potencjał i  są kluczowe strategicznie dla wzrostu NFON. Cieszę się, że Joachim, jako wieloletni członek zespołu ze swoją rozległą wiedzą na temat rynku, pełniąc nową funkcję kierowniczą wniesie znaczący wkład w kontynuację rentownego rozwoju korporacyjnego NFON GmbH w Austrii i skutecznie pokieruje wzrostem w Europie Środkowo-Wschodniej“, przekonuje Gernot Hofstetter.

Doświadczenie Joachima
Joachim Fischer jest związany z NFON GmbH w St. Pölten od 2011 roku. Początkowo jako szef sprzedaży i marketingu, a następnie jako szef zarządzania partnerami w Austrii i CEE. Wcześniej pracował w Microsoft Channel Executive Hosting oraz w firmie telekomunikacyjnej Kabelplus jako szef sprzedaży i zarządzania produktem. „NFON ma bardzo silną pozycję w Austrii. Wraz ze znakomitym i zmotywowanym zespołem będziemy rozwijać naszą pozycję w Austrii i Europie Środkowo-Wschodniej oraz z entuzjazmem poświęcać się aktywnościom na dynamicznie rozwijających się rynkach i przyszłościowym perspektywom działań partnerskich”.

Joachim Fischer ukończył HTL St. Pölten na kierunku elektroniki i inżynierii komunikacyjnej oraz uzyskał tytuł magistra marketingu i sprzedaży na Uniwersytecie Danube w Krems. Jest żonaty, ma dwoje dzieci i mieszka w St. Pölten.