Javier van Engelen CFO InPost Group

Do zarządu Grupy dołącza ekspert finansowy z międzynarodowym doświadczeniem

 

InPost, lider rozwiązań logistycznych dla branży e-commerce w Europie, powołał na stanowisko CFO Grupy Javiera van Engelen. To doświadczony menedżer, ekspert w dziedzinie finansów, który pełnił funkcje CFO w wielu międzynarodowych firmach.

Javier van Engelen jest doświadczonym managerem w obszarze finansów. Pełnił wiele zarządczych ról w międzynarodowych firmach z branży produkcyjnej, FMCG, retail czy farmaceutycznej. Pracował w firmach giełdowych, właścicielskich, rodzinnych czy private equity. Ostatnio pełnił funkcje CFO i członka zarządu w Signify. Wcześniej był CFO w Jerónimo Martins oraz Grupo Telepizza. Posiada także doświadczenie w obszarze produkcyjnym oraz fuzjach i przejęciach, zdobyte na wcześniejszych etapach kariery w Procter & Gamble, a także później w rolach CFO w firmach AstraZeneca oraz Triumph International.

Powołanie Javiera na stanowisko CFO Grupy InPost to ważna decyzja  dla naszego międzynarodowego rozwoju. To doświadczony i wszechstronny fachowiec, piastujący wcześniej stanowiska managerskie w finansach w Polsce i za granicą. Ma duże doświadczenie w pracy z międzynarodowymi zespołami, w tym na rynku polskim jako CFO Jerónimo Martins. Ponadto Javier ma bogate doświadczenie w handlu detalicznym – zarówno w segmencie żywności, jak i mody, a także w przemyśle. Jego doświadczenie pozwoli mu odegrać ważną rolę w realizacji strategii InPost i umacnianiu naszej pozycji lidera na europejskim rynku rozwiązań logistycznych dla branży e-commerce – powiedział Rafał Brzoska, założyciel i prezes zarządu InPost.

To wyjątkowy czas, aby dołączyć do Grupy InPost. Po ogromnym sukcesie modelu biznesowego w Polsce, dalsza udana internacjonalizacja powinna sprawić, że Grupa InPost stanie się numerem jeden wśród europejskich dostawców usług logistycznych dla e-commerce. Cieszę się, że będę mógł przyczynić się do kolejnego sukcesu Grupy – dodał Javier van Engelen, CFO Grupy InPost.

O InPost

InPost (AEX: INPST) to lider rozwiązań logistycznych dla branży e-commerce w Europie. Założony przez Rafała Brzoskę InPost to obecnie wiodąca platforma dostaw dla e-commerce, która zrewolucjonizowała rynek przesyłek w Polsce. Pierwsze urządzenia Paczkomat® pojawiły się w Krakowie w 2009 roku i bardzo szybko stały się nieodłącznym elementem zakupów internetowych oraz gwarancją szybkości i wygody.

Grupa InPost na koniec 2023 roku dysponowała ponad 66 000 punktów out-of-home, w tym ponad 35 tysięcy nowoczesnych urządzeń Paczkomat® i ponad 31 tysięcy punktów PUDO w 9 krajach (Wielka Brytania, Francja, Polska, Włochy, Hiszpania, Portugalia, Belgia, Luksemburg, Holandia). InPost świadczy także usługi kurierskie i fulfillment dla sprzedawców e-commerce, współpracując z około 100,000 e-sprzedawców. Tylko w ciągu 2023 roku firma obsłużyła 892 milionów przesyłek.

Od lat jednym z priorytetów firmy InPost jest troska o środowisko naturalne. Strategia Dekarbonizacji Grupy InPost stanowi integralne uzupełnienie strategii biznesowej. InPost, jako jeden z pierwszych na polskim rynku, przystąpił do inicjatywy SBTi – do 2040 roku zamierza osiągnąć pełną neutralność klimatyczną.

Więcej informacji na: www.inpost.pl