Jaka jest siła polskiego rynku nieruchomości? Zbliża się Property Forum 2023

Katowice, 15.06.2023 r. – Polski sektor nieruchomości komercyjnych konsumuje ponad połowę apetytu inwestycyjnego dla regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Jak kreować atrakcyjny rynek i utrzymać fotel lidera? Kto kupuje i inwestuje nad Wisłą? O tym będą rozmawiać goście Property Forum 2023 (18-19 września br., Sheraton Grand Warsaw). Tematem przewodnim 13. edycji wydarzenia jest atrakcyjność inwestycyjna sektora nieruchomości w Polsce, a hasłem: #PropertyInvestment. The power of Polish real estate market.

Organizowane przez Grupę PTWP Property Forum to największa w Polsce konferencja biznesowa skierowana do firm działających na rynku nieruchomości komercyjnych i mieszkaniowych. To dwa dni dyskusji, wystąpień i prezentacji z udziałem ponad 100. wyjątkowych prelegentów z Polski i ze świata. Wśród gości będą m.in. najwięksi deweloperzy, inwestorzy, przedstawiciele funduszy i miast, którzy usiądą do wspólnej dyskusji na tematy: „WhyPoland? Inwestycje zagraniczne w Polsce – kto i dlaczego chce być w Polsce”; „Czy nieruchomości są nadal trakcyjnym produktem dla dużych inwestorów? Jakie są alternatywy?”; „Game Changer. Finansowanie, ceny, rentowność i nieprzewidywalne stopy procentowe. Skala wyzwań i ocena ryzyka na rynku nieruchomości”; „Fundament polityczno-gospodarczy. Otoczenie prawno-podatkowe”; „Rynek budowlany. Koszty realizacji inwestycji oraz materiałów budowlanych – jak wpływają na rentowność nieruchomościowego biznesu?”; „W poszukiwaniu inwestycyjnych okazji. Kto i gdzie buduje? Plany deweloperów, najciekawsze inwestycje, trendy”; „Dożyć wieku Empire State Building. Dlaczego polskie nieruchomości tak szybko się starzeją?”

W sesji „#Sprawdzam. Szczerze, do bólu o kondycji każdego sektora rynku nieruchomości” goście Forum rozmawiać będą o biurach, magazynach, centrach handlowych, hotelach, mieszkaniach i PRS, natomiast w ramach debaty  „Rynek nieruchomości w Warszawie i miastach regionalnych” omówią sytuację w największych miastach Polski, takich jak: Warszawa, Łódź, Katowice, Trójmiasto czy Wrocław.

Podczas Property Forum nie może zabraknąć dyskusji o skutkach rewolucji na rynku pracy. Czy hybryda zostanie z nami na zawsze? Jakich biur potrzebuje dziś biznes? Czy słowo-klucz to elastyczność?

Warta uwagi jest również część konferencji pt. „Consumer experience”, poświęcona trendom społecznym, które zmienią rynek nieruchomości. Jakich mieszkań, zakupów, miejsc pracy czy odpoczynku chcą dzisiejsi klienci? Zapytani zostaną o to eksperci z Polski i świata. Ponadto w programie znajdą się także dyskusje o nieruchomościach mieszkaniowych. W części pod hasłem „#Mieszkaniówka pod presją” prelegenci omówią sytuację na rynku, zastanowią się, co może być game changerem dla branży i klientów, zrobią pierwsze podsumowania rządowego programu mieszkaniowego, a także nakreślą prognozy dla sektora PRS.

„Miastotwórcze projekty” to z kolei temat poświęcony potencjałowi, który drzemie w rewitalizacji. Goście spróbują odpowiedzieć na pytanie, gdzie tkwi potrzeba inwestycji mixed-use. Paneliści porozmawiają również o tym, jaki jest przepis na idealny projekt łączący w sobie wiele funkcji.

Z kolei podczas debaty „Hotele i rynek MICE” goście pochylą się nad trendami w turystyce i podróżowaniu oraz ich wpływie na sektor hotelarski. Zastanowią się także nad kierunkami, które wybierają turyści w obecnym sezonie wakacyjnym oraz nad tym, czy polskie hotele są jeszcze konkurencyjne cenowo na europejskim rynku turystycznym.

Podczas modułu „Efektywność energetyczna w nieruchomościach“ uczestnicy porozmawiają o kosztach i oszczędnościach związanych z OZE, spróbują odpowiedzieć na pytanie, do kogo skierowane są zielone kredyty oraz jakie są aspiracje neutralności klimatycznej UE.

– Przed nami dwa dni wypełnione inspirującymi sesjami tematycznymi, spotkania z prelegentami z Polski i ze świata oraz finały branżowych konkursów Prime Property Prize – dla najlepszych nieruchomości i Proptech Festival – dla najlepszych technologii poświęconych nieruchomościom – mówi Robert Posytek, redaktor naczelny PropertyNews.pl, współautor programu Property Forum 2023.

– Property Forum to wydarzenie, na którym trzeba być. To tu można spotkać wszystkich, którzy tworzą rynek nieruchomości w Polsce. Będą z nami również goście z zagranicy, których zapytamy o globalne trendy – dodaje Małgorzata Burzec-Lewandowska, redaktorka naczelna PropertyDesign.pl, współautorka programu Property Forum 2023.

Dopełnieniem konferencji będzie gala Property Forum 2023, zaplanowana po zakończeniu pierwszego dnia – 18 września br., podczas której wręczone zostaną statuetki dla finalistów dwóch konkursów. Pierwszy z nich to Prime Property Prize 2023, w ramach którego w 12. kategoriach nagrodzone zostaną firmy, projekty i osoby, które wywarły znaczący wpływ na rozwój całej branży. Drugi z konkursów PropTech Festival 2023 to pole do popisu dla twórców innowacyjnych technologii. W jego ramach zarówno młode startupy, jak i firmy z wieloletnim doświadczeniem, będą miały możliwość zaprezentować się oraz nawiązać kontakt i ewentualną współpracę z szefami oraz przedstawicielami największych firm na polskim rynku.

Co roku Property Forum gromadzi ok. tysiąc uczestników: największych inwestorów i deweloperów, cenionych ekspertów, przedstawicieli instytucji finansowych, najemców oraz polityków i samorządowców. Wydarzenie jest szeroko relacjonowane w mediach Grupy PTWP: propertynews.pl, wnp.pl, dlahandlu.pl, pulshr.pl, portalsamorzadowy.pl,a także w najważniejszych tytułach mediów ekonomicznych w Polsce.

Rejestracja udziału w wydarzeniu możliwa będzie wkrótce. Organizatorem konferencji jest Grupa PTWP, wydawca m.in. PropertyNews.pl i PropertyDesign.pl.

Więcej informacji pod adresem: www.propertyforum.pl.

###

Informacje o Grupie PTWP

Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości jest firmą działającą w obszarze zintegrowanych rozwiązań w zakresie komunikacji i nowych mediów, jej aktywność skupia się na rynku internetowym. Wydawca branżowych portali m.in.: wnp.pl, propertynews.pl, rynekzdrowia.pl, portalspozywczy.pl, dlahandlu.pl, portalsamorzadowy.pl, pulsHR.pl, farmer.pl oraz czasopism jak np. Magazyn Gospodarczy Nowy Przemysł.

Grupa PTWP zajmuje się organizacją kongresów, konferencji, seminariów i wydarzeń specjalnych na czele z Europejskim Kongresem Gospodarczym – European Economic Congress (EEC) – jedną z najbardziej prestiżowych imprez odbywających się w Europie Centralnej.

W skład Grupy PTWP wchodzi także spółka PTWP Event Center zarządzająca Międzynarodowym Centrum Kongresowym i Halą Widowiskowo-Sportową Spodek w Katowicach.

W kwietniu 2013 r. Grupa PTWP zadebiutowała na rynku NewConnect.

Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości powstało w Katowicach w 1995 r.

Zapraszamy do odwiedzenia: www.ptwp.pl