Jak segregować pranie? I jak nie sprzątać po sprzątaniu?

Zgodzicie się pewnie, że pranie i sprzątanie nie należą do najciekawszych i najprzyjemniejszych zajęć. A co dopiero segregowanie ubrań, albo sprzątanie akcesoriów do sprzątania! Te niezbyt miłe obowiązki można sobie ułatwić. Jak? Specjalna szuflada z dwoma koszami pomoże w dzieleniu ubrań, a stelaż House Master – w zachowaniu ładu w szafie gospodarczej. Oba te rozwiązania są tak wygodne, że nagrodzono je Diamentem Meblarstwa!

fot. Rejs

Dzielnie ubrań na jasne i ciemne, albo te z materiałów delikatnych i grubszych, bywa czasochłonne. Zwłaszcza, gdy rzeczy w koszu na pranie zbierze się naprawdę dużo. Kto nie zna tego problemu?! 

Tymczasem, jak w wielu wypadkach, segregację może usprawnić… systematyczność. A dokładniej dzielenie prania na bieżąco. Tylko jak zmusić do tego członków rodziny, a zwłaszcza nastolatków? I tu jest recepta – dając im odpowiednie narzędzia np. specjalną szufladę na bieliznę marki REJS z dwoma, a nie tylko jednym koszem. Jeden z pojemników przeznaczamy na rzeczy jasne, drugi na ciemne i voilà – gotowe. 

Sposób na segregację prania

Nową szufladę z dwoma koszami można zamontować w każdej szafce o minimalnych wymiarach wewnętrznych: szer. 564, wys. 520 i gł. 490 mm. Specjalny stelaż mocuje się do korpusu na wytrzymałych prowadnicach o udźwigu 25 kg i przytwierdza do frontu. 

– System wysuwa się jak zwyczajną szufladę, choć zwyczajny nie jest. Po wysunięciu mamy dwa duże kosze z pasującymi pokrywami. Każdy wykonany z mocnego tworzywa utrzymanego w uniwersalnej bieli w odcieniu kości słoniowej w subtelnym matowym wykończeniu. Ażurowa budowa pojemników zapewnia ubraniom cyrkulację powietrza. To ważne, zwłaszcza gdy trafią do niego wilgotne rzeczy. – wyjaśnia Joanna Posadzy, Dyrektor Marketingu REJS.

Szufladę z koszami na pranie zamontować można w łazience, garderobie, albo pralni. Sprawdzi się nawet w sypialni, jeśli tam dzieci zostawiają najwięcej brudnych ubrań. Wyjęcie kosza ze stelaża i przeniesienie do pralki jest proste. Rozwiązanie to jest tak wygodne i funkcjonalne, że zostało wyróżnione Diamentem Meblarstwa 2023 – nagrodą przyznawaną w konkursie organizowanym przez wydawnictwo BIZNES Meble.pl. Wygrało w kategorii: „Strefa łazienki – wyposażenie łazienki – klasa standard”.

Sprzątanie – jak je ułatwić?

Ten sam laur, rok temu trafił do innego systemu marki REJS. Stelaż do szaf gospodarczych House Master – bo o nim mowa, wygrał Diament Meblarstwa 2022 w kategorii: „Strefa przechowywania – klasa standard”. I on zaprojektowany został tak, by ułatwić codzienne obowiązki. To wyjątkowe rozwiązanie, pozwala… nie sprzątać po sprzątaniu.

– House Master to wysuwany stelaż, który ułatwia organizację i utrzymanie w porządku akcesoriów i sprzętów przeznaczonych do sprzątania. Obejmuje trzy kosze różnej wielkości wyłożone matą antypoślizgową, listwę na haczyki, uchwyty na trzonki (które są też dostępne osobno) i wieszak na rurę odkurzacza. Można na nim wygodnie rozmieścić i odkurzacz, i szczotki, mopy, ściereczki, wiadro czy detergenty. Dopuszczalne obciążenie całego stelaża wynosi aż 20 kg, więc wszystko się zmieści i będzie zawsze na swoim miejscu.  – wyjaśnia Joanna Posadzy. 

House Master przeznaczony jest do szafek o szerokości 400 mm. Sprawdzi się we wszystkich pomieszczeniach gospodarczych – od spiżarki, po pralnię, a nawet garaż. Dostępny jest w wersji prawej lub lewej, więc łatwo wybrać model pasujący do konkretnego miejsca. Dodatkowo możemy regulować i w razie potrzeby – zmieniać wysokość mocowania każdego z elementów, a przez to dopasowywać go do naszych potrzeb.

www.rejs.eu www.e-rejs.eu