Indywidualna sesja treningowa z Oleksandrem Usykiem, bokserskim mistrzem świata wagi ciężkiej na licytacji podczas charytatywnej gali, która odbędzie się w przyszłym tygodniu w Warszawie z udziałem sportowca

Oleksandr Usyk, mistrz świata wagi ciężkiej, weźmie udział w uroczystej gali z aukcją charytatywną, która odbędzie się 22 sierpnia w hotelu Sheraton Grand Warsaw. Wśród licytowanych przedmiotów jest m.in. indywidualna sesja treningowa z samym Usykiem oraz dwa miejsca tuż przy ringu podczas walki o mistrzostwo świata, która odbędzie się 26 sierpnia we Wrocławiu. Środki z aukcji zostaną przeznaczone na wsparcie walczącej Ukrainy. Inna ukraińska legenda boksu, Władimir Kliczko, były mistrz wagi ciężkiej, weźmie udział w wydarzeniu za pośrednictwem transmisji online.

Gala odbędzie się w sali balowej warszawskiego Sheratona o godzinie 19:00 i zgromadzi ludzi biznesu, głównie z branży nieruchomości, a także entuzjastów boksu z całego świata. Złoty medalista olimpijski z 2012 roku i niekwestionowany, niepokonany mistrz świata wagi ciężkiej, Oleksandr Usyk, weźmie udział w wydarzeniu, aby osobiście podziękować polskiej społeczności za nieustanne wysiłki na rzecz wspierania Ukraińców.

Data gali jest nieprzypadkowa, odbywa się w przed Dniem Niepodległości Ukrainy (24 sierpnia) i wielkim meczem Usyka z brytyjskim bokserem Danielem Dubois (26 sierpnia we Wrocławiu). Bilety na galę i aukcję są w dalszym ciągu dostępne, a aby je kupić, należy skontaktować się mailowo z organizatorami: fff@nikdymo.com. Więcej szczegółów o gali znajduje się na stronie https://bit.ly/galausyk. Podczas wydarzenia goście będą mogli zobaczyć mistrza na scenie, porozmawiać z nim, a także spędzić miło czas w towarzystwie profesjonalistów ze świata biznesu.

Lista unikalnych przedmiotów wystawionych na aukcję obejmuje parę rękawic podpisanych przez Usyka, bardzo rzadki głośnik w kształcie mistrzowskiego pasa bokserskiego Władimira Kliczki, odcisk dłoni Władimira Kliczki i inne kolekcjonerskie przedmioty związane z Ukrainą. Cały dochód z aukcji przeprowadzonej podczas gali zostanie przeznaczony dla dwóch ukraińskich fundacji, Fundacji Usyka i Fundacji Klitschko, w celu wsparcia ich projektów humanitarnych.

Najsłynniejszy obecnie na świecie pięściarz wagi ciężkiej dziś walczy ku chwale Ukrainy i o jej wolność. Szacuje się, że mecz Usyk vs. Dubois, który odbędzie się 26 sierpnia we Wrocławiu, zobaczy na żywo 43 tysiące widzów, a miliony na całym świecie obejrzą transmisję z tego wydarzenia. Bilety na galę są już wyprzedane, choć firmy, które chciałyby to wydarzenie sponsorować, mogą w dalszym ciągu kupić bilety VIP z dostępem za kulisy lub wziąć udział w aukcji, aby zdobyć dwa bilety na miejsca znajdujące się tuż przy ringu.

Galę zorganizuje Nikdymo Sports and Cultural Development wraz ze sponsorami i partnerami, wśród których są Immo Lab, Revetas Capital, Patron Capital, Sheraton Grand Warsaw, TriGranit, Biznes Boxing Polska i CERES Management Services.

Fundacja Klitschko ma na celu pomoc dzieciom w odkrywaniu ich potencjału i spełnianiu marzeń, podczas gdy Fundacja Usyka koncentruje się na wspieraniu obywateli Ukrainy dotkniętych wojną i zaspokajaniu ich podstawowych potrzeb.

Jeddah, Saudi Arabia: Oleksandr Usyk during their fighter workout ahead of this weekends fight In Jeddah.
16 August 2022
Picture By Mark Robinson Matchroom Boxing
Oleksandr Usyk

Nikdymo Sports and Cultural Development

Nikdymo to organizacja charytatywna, która zbiera środki poprzez wydarzenia sportowe i kulturalne. Została założona w 2004 roku, aby gościć legendy Hokejowej Galerii Sław grające w serii charytatywnych meczów pokazowych na Słowacji, z których dochód został przeznaczony na zapewnienie sprzętu hokejowego dzieciom w trudnej sytuacji.

W pierwszym meczu, który odbył się 4 grudnia 2004 roku, wzięli udział znany hokeista i trener Stan Mikita, Peter Stastny, Slava Fetisov, Igor Larionov, Zdeno Ciger, Bernie Ferderko i kilka innych legend. W kolejnych meczach charytatywnych w dniach 10 grudnia 2005 r. i 7 grudnia 2006 r. wzięły udział gwiazdy World All Stars.

11 sierpnia 2007 roku zorganizowano charytatywny turniej golfowy z udziałem słowackich legend: Mariana Hossy, Mariana Gaborika, Pavola Demitry i Lubomira Visnovsky’ego. 30 września 2008 roku Nikdymo zorganizował pierwszy mecz pokazowy NHL na Słowacji z udziałem Tampa Bay Lightning i HC Slovan Bratysława. 2 października 2011 roku Nikdymo zorganizowało mecz pokazowy NHL pomiędzy New York Rangers a HC Slovan Bratysława. W 2021 roku organizacja Nikdymo zaczęła wspierać Fundację Klitschko. 22 sierpnia 2023 roku Nikdymo wyprawi w Warszawie galę charytatywną dla Fundacji Usyka i Fundacji Klitschko.