Ile kosztują najtańsze mieszkania u deweloperów

W jakiej cenie znajdziemy najtańsze, nowe mieszkania? Jaki mają metraż? W których osiedlach je kupimy? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Angelika Kliś, członkini zarządu Atal

Najtańszą kawalerkę wielkości 29 mkw. oferujemy w łódzkiej inwestycji Nowe Miasto Polesie w cenie przeszło 269 tys. zł. W Gliwicach w projekcie Ogrody Andersa dostępne jest mieszkanie o powierzchni 26 mkw. za ponad 278 tys. zł.

W Gdańsku 27 metrowa kawalerka jest do nabycia w cenie 362 tys. zł w inwestycji Osiedle Przyjemne. W poznańskich Naramowicach Odnova dostępne jest mieszkanie o metrażu 32 mkw. w kwocie 372 tys. zł.

W Krakowie za 469 tys. zł można kupić 43 metrowy lokal w Strefie Cegielnia 2.

Warszawa i Wrocław są droższe, za mieszkania o powierzchni 35 mkw. w warszawskim Osiedlu Poematu czy wrocławskich Żernikach Na Novo trzeba zapłacić 482 – 485 tys. zł.

Zuzanna Należyta, dyrektor ds. handlowych w Eco Classic 

W gdańskiej inwestycji Wolne Miasto mamy mieszkania w cenie od 10 500 zł/mkw. W warszawskiej inwestycji Moja Północna najtańsze mieszkanie kosztuje 12 300 zł/mkw.

Tomasz Kaleta, dyrektor Departamentu Sprzedaży, Develia S.A.

Najtańsze mieszkania w naszej ofercie można znaleźć za około 350 tys. w gdańskiej inwestycji Południe Vita oraz nowym projekcie w Poznaniu, Unii Lubelskiej Vita. Są to mniejsze lokale o powierzchni około 30 mkw.

Biorąc pod uwagę cenę za metr, najniższe mieszkania oferujemy w kwocie od 7 tys. zł. Są to głównie większe mieszkania dostępne we wspomnianym już projekcie Południe Vita w Gdańsku czy wrocławskich Ogrodach Wojszyce. Naszą ofertę konstruujemy w ten sposób, aby w miastach, w których realizujemy inwestycje, każdy mógł znaleźć coś dla siebie niezależnie od zasobności portfela.

Agnieszka Gajdzik – Wilgos, manager ds. Sprzedaży Ronson Development

Najtańsze mieszkanie w naszej ofercie klienci znajdą w inwestycji Nowa Północ w malowniczym Szczecinie. Oferujemy tam mieszkanie jednopokojowe o metrażu 26 mkw. Cena kawalerki to 300 tys. zł.

Lokale dwupokojowe z najniższą ceną znajdziemy na terenie Wrocławia w projekcie Viva Jagodno. Mieszkanie o powierzchni 37 mkw. można nabyć za 511 tys. zł.

Z kolei, na rynku warszawskim, mieszkanie z dwoma pokojami o tym samym metrażu można kupić w naszym, flagowym projekcie miastotwórczego osiedla Ursus Centralny.

W stolicy wielkopolski natomiast, w cenie 666 tys. zł mamy mieszkanie z trzema pokojami w projekcie Grunwald Między Drzewami, kameralnej inwestycji otoczonej aleją drzew.

Wszystkie, nasze inwestycje powstają według najwyższej jakości projektowej i standardów wykończenia. Ceny oferowanych przez nas mieszkań nie odbiegają przy tym od cen rynkowych za lokale o zbliżonym standardzie w danych lokalizacjach.

Małgorzata Ostrowska, dyrektorka Pionu Marketingu i Sprzedaży w J.W. Construction

Najtańsze mieszkania w naszej ofercie są dostępne w podkrakowskiej inwestycji Apartamenty na Wzgórzach. Gotowy lokal w stanie deweloperskim o powierzchni 25 mkw. kosztuje 256 tys. zł. W podobnej cenie można też kupić mieszkanie o powierzchni 28 mkw. w naszej inwestycji Osiedle Kościuszki w Chorzowie.

W Warszawie najkorzystniejsze stawki mamy obecnie w efektywnym energetycznie osiedlu ECOBerensona. Mieszkanie czteropokojowe o powierzchni 66 mkw. jest w tej inwestycji do nabycia w cenie od 10 600 zł za mkw.

Joanna Chojecka, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu na Warszawę i Wrocław w Grupie Robyg 

W Poznaniu 26 metrową kawalerkę mamy w sprzedaży za 330 tys. zł.

Za lokal o podobnej powierzchni we Wrocławiu trzeba zapłacić 406 tys. zł.

W Gdańsku mieszkanie wielkości 30 mkw. można nabyć za 414 tys. zł.

W warszawskiej ofercie najtańszy lokal o metrażu 33 mkw. oferujemy w cenie 661 tys. zł.     

Michał Witkowski, dyrektor ds. sprzedaży Lokum Deweloper

We Wrocławiu jedne z najbardziej atrakcyjnych cenowo mieszkań oferujemy w inwestycji Lokum la Vida zlokalizowanej przy ul. L. Herbsta, z dogodnym dostępem do rozbudowanej infrastruktury miejskiej oraz terenów zielonych. Ceny za mieszkania dwupokojowe rozpoczynają się od 579 tys. zł.

W ofercie osiedla Lokum Porto położonego na Starym Mieście, niedaleko Rynku, dostępne są komfortowe mieszkania o zróżnicowanych metrażach. Ze względu na atrakcyjna lokalizację i bliskość ośrodków akademickich, na szczególną uwagę zasługują mniejsze metraże, nabywane w celach inwestycyjnych. Mieszkania jednopokojowe, idealne na start lub pod wynajem dostępne są od 599 tys. zł.

Dużą popularnością wśród klientów cieszy się Lokum Verde, osiedle – ogród z dziedzińcami pełnymi zieleni oraz strefami relaksu na Zakrzowie. Stanowi ono atrakcyjną propozycję dla osób ceniących ciszę i spokojne otoczenie. trzypokojowe lokum z ogrodem o powierzchni 27 mkw. można tam nabyć za 639 tys. zł.

W podwrocławskiej Sobótce, tuż przy Ślężańskim Parku Krajobrazowym usytuowane jest Lokum Monte. Wyjątkowa lokalizacja, wysoki standard i prywatna strefa wellness czynią je idealnym miejscem do życia dla rodzin. Na terenie tej inwestycji dostępne są ostatnie gotowe mieszkania o metrażach 71-100 mkw. w cenie od 7900 zł/mkw.

W Krakowie również pozostały nam ostatnie gotowe lokale trzy i czteropokojowe, których ceny rozpoczynają się od 13 491 zł/mkw. Dostępne są one w ramach oferty inwestycji Lokum Vista.

Marek Starzyński, dyrektor ds. Sprzedaży w Okam

W ramach aktualnie realizowanych przez nas inwestycji klienci mają do dyspozycji mieszkania w Warszawie, Łodzi i Katowicach. Najtańszy lokal w Warszawie kosztuje 680 tys. zł i jest to kawalerka o powierzchni 31 mkw. w inwestycji Cityflow na Woli.

Za lokal o podobnym metrażu – 33 mkw. w inwestycji NOW w Łodzi trzeba zapłacić 371 tys. zł.

W Katowicach najtańsze mieszkanie kosztuje 491 tys. zł i jest to lokal dwupokojowy o powierzchni 27 mkw. w inwestycji INSPIRE.

Mariola Żak, dyrektor sprzedaży i marketingu w Aurec Home

Ceny mieszkań w naszych inwestycjach są zróżnicowane i zależą od wielu czynników, takich jak metraż, piętro, lokalizacja, doświetlenie pomieszczeń czy poziom hałasu. W ofercie mamy szereg różnych budżetowych opcji. Dzięki własnym źródłom finansowania możemy zaproponować wybrane lokale w nowej warszawskiej inwestycji Fabrica Ursus w cenie od 13 tys. zł/mkw. w wysokim standardzie wykończenia.

Nabywcy mogą liczyć na przestronne i starannie wykończone wnętrza, duże balkony, komfortową przestrzeń wspólną i industrialny design z historycznymi elementami dawnej fabryki Ursus wkomponowanymi w zabudowę mieszkaniową. Do wyboru są lokale o metrażu od 36 do 80 mkw.

Damian Tomasik, prezes zarządu Alter Investment

Jako deweloper gruntowy posiadamy grunty pod przyszłe inwestycje wielorodzinne, gdzie metraże najmniejszych mieszkań zaczynają się od 25 mkw.