ID LOGISTICS ROZPOCZYNA DZIAŁALNOŚĆ WE WŁOSZECH I URUCHAMIA PIERWSZE CENTRUM LOGISTYCZNE DLA E-COMMERCE

Katowice, 13 czerwca 2022   ID Logistics, wspierając rozwój jednego ze swoich kluczowych klientów i globalnego gracza w branży e-commerce, rozpoczyna działalność we Włoszech. Operator uruchomił właśnie swoje pierwsze w tym kraju centrum logistyczne w Casei Gerola, między Mediolanem a Genuą. Wejście na nowy rynek ID Logistics rozszerza zasięg sieci logistycznej firmy w Europie i jednocześnie wzmacnia jej ofertę globalnych rozwiązań dla największych, międzynarodowych klientów.

Wejście na rynek włoski zgodne jest ze strategią firmy, która postawiała sobie za cel osiągnięcie pozycji globalnego i elastycznego partnera zapewniającego swoim kluczowym klientom obsługę w różnych krajach europejskich. Obecnie ID Logistics obecny jest na najważniejszych rynkach logistyki kontraktowej w Europie kontynentalnej, z zasięgiem ponad 80%. Specjalnie powołany zespołu ID Logistics będzie teraz skupiać się na szybkim rozwoju swojej działalności na Półwyspie Apenińskim.

Nowa lokalizacja jest sukcesem ID Logistics i potwierdza naszą zdolność do wspierania głównych klientów w ich rozwoju w całej Europie. Stanowi też solidną podstawę do dalszej ekspansji na rynku o tak dużym potencjale. Obecnie Włochy są 18. krajem, w którym prowadzimy działalność. Chcielibyśmy szybko zdobyć pozycję kluczowego gracza w tym kraju – Eric Hémar, prezes ID Logistics. 

CASEI GEROLA, WYSOKIE STANDARDY DLA OCHRONY DLA ŚRODOWISKA

W nowym magazynie ID Logistics prowadzonym dla globalnego gracza branży e-commerce, działającym od 1 czerwca 2022 roku, obsługiwane są produkty niesortowalne. Wdrożone tu technologie integrują wszystkie procesy przygotowane przez ID Logistics, który odpowiada za zarządzanie operacjami tego klienta w 6 innych krajach.

Dzięki strategicznemu położeniu w pobliżu autostrad A7 (Mediolan/Genua) i A21 (Turyn/Brescia), nowy obiekt ID Logistics jest bezpośrednio połączony z głównymi miastami w północno-zachodniej części Włoch.  Magazyn ma powierzchnię 62,9 tys. m² i pojemność 54 tys. m³. Dziennie przyjmowanych będzie tu 55 tys. sztuk artykułów, a wysyłanych ok. 60 tys. Mają być one dostarczane do ponad 80 różnych miejsc docelowych. W magazynie pracuje zespół 350 pracowników, który w czasie szczytów sezonowych zwiększy się do 500 osób.

Obiekt  w Casei Gerola posiada certyfikat LEED Platinum (Leadership in Energy and Environmental Design), jeden z najbardziej restrykcyjnych certyfikatów potwierdzających zapobieganie negatywnym oddziaływaniom na środowisko. Budynek wyposażony został w panele słoneczne i „zielone ściany”, które promują bioróżnorodność, a jednocześnie zmniejszają jego nagrzewanie się i kompensują emisję CO2 generowaną przez obiekt. Posiada system recyklingu wody i oświetlenie LED, co zapewnia znaczną oszczędność energii. Ilość wytwarzanych odpadów jest minimalizowana dzięki procesom w specjalnej strefie sortowania. 

ZWINNOŚĆ I JAKOŚĆ USŁUG: KLUCZ DO SUKCESU ID LOGISTICS

Decydujące znaczenie dla uruchomienia nowego magazynu w Casei Gerola miało duże doświadczenie ID Logistics w obsłudze firm z sektora e-commerce oraz zaangażowanie zespołów. ID Logistics, dzięki ścisłej współpracy z klientem,  w ciągu niespełna 3 miesięcy zrealizował wszystkie etapy projektu: od znalezienia idealnej lokalizacji po przygotowanie rozwiązania technicznego, zgodnie z ambitnymi wymogami operacyjnymi.

ID LOGISTICS NA ŚWIECIE

ID Logistics, zarządzany przez Erica Hemara, jest międzynarodową grupą specjalizującą się w logistyce kontraktowej, z przychodami na poziomie 1,91 mld EUR w 2021 r. ID Logistics zarządza 360 magazynami w 18 krajach, w tym blisko 8 mln mkw. powierzchni magazynowej w Europie, Ameryce, Azji oraz Afryce. Firma zatrudnia 28 tys. pracowników. Z portfolio klientów reprezentujacych branże handlu detalicznego, przemysłu, detail picking, healthcare i e-commerce, ID Logistics wyróżnia się ofertą o wysokim poziomie technologicznym. Rozwijając podejście społeczne i prośrodowiskowe przez wdrażanie już od momentu powstania w 2001 roku wielu autorskich projektów, Grupa angażuje się w ambitne działania na rzecz CSR. Akcje ID Logistics są notowane na rynku regulowanym Euronext w Paryżu, Compartment A (ISIN Code: FR0010929125, Ticker: IDL). Więcej informacji na: www.id-logistics.com

ID LOGISTICS POLSKA S.A.

ID Logistics Polska S.A., zarządzany przez Yanna Belgy, jest częścią międzynarodowej Grupy ID Logistics i wiodącym operatorem w dedykowanej logistyce kontraktowej dla branży retail (spożywczy i specjalistyczne sieci handlowe), FMCG, e-commerce, kosmetycznej, odzieżowej i dóbr luksusowych. Zapewnia pełne wsparcie w efektywnym zarządzaniu w ramach łańcucha dostaw. W Polsce ID Logistics obsługuje klientów w 15 centrach logistycznych o łącznej powierzchni magazynowej 600 tys. mkw., posiada też 3 oddziały transportowe. Obecnie zatrudnia ok. 5 tys. osób. Siedziba główna mieści się w Katowicach. ID Logistics Polska, w oparciu o cele globalnej strategii CSR Grupy, kieruje się zasadami odpowiedzialnego i zrównoważonego rozwoju. Więcej informacji na:  www.id-logistics.com/pl.