Brytyjski gigant IT stawia na Gdańsk

Ponad 11 tys. pracowników na całym świecie, 22 lata doświadczenia w dostarczaniu zawansowanych rozwiązań technologicznych dla klientów m.in. z branży finansowej, medialnej oraz plany rozwoju w całej Polsce – Endava, brytyjski gigant branży IT otworzył biuro w Gdańsku i już 14 czerwca organizuje pierwsze spotkanie dla branży IT. Firma chce tworzyć w Trójmieście przestrzeń dzielenia się wiedzą i wymiany doświadczeń.

Trójmiasto jest jednym ze strategicznych punktów na mapie Polski, w którym Endava dostrzegła ogromny potencjał i który doskonale wpasowuje się w długoterminową strategię rozwoju firmy. 

– Obecna ekspansja w Polsce jest częścią szerszej ekspansji Endavy na świecie. Przez cały czas trwania pandemii nigdy nie przestaliśmy zatrudniać pracowników i faktycznie zwiększyliśmy tempo rozwoju firmy. W tym kontekście Trójmiasto, jako jeden z wiodących ośrodków polskiej edukacji, kultury i wzrostu gospodarczego, jest dla nas ważnym regionem z punktu widzenia pozyskiwania talentów oraz współpracy z klientami – mówi Marta Lyczmańska, Delivery Unit Manager w Endava w Gdańsku.

Endava zatrudnia ponad 11 tys. pracowników, zlokalizowanych w biurach w Australii, Austrii, Danii, Niemczech, Irlandii, Holandii, Singapurze, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, a także w Europie Środkowo-Wschodniej: Bułgarii, Chorwacji, Rumunii, Słowenii, Bośni i Hercegowinie, Mołdawii, Macedonii Północnej i Serbii oraz w Ameryce Południowej: Argentynie, Kolumbii, Meksyku, Urugwaju i Wenezueli. W Trójmieście firma poszukuje m.in. programistów, testerów, inżynierów aplikacji, analityków, kierowników projektów, architektów oprogramowania oraz pracowników usług wsparcia.

– Nasza firma istnieje po to, aby tworzyć kulturę, która rodzi sukces przede wszystkim dla naszych ludzi, naszych klientów i ich organizacji, dlatego poszukujemy profesjonalistów, którzy podzielają z nami tę wizję. Jesteśmy przekonani, że Trójmiasto ze swoją unikatową i dojrzałą społecznością IT jest miejscem, w którym ich znajdziemy – dodaje Marta Lyczmańska, z Endava w Gdańsku.

Endava to firma notowana na nowojorskiej giełdzie papierów wartościowych. Spółka została założona w 2000 roku w Wielkiej Brytanii. Firma dostarcza zawansowane rozwiązania, buduje platformy technologiczne i przyspiesza zmiany dla klientów z branż takich jak: usługi finansowe i płatności elektroniczne, TMT (technologia, media i telekomunikacja) czy logistyka. Siedziba Endavy znajduje się w Londynie.

– Cieszymy się, że taka innowacyjna i globalna firma jak Endava postawiła na Trójmiasto. Branża IT i nowoczesnych technologii jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się gałęzi gospodarki na Pomorzu. Trójmiasto jest ważnym ośrodkiem IT nie tylko w Polsce, ale i całej Europie Środkowo-Wschodniej – dodaje Anna Ciosek, BSS Investor Support Project Manager, Invest in Pomerania.

Aby wzmocnić trójmiejski rynek IT, Endava organizuje spotkanie Caravan Connect IT, podczas którego wystąpi dwóch prelegentów: Laurentiu Spilca i Calin Constantinov. Wykłady będą dotyczyć persystencji danych. Ma to być pierwsze z cyklicznych spotkań, które Endava planuje organizować regularnie. Celem jest integracja trójmiejskiej społeczności IT i stworzenie przestrzeni do dzielenia się wiedzą oraz doświadczeniem. Wydarzenie odbędzie się 14 czerwca o 18:00 w Stoczni Gdańskiej. Udział jest bezpłatny.

O Invest in Pomerania

Invest in Pomerania jest samorządową inicjatywą non-profit, koordynowaną przez Agencję Rozwoju Pomorza,  która pomaga inwestorom zagranicznym realizować projekty inwestycyjne na Pomorzu. Pełni funkcję „jednego okienka”, udzielając inwestorom wsparcia na każdym etapie procesu inwestycyjnego. W ciągu ostatniej dekady Invest in Pomerania z sukcesem zakończyła ponad 150 projektów i przyczyniła się do stworzenia ponad 20 tys. miejsc pracy. Dowiedz się więcej na stronie: www.investinpomerania.pl.

W ramach działań mających na celu przyciągnięcie potencjalnych pracowników wspomagających rozwój regionu, w 2018 roku uruchomiliśmy platformę Live more. Pomerania. Celem projektu jest pokazanie światu, jak wspaniałym miejscem do życia, pracy i nauki jest Pomorze. Więcej informacji: www.livemorepomerania.com

Uruchomiliśmy również pierwszą w Polsce platformę rekrutacyjną skierowaną do wszystkich, którzy chcą rozwijać swoją karierę na Pomorzu. Strona prezentuje najbardziej pożądane profile zawodowe w regionie. Serwis jest dostępny za darmo dla naszych partnerów, korzysta z niego ponad 100 firm i zawiera tysiące życiorysów. Dowiedz się więcej na stronie www.jobs.livemorepomerania.com.  

Do naszych inicjatyw należą również AI Pomerania (www.aipomerania.com), Aviation Hub Pomerania (www.aviationhubpomerania.com), oraz Come2Pomerania (www.come2pomerania.com).