Grupa Selena wśród laureatów prestiżowych rankingów Forbesa i Buildera

Grupa Selena, globalny producent i dystrybutor chemii budowlanej oraz właściciel marki Tytan Professional®, została laureatem Diamentów Forbesa oraz Gwiazdą Rankingu Buildera. Grupę doceniono z uwagi na jej wartość biznesową i dane finansowe. Obydwa rankingi, jedne z najbardziej prestiżowych zestawień prowadzonych wśród polskich przedsiębiorstw, stawiają Selenę w szeregu największych firm polskiej gospodarki.

fot. Grupa Selena

Grupa Selena w tegorocznym gronie laureatów Diamentów Forbesa znalazła się podwójnie. W rankingu magazynu doceniono niezależnie spółkę Selena FM oraz Selena SA. Diamenty Forbesa to prestiżowy ranking tworzony corocznie przez Dun & Bradstreet Poland dla magazynu „Forbes Polska”. Celem jest wyróżnienie i nagrodzenie najbardziej dynamicznie rozwijających się firm w Polsce. Jak podkreślają twórcy daje on odzwierciedlenie kondycji i tempa rozwoju polskiego biznesu. Rok 2024 to wybór „diamentów z diamentów” – tak określiła tegoroczne wyróżnienia Katarzyna Dębek, redaktor naczelna „Forbes Polska”. Nagrodzone firmy przez ostatnie trzy lata radziły sobie w trudnych warunkach: w czasie pandemii, wojny na terenie Ukrainy, a także inflacji w Polsce – dzięki elastyczności i sprawnemu zarządzaniu „poradziły sobie ze wszystkimi przeciwnościami”.

fot. Grupa Selena

Także w kwietniu br. Grupa Selena otrzymała certyfikat „Gwiazda Rankingu Buildera”, przyznany przez redakcję miesięcznika „Builder” wraz z PwC Polska i Dun & Bradstreet – autorów rankingu 300 największych firm budowlanych w Polsce. Selena znalazła się na pierwszym miejscu w kategoriach „Największe przychody w województwie dolnośląskim” oraz „Największe przychody w podziale na obszary działalności: chemia budowlana”. Wyróżnienie to przyznane zostało w oparciu o analizę pięciu edycji rankingu obejmujących dane finansowe za lata 2018-2022, w których Grupa osiągnęła największe przychody w województwie dolnośląskim spośród wszystkich firm ujętych w rankingu. Zestawienie jest elementem projektu „Build 4 Future”, którego celem jest analiza kondycji polskiego budownictwa, perspektyw rozwoju i promocja firm budowlanych osiągających spektakularne sukcesy.

fot. Grupa Selena

Selena jest dziś w momencie intensywnego rozwoju biznesu i obecnie konkurujemy z największymi graczami rynkowymi. Wyróżnienia, którymi nas uhonorowano są potwierdzeniem wytężonej, wieloletniej pracy całego zespołu w wymagających warunkach. Ostatnie lata, w tym rok 2023, z uwagi na szereg czynników zewnętrznych, były dla polskiego biznesu niezbyt korzystne koniunkturalnie. Pomimo tego, miniony rok wykorzystaliśmy na ekspansję geograficzną. Sfinalizowaliśmy dwie strategiczne dla Grupy inwestycje – akwizycję portugalskiej firmy Imperalum oraz rozpoczęliśmy realizację projektu z węgierską grupą Masterplast w zakresie utworzenia wspólnego zakładu produkującego wełnę szklaną koło węgierskiego miasta Szerencs. To pierwsze działanie pozwoliło nam rozszerzyć ofertę produktową w zakresie rozwiązań hydroizolacyjnych. Drugie z kolei oznacza wejście Seleny na rynek produktów do izolacji termicznej na bazie mineralnej. W działaniach operacyjnych kontynuujemy koncentrację na rozwoju naszego rynku zachodniego, uznając go za kluczowy. Zależy nam, aby umacniać biznes i rozszerzać sprzedaż w Europie Zachodniej oraz w obu Amerykach, w tym zwłaszcza w USA i Brazylii – komentuje Sławomir Majchrowski, prezes zarządu Grupy Selena.

Skuteczność i stabilność działań Grupy w ostatnich latach potwierdzają otrzymywane nagrody w najbardziej prestiżowych rankingach i konkursach. W samym 2023 r. Selena otrzymała nagrodę dziennika „Rzeczpospolita” dla Najbardziej Innowacyjnej Firmy w rankingu Lista 2000. Z kolei spółka Selena FM S.A. po raz drugi otrzymała tytuł Best Managed Companies Poland od Deloitte – programu, którego organizator analizuje działalność uczestników pod kątem stosowania najwyższych standardów strategii, innowacji, kultury organizacyjnej i finansów. Dodatkowo firma znalazła się w raporcie Polityki Insight „Czempioni Narodowi” gdzie wysoko oceniono jej aktywność na rynkach zagranicznych i dominującą pozycję w branży.

Więcej informacji na stronie: selena.com oraz w biurze prasowym: grupaselena.prowly.com.