Grupa EFL pozostaje wyłącznym partnerem finansowym Hondy w Polsce

EFL przedłużył umowę z Hondą w Polsce i jest wyłącznym partnerem finansowym japońskiego producenta pojazdów w ramach programu Honda Financial Services. Leasingodawca we współpracy ze spółkami z Grupy Credit Agricole dostarcza pakiet produktów finansowych dla całej sieci dealerskiej Hondy w ramach programu Honda Financial Services. W 2021 roku ponad połowa leasingowanych samochodów i niemal połowa leasingowanych motocykli Hondy była finansowana przez EFL.

Za nami 3 lata współpracy, które choć przypadły na bardzo wymagający okres pandemii, okazały się bardzo owocne. Dzięki partnerskiemu zaangażowaniu i szerokiej gamie produktów Grupa EFL znacząco zwiększyła udział w  finansowaniu sprzedaży japońskiego producenta. W 2021 roku co trzeci samochód marki Honda był finansowany  jednym z produktów dostępnych w ofercie EFL. Mamy ambicje na więcej, dlatego cieszymy się, że nasza umowa jest kontynuowana. Ta współpraca wpisuje się w naszą strategię rozwoju programów finansowania fabrycznego, a Honda może liczyć na solidnego partnera, który dostarczy bezpieczne i atrakcyjne usługi finansowania – powiedział Paweł Bojko, prezes zarządu, EFL Finance. 

Zgodnie z zawartą umową, EFL i spółki z Grupy Credit Agricole dostarczają rozwiązania finansowe dla całej sieci dealerskiej Honda – w sumie dla 45 dealerów (oferujących zarówno auta jak i motocykle)  biorących udział w programie Honda Financial Services w Polsce. Wśród produktów znajdują się m.in. kredyt 50/50, pożyczka, leasing operacyjny i kapitałowy, wynajem krótko- i długoterminowy oraz wynajem konsumencki. Umowa zakłada również kontynuację finansowania stoków wszystkich dealerów sieci Honda zarówno na potrzeby zamawiania samochodów osobowych jak również motocykli. Z oferty mogą skorzystać przedsiębiorcy i klienci indywidualni zainteresowani zakupem pojazdów marki Honda. W nowoczesnym modelu sprzedaży usług finansowych online podpisanie umowy z EFL w salonie dealerskim możliwe jest w czasie jednej wizyty. 

Cieszymy się z kontynuacji współpracy z EFL w ramach Honda Financial Services. Ostatnie lata pokazały, że wspólnie potrafimy stworzyć silną i konkurencyjną ofertę dla obecnych, a także przyszłych właścicieli pojazdów marki Honda. W 2022 roku czeka nas premiera długo oczekiwanego modelu Honda Civic, tym razem z układem hybrydowym e:HEV. Z tej okazji już teraz planujemy stworzyć atrakcyjny wybór produktów finansowych dla podmiotów prywatnych jak i gospodarczych.” – mówi Michael Gruen prezes Honda Motor Europe Oddział w Polsce

Honda jest jedną z największych marek samochodowych na świecie. W 2022 roku Honda wprowadza do oferty szereg nowości, rozszerza gamę pojazdów hybrydowych o nowe modele HR-V i Civic.  

W przemyśle motocyklowym Honda jest globalnie numerem jeden i liderem sprzedaży motocykli w Polsce  w 2021 roku. Najpopularniejsze motocykle i skutery to praktycznie same kultowe modele takie jak ekskluzywny crousier Honda Gold Wing, sportowy Fireblade czy legendarna, Honda Africa Twin – zwycięzca rajdu Paryż-Dakar. W segmencie pojazdów o pojemności 125 nie wolno zapomnieć o dwóch najlepiej sprzedających się w Polsce skuterach PCX i Forza.