Elemental Holding zdobywcą prestiżowej nagrody

Podczas tegorocznej edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego Elemental Holding został uhonorowany nagrodą „Inwestor bez granic”. Organizatorem konkursu jest Grupa PTWP, a merytoryczną pieczę nad projektem sprawuje redakcja portalu gospodarczego wnp.pl i magazynu Nowy Przemysł.

  • Elemental Holding zdobył nagrodę „Inwestor bez granic 2023” podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.
  • Nagroda honoruje inwestorów, którzy wpływają na potencjał i innowacyjność polskiej gospodarki. Elemental Holding działa w Afryce, Ameryce Północnej, Azji i Europie. W 2023 roku planuje wejście na rynek Ameryki Południowej i dalszą eksplorację rynków azjatyckich.
  • Spółka planuje trzykrotny wzrost w ciągu pięciu lat. Zakłada łączny wydatek o wysokości ok. 600 mln euro na rozwój organiczny i przejęcia poprzez inwestuje w projekty akwizycyjne, wzrostowe i ekspansję zagraniczną.
  • Spółka realizuje inwestycję w Zawierciu – buduje ultranowoczesny kompleks metalurgiczny o wartości ok. 150 mln euro.

Elemental Holding działa globalnie

Elemental Holding otrzymał nagrodę za swój wkład w rozwój polskiej gospodarki poprzez realizowane inwestycje. W ciągu ostatnich lat spółka z sukcesem inwestowała na rynkach zagranicznych, rozwijała sektor badawczo-rozwojowy oraz promowała markę Polski w świecie.

„Inwestowanie za granicą to nie tylko szansa na zwiększenie obecności na rynkach międzynarodowych, ale także możliwość budowania i wzmacniania marki Polski. Dzięki naszym inwestycjom zdobywamy doświadczenie i wiedzę, które pozwalają nam konkurować z globalnymi liderami w dziedzinie recyklingu metali i elektroniki”, powiedział Michał Zygmunt, COO Technology and R&D Elemental Holding. „W ostatnich latach zrealizowaliśmy liczne projekty akwizycyjne i rozwojowe. W ciągu pięciu lat zamierzamy zainwestować ok. 600 mln euro na rozwój organiczny i przejęcia, aby osiągnąć trzykrotny wzrost”.

Nagroda za skuteczność udowodnioną na kilku kontynentach

Celem konkursu „Inwestor bez granic” jest propagowanie wzorcowych relacji między inwestorem, rynkiem i administracją — partnerskich i przejrzystych, opartych na zaufaniu i odpowiedzialności, które towarzyszą ekonomicznej skuteczności w realizacji strategii inwestycyjnej.

Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP oraz inicjator Europejskiego Kongresu Gospodarczego, podkreślił, że „intencją konkursu jest promowanie inwestorów zagranicznych silnie zakorzenionych w Polsce oraz polskich firm, które skutecznie działają za granicą, dbają o jakość tworzonych miejsc pracy, inwestują w kwalifikacje załóg, innowacyjność oraz rozwijają sektor badawczo-rozwojowy”.

Nagroda „Inwestor bez granic” przyznawana jest od 2017 roku polskim przedsiębiorstwom inwestującym za granicą oraz zagranicznym firmom działającym w Polsce. Wyróżnienie otrzymują inwestorzy, którzy odważnie i skutecznie prowadzą swoją ekspansję zagraniczną oraz mają istotny wpływ na potencjał i innowacyjność polskiej gospodarki.

Innowacyjność i zrównoważony rozwój

Elemental Holding zainwestował między innymi w budowę kompleksu metalurgicznego w Zawierciu, który ma za zadanie recykling baterii litowo-jonowych i strategicznych metali. Grupa planuje zakończyć budowę kompleksu w ciągu 1,5 roku, z inwestycją o wartości około 150 mln euro. Sukcesy spółki oraz zdobycie nagrody „Inwestor bez granic” pokazują, że polskie przedsiębiorstwa są w stanie konkurować na rynkach międzynarodowych oraz budować silną markę Polski za granicą.