EDP Energia Polska sfinalizowała przejęcie Zielona-Energia.com

EDP Energia Polska zamknęła kolejny etap poszerzania swojego udziału w polskim rynku PV. Realizowany od wielu miesięcy proces zmiany własnościowej spółki Zielona-Energia.com został formalnie zakończony podpisaniem umowy 3 października 2022 roku.

Zielona-Energia.com rozwija się w branży rozproszonej energetyki słonecznej od 2013 roku, w tym czasie firma zrealizowała instalacje PV o mocy przekraczającej 58 MWp. EDP Energia Polska dzięki przejęciu pozyskała, obok dodatkowego udziału w rynku, przede wszystkim doświadczoną kadrę menedżerską, efektywny zespół sprzedawców i instalatorów oraz dostęp do bazy klientów indywidualnych oraz biznesowych. 

fot. EDP Energia Polska sfinalizowała przejęcie Zielona-Energia.com

Jestem dumny, że transakcja znalazła swój finał. Dzięki zakupowi Zielona-Energia.com, której rentowna działalność i bogate doświadczenie w sprzedaży wysokiej jakości instalacji PV dla klientów biznesowych pasują do naszej długoterminowej strategii rozwoju, umacniamy swoją pozycję na polskim rynku. Trwająca od miesięcy integracja obu spółek pozwoliła na wymianę doświadczeń między dużym międzynarodowym liderem branży a dynamicznie rosnącą firmą zdobywającą rynek. W dalszej perspektywie umożliwi to jeszcze bardziej skuteczne wsparcie naszych klientów w procesie transformacji energetycznej – mówi Ireneusz Kulka, Country Manager EDP Energia Polska.

fot. Od lewej: Remigiusz Piwowarski, Dyrektor Zarządzający, EDP Energia Polska sp. z o.o., Ireneusz Kulka, Country Manager, EDP Energia Polska, Prezes Zarządu Zielona-Energia.com, Michał Klimczyk, były współwłaściciel, obecnie Dyrektor Operacyjny Zielona-Energia.com, Łukasz Fonfara, były współwłaściciel, obecnie Dyrektor Zarządzający Zielona-Energia.com

Akwizycja wpisuje się w długofalową strategię EDP Energia Polska, której celem jest objęcie pozycji lidera na polskim rynku energii. W 2022 roku EDP Energia Polska podpisała kontrakty o łącznej mocy ponad 20 MWp, czyli ponad dwukrotnie więcej niż w latach ubiegłych, a w I półroczu tego roku zainstalowała już prawie 10 MWp.

***

Informacje na temat EDP Energia Polska

EDP Energia Polska działa na polskim rynku energetycznym od 2020 roku i jest członkiem grupy EDP. Firma dostarcza klientom biznesowym rozwiązania energetyczne i fotowoltaiczne. Sama grupa EDP działa na polskim rynku już od 2007 roku poprzez EDP Renewables Polska, rozwijającą duże projekty farm wiatrowych i fotowoltaicznych. 

Dzięki innowacyjnemu modelowi biznesowemu, jakim jest PV-as-a-Service (pozwalającemu firmom na korzystanie z instalacji fotowoltaicznej bez żadnych początkowych inwestycji), możliwe są realne oszczędności w wysokości rachunków za energię elektryczną. 

W Lizbonie, w Portugalii, w trybie 24/7 działa Europejskie Centrum Nadzoru EDP, w którym zespół inżynierów zapewnia stały monitoring i kontrolę funkcjonowania wszystkich instalacji PV utrzymywanych przez EDP w Europie.

Informacje na temat grupy EDP

Grupa EDP jest międzynarodową, pionowo zintegrowaną firmą energetyczną. W ciągu czterech dekad swojej działalności firma zbudowała znaczącą pozycję na globalnym rynku energetycznym, grupa EDP jest obecna na 29 rynkach i na 3 kontynentach.

Zatrudniając ponad 12 000 pracowników, grupa EDP jest obecna w całym łańcuchu wartości energii elektrycznej oraz w działalności związanej z komercjalizacją gazu. EDP jest czwartą co do wielkości firmą produkującą energię wiatrową na świecie, a 75 proc. wytwarzanej przez nią energii pochodzi ze źródeł odnawialnych. EDP dostarcza energię elektryczną i gaz do ponad 9 milionów klientów.

Grupa EDP weszła na giełdę Euronext Lisbon w 1997 roku. Spółki EDP Brasil i EDP Renewables są również notowane na giełdzie. Zrównoważony rozwój jest częścią DNA firmy, dlatego grupa EDP jest członkiem Dow Jones Sustainability Index.