Agility Ventures inwestuje w globalną pętlę specjalisty ds. ładowania pojazdów elektrycznych Inwestycja pomoże sfinansować międzynarodową ekspansję firmy

KUWEJT – 4 października 2022 r. – Agility, firma świadcząca usługi w zakresie łańcucha dostaw, infrastruktury i innowacji, ogłosiła, że ​​jej ramię venture capital, Agility Ventures, zainwestowało w Loop Global, amerykańskiego lidera w dziedzinie rozwoju sprzętu i oprogramowania dla urządzeń elektrycznych – stacje i sieci ładowania pojazdów (EV).

Loop, który działa we wszystkich 50 stanach USA i ponad 15 krajach, powiedział, że wykorzysta fundusze z Agility Ventures i innych nowych inwestorów do wsparcia swojej ekspansji i wzrostu.

Loop sprzedał ponad 7000 stacji ładowania na całym świecie za pośrednictwem sprzedawców i dystrybutorów, którzy tworzą połączoną sieć ponad 750 wykonawców elektrycznych. Rozwiązania nowej generacji do ładowania pojazdów elektrycznych firmy są obecnie wdrażane przez gminy i niektóre z największych na świecie firm handlowych, detalicznych, obsługujących wielu najemców, flotowych i hotelarskich.

„W Loop wierzymy, że przejście na ekologicznie czyste pojazdy elektryczne będzie przebiegać tak szybko, jak infrastruktura ładowania pojazdów elektrycznych, która jest w stanie to wspierać” – powiedział Dustin Cavanaugh, współzałożyciel i dyrektor generalny Loop. „Loop usprawnia to przejście, tworząc rozwiązania infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych nowej generacji dla właścicieli nieruchomości, które są wyjątkowo przystępne cenowo i zapewniają najniższy całkowity koszt posiadania na rynku”.

Oczekuje się, że do 2030 r. na drogach będzie już 230 milionów pojazdów elektrycznych, zapotrzebowanie na przystępną cenowo i niezawodną infrastrukturę ładowania pojazdów elektrycznych jest niezwykle wysokie, jednak wielu właścicieli nieruchomości nie wie, od czego zacząć, jeśli chodzi o wdrożenie tej technologii w swoich obiektach . Inteligentne, proste i przystępne cenowo produkty Loop do ładowania pojazdów elektrycznych zapewniają gotowe rozwiązania do pasywnego ładowania w domu, pracy i w podróży.

Henadi Al-Saleh, przewodniczący Agility i szef Agility Ventures, powiedział: „Przejście na zero netto jest realne i już trwa. Rządy, firmy i konsumenci na całym świecie wydają na dokonywanie bardziej ekologicznych wyborów, w tym na pojazdy elektryczne . Ale aby osiągnąć skalę, musimy spojrzeć na ekosystem. To nie jedna zielona technologia może ruszyć igłą, ale raczej zdolność do stworzenia infrastruktury pomocniczej, która pozwoli na szerokie zastosowanie. To właśnie lubimy w Loop. pomaga zmniejszyć bariery w czystszym transporcie dla większej liczby osób”.

Agility przeznaczyło ponad 170 milionów dolarów na inwestycje w zrównoważony transport, energię i technologię. Jej portfolio obejmuje inwestycje w Hyliion, amerykańskiego innowatora w zakresie zelektryfikowanych układów napędowych do samochodów ciężarowych; Frete, wiodący brazylijski rynek przewozów towarowych; Volta Trucks, szwedzki producent elektrycznych ciężarówek średniej i ostatniej mili; Swvl, dostawca usług transportu zbiorowego i współdzielonej mobilności z siedzibą w Dubaju; oraz TVP Solar, producenta wysokowydajnych, ultrawydajnych paneli słonecznych z siedzibą w Szwajcarii.

Cavanaugh powiedział, że Loop, z siedzibą w El Segundo w Kalifornii, poszukuje sieci ładowania, „w których kierowcy spędzają już większość swojego dnia. stawiać wygodę ponad wszystko” – powiedział Cavanaugh. „Loop ma wizję uczynienia ładowania pojazdów elektrycznych przystępnym cenowo i dostępnym dla całego świata poprzez umożliwienie właścicielom nieruchomości gotowych rozwiązań do tworzenia pasywnych i dochodowych sieci ładowania, które stawiają na pierwszym miejscu wygodę kierowców pojazdów elektrycznych”.

Language versions »