Schneider Electric zapewnia centrom danych większą pewność i elastyczność operacyjną dzięki zaawansowanym jednostkom APC NetShelter Rack PDU
- Dzięki pierwszym w branży gniazdom łączonym 4 w 1, APC NetShelter Rack PDU Advanced przyspiesza wdrożenia i zapewnia elastyczność działania.
- Rozwiązanie zapewnia do 50 procent więcej energii dzięki podwójnej liczbie gniazd na Rack PDU.
- Nowe, ulepszone funkcje maksymalizują czas pracy i podnoszą odporność jednostek dystrybucji zasilania w centrach danych.
Rosnąca skala wykorzystania Internetu Rzeczy w różnych branżach, gwałtowny wzrost znaczenia aplikacji mobilnych i tych związanych właśnie z IoT, coraz większa popularność usług strumieniowych online czy rewolucja technologiczna związana z elektromobilnością powodują zwiększenie rynku brzegowych centrów danych w perspektywie ośrodków obsługujących przetwarzanie danych na krawędzi sieci (edge computing). Według wybranych prognoz rynkowych, już do 2026 roku wartość rynku centrów danych zajmujących się przetwarzaniem na krawędzi ma szansę osiągnąć 19,1 mld dolarów, utrzymując do tego czasu średnią roczną stopę wzrostu na poziomie 21,4 proc..
Dodatkowo koncepcja energooszczędnych i maksymalnie neutralnych klimatycznie centrów danych wymusza na dostawcach infrastruktury znaczące zmiany już na poziomie chłodzenia i zasilania obiektów. Odpowiednie chłodzenie data center może oznaczać wzrost wydatków na elektryczność na poziomie 45 proc. (przy 40 proc. całkowitego zużycia energii potrzebnej systemom chłodzenia na funkcjonowanie centrum danych w ogóle), a różne źródła podają ponadto, że centra danych odpowiadają za 2-5 proc. globalnej emisji gazów cieplarnianych.
Dlatego też, rozumiejąc potrzeby zmieniającego się rynku centrów danych, Schneider Electric ogłosił wprowadzenie na rynek urządzenia zasilającego APC NetShelter Rack PDU Advanced. Jego głównym zadaniem jest zapewnienie centrom danych większej elastyczności w kwestii zasilania, aby sprostać nowym wymaganiom dotyczącym wykorzystania danych stawianym przedsiębiorstwom w każdej branży.
Zaawansowane moduły APC NetShelter Rack PDU umożliwiają obsługę nawet dwukrotnie większej liczby urządzeń oraz są w stanie odpowiedzieć nawet na 50-proc. wzrost zapotrzebowania na energię. Co ważne – jednocześnie upraszczają procesy instalacyjne i eliminują konieczność szacowania przy wyborze modułów PDU na potrzeby przyszłych modernizacji infrastruktury IT.
W przypadku coraz większej liczby przedsiębiorstw, ze wszystkich sektorów gospodarki, rosnące zapotrzebowanie na dane powoduje zwiększenie gęstości ich istniejącej infrastruktury centrów danych. Przyjęcie technologii wysokowydajnych komputerów, która znajduje zastosowanie w takich aplikacjach, jak obliczenia o wysokiej wydajności (HPC), sztuczna inteligencja (AI), urządzenia podłączone (IoT), kryptowaluty, 5G, a także metawersum, sprawiło, że możliwości data center stały się krytyczne. Według raportu Uptime Institute, to zapotrzebowanie na moc spowodowało przesunięcie wymagań w szafach o najwyższej gęstości przypadającej na zakres 10-19 kW, co nie uzasadnia jeszcze konieczności pełnej wymiany technologii, ale powoduje konieczność strategii skupionej na przyszłości, ponieważ ten trend będzie dominował.
– Popyt na usługi cyfrowe rośnie wykładniczo, a liderzy rynku centrów danych szukają sposobów na dostosowanie się do szybkich zmian technologicznych nie tylko w sposób zapewniający optymalne działanie w przyszłości, ale również w sposób zrównoważony – powiedział Tarunjeet Sarao, Senior Vice President, Transactional & Edge Line of Business w Schneider Electric. – APC NetShelter Rack PDU Advanced to najnowszy przykład działania Schneider Electric, który spełnia oczekiwania klientów, pomagając im w poruszaniu w dynamicznym środowisku. APC NetShelter Advanced Rack PDU pomaga centrom danych optymalizować ich obecne inwestycje, obsługiwać rosnące potrzeby w zakresie danych i maksymalizować czas pracy.
Zwiększona zwinność działania
Rozumiejąc potrzebę dostosowania układu lub ogólnej aktualizacji, zaawansowana konstrukcja gniazd APC NetShelter Rack PDU pozwala uniknąć kosztownych zmian układu. W przeciwieństwie do tradycyjnych modułów PDU ze stałą liczbą pojedynczych gniazd, nowa kombinacja gniazd 4 w 1 (dla C13, C19, C15 i/lub C21) upraszcza wybór, ułatwia i przyspiesza instalację oraz zapewnia większą elastyczność w zakresie przyszłych modyfikacji. Dodatkowo gniazda oznaczone kolorami sprawiają, że PDU jest bardziej intuicyjne i łatwiejsze w użyciu, ponieważ kolor gniazda odpowiada kolorowi wyłącznika automatycznego. Naprzemienny układ gniazd zapewnia lepszą organizację i zarządzanie przewodami zasilającymi urządzenia zainstalowane w szafie IT, co przyspiesza instalację i optymalizuje przestrzeń w szafie, zmniejszając liczbę błędów ludzkich i poprawiając zarządzanie przepływem powietrza.
Wsparcie dla dużej gęstości
Zaawansowane urządzenie APC NetShelter Advanced Rack PDU zostało zaprojektowane z myślą o przyszłości. W celu zaspokojenia stale rosnącej liczby urządzeń w każdej szafie i wynikających z tego potrzeb w zakresie zasilania, nawet dwukrotnie większa liczba gniazd zapewnia o 50 proc. więcej mocy, co pozwala z kolei maksymalizować inwestycje. Zaawansowane moduły APC NetShelter Rack PDU obejmują modele, które mogą obsługiwać do 43,5 kW w pojedynczej szerokiej (56 mm/ 2,2″) obudowie, aby zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na moc. Zwiększenie liczby gniazd do 48 nie tylko zapobiega konieczności dodawania kolejnych modułów PDU do istniejących szaf, ale także wspiera rosnące trendy związane z wyższymi szafami w celu optymalizacji przestrzeni w nowoczesnych centrach danych.
Zwiększona dostępność
APC NetShelter Rack PDU Advanced zawiera pięć kluczowych udoskonaleń pozwalających na utrzymanie ciągłości pracy i ograniczenie przestojów, w tym:
- Wymienna karta zarządzania siecią (NMC), która zapewnia ciągłość działania systemu informatycznego nawet podczas serwisowania wyświetlacza PDU w przypadku awarii zasilania;
- Współdzielenie energii przez moduł wyświetlacza, który wykorzystuje sąsiednie zasilanie NMC, aby kontynuować dostęp użytkownika do danych PDU i utrzymać działanie w przypadku awarii zasilania PDU;
- Temperatura pracy 60ºC (140ºF) zmniejsza ryzyko awarii podczas pracy w gorących środowiskach o dużej gęstości, takich jak wysokowydajne komputery (HPC) lub centra danych z wyższymi dopuszczalnymi wartościami temperatury dla inicjatyw związanych z wydajnością chłodzenia;
- Podwójne porty sieciowe zwiększają widoczność problemów sieciowych i umożliwiają aplikacjom kolokacyjnym wykorzystanie jednego portu sieciowego do monitorowania modułu PDU, a drugi port udostępniają klientowi do podłączenia do sieci i monitorowania;
- Obsługa nawet ośmiu czujników środowiskowych, które pozwalają na większe możliwości monitorowania i ochrony PDU oraz urządzeń IT przed ewentualnymi awariami związanymi ze środowiskiem.
Schneider Electric
Celem Schneider Electric jest wsparcie Klientów w wykorzystaniu dostępnej energii i zasobów, łącząc zrównoważony rozwój
z innowacyjnymi rozwiązaniami. Nazywamy to Life Is On. Naszą misją jest bycie cyfrowym partnerem ekologicznego i wydajnego rozwoju.
Przeprowadzamy transformację cyfrową, integrując wiodące na świecie technologie procesowe i energetyczne, automatykę, systemy sterowania w czasie rzeczywistym, oprogramowanie i usługi cyfrowe dla różnych segmentów rynku: zakładów przemysłowych, budynków biurowych i mieszkalnych, centr przetwarzania danych oraz obiektów infrastruktury krytycznej.
Jesteśmy firmą o zasięgu globalnym, ale działamy i angażujemy się lokalnie. Promujemy otwarte standardy i rozbudowane ekosystemy partnerskie z naszymi Klientami, którzy – podobnie jak my – kierują się wartościami: szczytny cel, otwartość, zaangażowanie.