Projekty utkane z emocji – zobacz, jak powstają kolekcje Macieja Zienia

Zajrzyj do pracowni Macieja Zienia i przekonaj się, w jaki sposób projektuje. Zobacz, jak wygląda proces przygotowania kolekcji, skąd czerpie inspiracje i jak wyglądają kulisy pokazów mody. Grupa Tubądzin przygotowała dla swoich fanów specjalny film, w którym Maciej Zień opowiada o procesie twórczym i towarzyszących mu wyzwaniach.

Grupa Tubądzin współpracuje z Maciejem Zieniem od lat. W tym czasie powstały zjawiskowe kolekcje płytek ceramicznych zaprojektowanych przez artystę. Jego ostatni pokaz Bloom zelektryzował świat mody, ale także designu. A wszystko za sprawą kreacji prezentowanych na tle harmonijnej linii Balance Stone inspirowanej portugalską odmianą marmuru Alpine.

Maciej Zień od dziecka interesował się projektowaniem. Pierwsze szkice tworzył jeszcze w szkole podstawowej. Dziś jego marka sygnowana charakterystycznym skarabeuszem ma grono wielbicieli na całym świecie. Podobnie jak płyty wielkoformatowe, które projektuje dla Grupy Tubądzin.

– Projektowanie płytek daje mi oddech. Podczas tworzenia szkiców mogę się zrelaksować, odprężyć i wykorzystać modę do wykreowania kolejnych ciekawych wzorów na ceramice. Bardzo lubię to, że mogę wówczas przenieść się w odmienny świat, o zupełnie innym ładunku emocjonalnym. – mówi Zień.

Płyty Balance Stone stworzyły niezwykle wyważoną i pełną blasku scenografię ostatniego pokazu fashion projektanta, wzbudziły podziw gości wydarzenia. Sprawiły, że kreacje z kolekcji Bloom zostały doskonale wyeksponowane, a sam pokaz zyskał na wielowymiarowości, udowadniając, że sztuka ma różne oblicza.  A połączenie designu i mody tworzy intrygujące efekty.

Film, który przygotowała Grupa Tubądzin, pozwala zajrzeć nie tylko za kulisy pokazu. Artysta opowiada widzom m.in. w jaki sposób pracuje, co go inspiruje i co sprawia, że jego projekty są niepowtarzalne. Film można zobaczyć na kanale marki w serwisie YouTube, a także na profilach Grupy Tubądzin w portalach społecznościowych.

 

 

Grupa Tubądzin należy do najlepiej rozpoznawalnych producentów płytek ceramicznych w Polsce. Od prawie 40 lat wyznacza trendy wzornicze, wprowadza nowatorskie produkty i rozwiązania. W Polsce jest pionierem w produkcji płyt wielkoformatowych, sięgających rozmiarem aż 120 x 240 cm, a wkrótce będzie oferowała rozmiar 120 x 275 cm. Jej produkty, wytwarzane z najwyższej jakości surowców, znajdują zastosowanie w każdej przestrzeni, nie tylko łazienkowej. Najwyższej jakości płytki, do złudzenia przypominające drewno, marmur czy beton, produkowane w oparciu o najnowocześniejsze światowe technologie są znakiem rozpoznawczym Grupy Tubądzin.

Tubądzin zaprasza do współpracy wybitnych twórców designu i kultury (wśród nich m.in. Maciej Zień, Dorota Koziara, Wojciech Siudmak), organizuje prestiżowy konkurs dla młodych projektantów i architektów – Tubądzin Design Awards oraz angażuje się w działania edukacyjne, społeczne i ekologiczne.

Płytki marki Tubądzin powstają z naturalnych i szlachetnych surowców, a do ich zdobienia stosowane są bezpieczne dla zdrowia i przyrody barwniki. Mając na uwadze dbałość o środowisko, firma Tubądzin promuje zasady zrównoważonego rozwoju i inwestuje w innowacyjne rozwiązania – m.in. technologię Continua+ czy nowoczesną suszarnię rozpyłową ATM 36, przyczyniając się tym samym do redukcji zużycia energii i emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Firma angażuje się również w projekty proekologiczne i podejmuje działania zmierzające do wzrostu świadomości społeczności lokalnej w tym zakresie.