Dorken rusza z kolejną edycją webinariów dla studentów

Z początkiem października ruszył nowy rok akademicki, a wraz z nim kolejna edycja webinariów Dorken. Firma, która jest jednym z czołowych na świecie producentów membran dachowych, zaprasza na szkolenia studentów polskich uczelni oraz uczniów szkół dekarskich. Wśród tematyki znajdą się m.in.: starzenie się membran dachowych, dachy zielone, retencja wody opadowej, pokrycia dachów skośnych, renowacja dachów w obiektach zabytkowych.

Uniwersytet Zielonogórski, Politechnika Warszawska, Politechnika Śląska, Uniwersytet Rolniczy w Krakowie –  między innymi na wydziałach tych uczelni eksperci firmy prowadzili w ubiegłym roku branżowe webinaria, wykłady i warsztaty. Dzięki nim studenci mogą poszerzać swoją wiedzę oraz dostosowywać kompetencje do stale zmieniających się potrzeb rynku pracy w branży budowlanej. W tym roku firma kontynuuje swoją edukacyjną aktywność zapraszając do współpracy uczelniane wydziały, katedry, docierając do kół naukowych, ale także uczniów szkół dekarskich. Inicjatywa kierowana jest przede wszystkim do studentów kierunków takich jak: budownictwo ogólne, inżynieria środowiska, architektura krajobrazu, inżynieria materiałowa czy konserwacja zabytków.

Obecnie obserwuje się ciągłe przemiany i szybki rozwój w niemal każdej branży, dlatego nieustanne poszerzanie swoich kompetencji, śledzenie zmian i wiodących trendów powinno dotyczyć także szeroko pojętego budownictwa. Podczas webinariów dostarczamy przyszłym specjalistom informacji o najnowszych rozwiązaniach i badaniach powiązanych z branżą, kładąc szczególny nacisk na szybko zmieniające się realia rynku pokryć dachowych – mówi Piotr Pytel, doradca techniczny i ekspert firmy Dorken Delta.  

Różnorodna edukacja w wielu obszarach budownictwa 

Dorken nie poprzestaje na webinariach, a w branżową edukację angażuje się na wiele sposobów. Przykładem takiego działania jest udział w projekcie Glocal, w ramach którego w 2021 roku firma przygotowała pokazowy dach zielony na terenie Politechniki Białostockiej oraz specjalne badania w laboratoriach. Natomiast rok później wsparła szkołę letnią tego projektu, przygotowując warsztaty i zajęcia, na których studenci mogli zobaczyć zielone dachy, stające się coraz ważniejszą częścią miast. Również w tym roku firma jest otwarta na wprowadzanie nowych działań w obszarze kształcenia. Organizowane przez Dorken wydarzenia są przy tym nie tylko okazją do zdobycia praktycznej wiedzy. Potwierdzony certyfikatem udział w szkoleniu może przydać się na dalszej ścieżce edukacyjnej lub zawodowej. 

Nowy cykl webinariów firmy Dorken właśnie się rozpoczyna. Pierwsze w tym roku akademickim spotkanie odbyło się w czwartek 20 października z Kołem Naukowym Inżynierii Materiałów Budowlanych “Footprint” z Politechniki Krakowskiej. Kolejne webinarium jest planowane na 9 listopada dla Zespołu Szkół Zawodowych nr 5 w Białymstoku. Firma w najbliższym czasie planuje docierać do kolejnych szkół i uczelni, przedstawiając najważniejsze trendy oraz praktyczny aspekt funkcjonowania branży budowlanej. Każda taka placówka specjalizująca się w obszarze dekarstwa, budownictwa ogólnego, inżynierii środowiska, architektury krajobrazu czy konserwacji zabytków może włączyć się do działań Dorken kontaktując się z polskim oddziałem firmy. 

Dorken Delta jest liderem w zakresie innowacyjnych produktów i rozwiązań systemowych najwyższej jakości dla dachów skośnych oraz płaskich, aranżowanych także jako dachy zielone. Specjalizuje się w obszarze membran dachowych i elewacyjnych, a także kompleksowych akcesoriów. To przedsiębiorstwo rodzinne ze 125-letnią tradycją. Obecnie działa na skalę  międzynarodową, posiadając oddziały w 11 krajach oraz licznych przedstawicieli handlowych. Na polskim rynku Dorken obecny jest od 1992 roku. Jest najchętniej wybieranym partnerem wśród sprzedawców detalicznych, handlowców, architektów i wykonawców w zakresie realizacji dachów skośnych i zielonych. Wyróżnikami Dorken Delta są innowacyjność, jakość i troska o środowisko.