DL PRIME: NAJWYŻSZY STANDARD BIUR W GLIWICACH JUŻ DOSTĘPNY

DL Prime, kompleks mixed-use wybudowany i otwarty przez DL Invest Group, wprowadził na gliwicki rynek nowy wymiar biur działających w ramach wielofunkcyjnego kompleksu. Obok 16 000 mkw. powierzchni biurowych DL Prime dostaczył również na lokalny rynek powierzchnie gastronomiczne, usługowe i rekreacyjne służące zarówno pracownikom najemców, jak i lokalnym społecznościom. Największym najemcą DL Prime jest firma Ista Shared Services Polska, która wynajęła ponad 6 000 mkw. powierzchni biurowych i obsługuje z gliwickiej lokalizacji firmy ze swojej grupy działające w różnych miejscach na świecie. DL Prime po otwarciu jest wynajęty w około 85%. Trwają zaawansowane rozmowy z kolejnymi najemcami. DL Prime wchodzi w skład portfolio biurowego DL Invest Group, jednego z najszybciej rozwijających się polskich deweloperów i inwestorów.

DL Prime to doskonale zlokalizowany obiekt, tuż obok głównych arterii komunikacyjnych miasta,

który dostarczył na rynek Gliwic nową jakość w zakresie powierzchni biurowych. DL Prime to nasza trzecia inwestycja na gliwickim rynku powierzchni komercyjnych i dzięki jego komercjalizacji oraz otwarciu możemy śmiało zaznaczyć, że DL Invest Group ma swój znaczący udział w podniesieniu poziomu oferty miasta w zakresie nowoczesnych powierzchni biznesowych” – mówi Dominik Leszczyński, CEO DL Invest Group. „DL Prime oferuje nie tylko biura. W kompleksie znajdą się wszelkie niezbędne dla sprawnego funkcjonowania punkty i udogodnienia, a wśród nich przedszkole, żłobek, punkty gastronomiczne, piekarnia, drogeria i inne punkty handlowe. Do tego należy także dodać klub fitness, strefę wypoczynkową i przestrzeń coworkingową. Inwestycja znajduje się w odległości kilkuset metrów od dworca kolejowego, a przy samym projekcie wybudujemy centrum przesiadkowe dla komunikacji miejskiej” – wylicza Dominik Leszczyński.

Głównym najemcą DL Prime jest firma ista Shared Services Polska, która zajmuje ponad 6 000 mkw.

powierzchni biurowych i obsługuje inne firmy ze swojej grupy. Lokalizacja na Śląsku i doskonała komunikacja z resztą Regionu to niepodważalne atuty Gliwic, które są idealnym miejscem dla najemców BPO ze względu na dostępność wykształconej kadry i stosunkowo niższe koszty prowadzenia działalności w porównaniu do największych polskich miast. Dodatkowo, co około 10 minut z gliwickiego dworca kolejowego odjeżdża pociąg do Katowic, któremu droga zajmuje około 25 minut, a w nieco ponad 2,5 godziny bezpośrednio z Gliwic dostaniemy się na pokładzie Pendolino do Warszawy” – mówi Aneta Kulik, Dyrektor ds. Komercjalizacji w DL Invest Group. „Centralna lokalizacja i doskonała komunikacja, a także dostęp do wykwalifikowanej kadry, kształconej między innymi na licznych, śląskich uczelniach sprawiają, że liczące 180 tysięcy mieszkańców Gliwice to wschodząca gwiazda sektorów BPO i SSC” – podkreśla Aneta Kulik.

Lokalizacja DL Prime ma również tę zaletę, że umożliwia dalszą ekspansję i budowę w przyszłości

kolejnych nieruchomości biurowych w zależności od potrzeb najemców” – dodaje Dominik Leszczyński. „Nie mamy wątpliwości, że po sukcesie naszej innej gliwickiej inwestycji – DL Vintage Post oraz realizowanego właśnie projektu odrestaurowania dawnej Giełdy Zbożowej, w której znajdą się

wyjątkowe koncepty restauracyjne także DL Prime będzie dużą wartością dodaną dla miasta i jego

mieszkańców” – podsumowuje Dominik Leszczyński.

***

DL Invest Group to jeden z najdynamiczniej rozwijających się polskich inwestorów działających na rynku nieruchomości komercyjnych. Zdywersyfikowany portfel nieruchomości składa się z trzech segmentów: centrów logistycznych, centrów biurowych i parków handlowych. Starannie

wyselekcjonowane lokalizacje i projekty przemyślane pod względem architektonicznym, funkcjonalnym i wykonawczym, przy zachowaniu rygorystycznych wymagań jakościowych, są podstawą sukcesu DL Invest Group, której portfolio obejmuje już ponad 2 000 000 mkw. nieruchomości.

Więcej informacji: www.dlinvest.pl