CTP z rekordową umową najmu na 110 000 mkw.

Deweloper CTP wynajął 110 000 mkw. w kompleksie CTPark Warsaw West zlokalizowanym w podwarszawskich Wiskitkach. Nowym najemcą inwestycji jest firma z sektora logistycznego, która zajmie łącznie dwa budynki. To największa transakcja w portfelu inwestora w tym roku i jednocześnie jedna z najbardziej spektakularnych umów na polskim rynku nieruchomości magazynowych. W procesie najmu pośredniczyła firma doradcza Savills.

„Umowa na 110 000 mkw. to nasz rekordowy wynik od początku działalności w Polsce, pokazujący pozycję i zaufanie, jakie sukcesywnie budujemy na lokalnym rynku. Już niebawem jeden z naszych najnowocześniejszych obiektów magazynowych, zlokalizowany w strategicznie ważnym węźle logistycznym, zapewni nowemu najemcy optymalne warunki do efektywnego zarządzania łańcuchem dostaw oraz obsługi klientów na najwyższym poziomie” wyjaśnia Bogi Gabrovic, Deputy Country Head w CTP Poland.

CTPark Warsaw West to jeden z pięciu ekosystemów biznesowych CTP w województwie mazowieckim. Park o łącznej powierzchni 240 000 mkw. będzie kluczowym zapleczem logistyczno-magazynowym dla stolicy od strony zachodniej. Jest usytuowany tuż przy samym węźle autostrady A2 i w pobliżu planowanego Centralnego Portu Komunikacyjnego.

W budowie jest aktualnie pierwszy etap kompleksu. Docelowo powstanie pięć budynków, które uzupełni moduł Clubhaus – wielofunkcyjna przestrzeń dostępna dla społeczności parku, ale także okolicznych mieszkańców. Do tej pory tego typu format deweloper realizował jedynie na swoich najbardziej rozwiniętych rynkach.

Podobnie, jak wiele innych obiektów CTP, podwarszawska inwestycja wesprze najemców w realizacji celów pozafinansowych. W obiektach przewidziano szereg rozwiązań sprzyjających redukcji śladu węglowego. Deweloper przystosuje dachy budynków do zabudowy instalacjami fotowoltaicznymi zapewniającymi zieloną energię dla całego kompleksu. Zapowiada także montaż infrastruktury do ładowania samochodów osobowych i pojazdów ciężarowych o napędzie elektrycznym, promując w ten sposób zrównoważoną mobilność, idąc tym samym z trendem elektryfikacji transportu. Jako ciekawostkę można dodać, że ogrzewanie budynków będzie odbywało się bez użycia paliw kopalnianych i zostanie oparte na pompach ciepła zasilających między innymi ogrzewanie podłogowe w magazynach.

Pierwszy etap CTPark Warsaw West będzie oddany do użytkowania w IV kwartale 2023 roku. Dwa kolejne, właśnie wynajęte budynki rok później.

O CTP

CTP jest największym notowanym na giełdzie właścicielem, deweloperem oraz zarządcą nieruchomości logistycznych i przemysłowych pod względem powierzchni najmu brutto, posiadającym 11 mln mkw. GLA w 10 krajach (stan na 30 czerwca 2023 roku). Firma certyfikuje wszystkie nowe budynki w systemie BREEAM na poziomie „very good” lub wyższym, a w rankingu Sustainalytics uzyskała rating ESG na poziomie „low-risk” (niskiego ryzyka), potwierdzając swoje zaangażowanie w zrównoważony rozwój. Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.ctp.eu.