ChillPill – chillujący preparat uspokajający, nowość w ofercie VitalPet

Należąca do onesano marka Yarrowia Canifelox z linii VitalPet, polski producent innowacyjnych, w pełni naturalnych preparatów wspierających zdrowie psów i kotów, poszerzyła swoje portfolio o nowy produkt. ChillPill to innowacyjny preparat uspokajający dla psów, którego formuła została opracowana przez specjalistów marki i wyprodukowana w należących do spółki zakładach. ChillPill to szybko działający – po godzinie od podania – mocno uspokajający środek dla psów wszystkich ras, o wysokim profilu bezpieczeństwa, pozbawiony efektów ubocznych, jak ospałość czy niezborność ruchów. To produkt dla psów lękowych, który łagodzi odczuwanie strachu i związanych z nim objawów fizjologicznych w sytuacjach stresowych, takich jak nadchodzący Sylwester.

Marka Yarrowia Canifelox skupia się na nowych rozwiązaniach z dziedziny żywienia zwierząt. Linia preparatów dla psów i kotów Yarrowia Canifelox została stworzona, aby zadbać o każdy aspekt zdrowia pupili oraz zaspokoić ich codzienne potrzeby w zakresie prawidłowego rozwoju i właściwego funkcjonowania, naturalnych aktywności, doskonałej kondycji i poziomu energii, zdrowego wyglądu oraz ogólnie rozumianego dobrostanu psychofizycznego. Wchodzące w skład portfolio produkty dla psów i kotów, to preparaty powstałe na bazie unikatowego szczepu postbiotycznych drożdży Yarrowia lipolytica i starannie dobranej kompozycji estrów kwasów tłuszczowych, wzbogacone cennymi witaminami, minerałami oraz wyciągami roślinnymi.

Nasze portfolio stale się rozszerza i obejmuje różnorodne, dostosowane do indywidualnych potrzeb i warunków zdrowotnych zwierząt formuły. Posiadamy preparaty wspierające prawidłowe działanie organizmu, naturalną odporność, doskonałą kondycję psychofizyczną, mobilność i dobre samopoczucie psów i kotów na różnych etapach ich życia. Najnowszy produkt, ChillPill, to innowacyjny preparat uspokajający dla psów wszystkich ras. Idealnie sprawdzi się jako szybka pomoc w sylwestrową noc, gdyż działa już po godzinie od podania. Uspokaja, wycisza i łagodzi fizjologiczne objawy odczuwanego stresu. Co więcej, ChillPill nie dołuje, a więc nie powoduje efektu oszołomienia, niezborności ruchów czy nadmiernej senności. Jego formuła oparta jest na bazie unikalnych, postbiotycznych drożdży Yarrowia lipolytica, bogatego źródła cennych dla zdrowia składników aktywnych, między innymi witamin z grupy B, wspierających pracę układu nerwowego oraz zdolność postrzegania. Preparat wzbogacony został o tryptofan, słynący z doskonałych właściwości poprawy nastroju, walerianę (kozłek lekarski) oraz ashwagandhę, roślinny adaptogen minimalizujący negatywne skutki odczuwanego stresu. Wyjątkowa kompozycja ChillPilla skutecznie zmniejsza lęk i związane z nim pobudzenie psychoruchowe, a jednocześnie wspiera naturalne mechanizmy adaptacyjne psa, zapewniając szybki chillout bez zbędnego doła, nawet w najbardziej stresującej sytuacji – mówi dr inż. Aleksandra Smolczyk, kierowniczka ds. badań i rozwoju, kierowniczka naukowa w onesano.

Preparat jest dostępny w opakowaniach, zawierających sześć tabletek w formie małych kostek, aromatyzowanych wołowiną. Sposób podawania to dwie tabletki na 10 kg masy ciała zwierzęcia, na godzinę przed stresującą sytuacją, na przykład wizyta u weterynarza, huczne imprezy, podróże. Produkt nie wywołuje niekorzystnych efektów ubocznych – nadmierna senność, apatia – jest w pełni naturalny i może być stosowany przez wszystkie psy, niezależnie od wieku i rasy.

***

Onesano jest firmą biotechnologiczną, zaawansowanym i innowacyjnym producentem naturalnych suplementów diety. Sercem onesano są zakłady produkcyjne zlokalizowane w Czechowicach-Dziedzicach, posiadające własne laboratorium oraz wykwalifikowaną kadrę specjalistów. To dzięki nim onesano może szczycić się autorskimi recepturami, opatentowanymi składami i innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi. Produkcja jest realizowana w oparciu o najwyższe standardy, z poszanowaniem środowiska naturalnego. Bazę linii produkcyjnych stanowi EstroVita – w 100% roślinny suplement diety zawierający kwasy omega 3,6,9, pozyskany z mieszaniny co najmniej czterech olejów, wzbogacony o naturalne witaminy oraz PostVital, suplementy diety zawierające unikalny postbiotyk drożdży Yarrowia lipolytica wpisany na listę Novel Food. Onesano jest firmą z polskim kapitałem, prowadzącą produkcję w naszym kraju i w pełni kontrolującą cały proces produkcyjny. Głównym obszarem działalności jest produkcja naturalnych suplementów diety w postaci bioestrów i unikalnego postbiotyku oraz funkcjonalnych dodatków do żywności zorientowanych na rynek spożywczy. Firma produkuje również suplementy diety dla zwierząt towarzyszących oraz posiada dedykowaną ofertę produktową dla rolnictwa. Siedziba przedsiębiorstwa mieści się w Chorzowie.