CEVA Logistics, spółka CMA CGM, zakończyła przejęcie Ingram Micro Commerce&Lifecycle Services

Grupa CMA CGM, zgodnie z umową ogłoszoną 8 grudnia 2021 roku, sfinalizowała przejęcie większej części działalności Commerce&Lifecycle Services (CLS) Ingram Micro, w tym Shipwire, w Ameryce Północnej, Europie, Indiach i niektórych krajach Ameryki Łacińskiej. Transakcja umocniła pozycję Grupy na rynku usług dedykowanych logistyce kontraktowej i e-commerce. CEVA Logistics, spółka zależna Grupy CMA CGM, stanie się czwartym co do wielkości globalnym dostawcą usług logistyki kontraktowej.

Wspólnie, CEVA Logistics i CLS będą zatrudniać ponad 98 tys. pracowników w ponad 1000 lokalizacjach w 160 krajach na świecie, dostarczając klientom responsywne rozwiązania logistyczne. Tym samym CEVA osiągnęła najwyższą pozycję w swojej historii, co prowadzi do celu, jakim jest dołączenie do TOP 5 największych globalnych firm logistycznych.

Połączony potencjał dla e-commerce

W wyniku globalnej pandemii COVID-19, wzrost popytu z strony konsumentów zdecydowanie przyspieszył rozwój handlu elektronicznego, nawet o kilka lat w stosunku do wcześniejszych prognoz. Dla CEVA e-commerce jest katalizatorem, który wpływa na cały łańcuch dostaw, dlatego wspólnie z klientami podejmuje działania, które mają im pomóc w odniesieniu sukcesu. Do 2025 roku 20 proc. globalnych przychodów CEVA może być generowanych przez obsługę firm z sektora e-commerce. CEVA stawia więc na rozwój kompleksowych rozwiązań dla tej branży, z ukierunkowaniem na wszystkie usługi i rodzaje transportu.

Dla nadawców e-commerce kluczowe znaczenie ma możliwość skorzystania z jednego dostawcy zintegrowanych usług zarządzania frachtem i logistyki kontraktowej, na każdym etapie łańcucha dostaw – od dostawców do klienta końcowego. W odpowiedzi na te potrzeby, CEVA rozwija kompleksowe usługi dla branży e-commerce – od zarządzania dostawcami i realizacji zamówień magazynowych, poprzez transport i usługi celne, aż po logistykę ostatniej mili i logistykę zwrotną.

Przejęty dział Ingram Micro Commerce&Lifecycle Services CLS specjalizuje się w logistyce kontraktowej dla e-commerce i omnichannel fulfillment, a szczególnie w zarządzaniu logistyką zwrotów, widocznością przesyłek i usługach dostaw same day. Z kolei Shipwire, platforma zamówień fullfilmentowych, zapewnia rozwiązania logistyczne w zakresie obsługi MŚP. Dzięki temu potencjałowi CEVA będzie mogła zwiększyć możliwości w zakresie obsługi e-commerce i rozszerzyć globalny zasięg, tak aby dostarczać klientom elastyczne rozwiązania logistyczne. Do zespołu CEVA dołączy 20 tys. pracowników z 43 oddziałów CLS na całym świecie. Dzięki ich doświadczeniu CEVA lepiej wykorzysta możliwości,  jakie dają szybko rozwijające się rynki e-commerce, zwłaszcza w USA i Europie.

Rodolphe Saadé, prezes i dyrektor generalny Grupy CMA CGM, mówi: „Przejęcie Ingram Micro CLS ma strategiczne znaczenie dla Grupy CMA CGM. Po zakończeniu reorganizacji w 2021 roku, nasza spółka zależna CEVA Logistics przyspieszy swój rozwój i dołączy do światowej pierwszej czwórki w dziedzinie logistyki kontraktowej. Jej pozycja na rynkach amerykańskim i europejskim znacznie się wzmocni, co zwiększy jej zdolność do wykorzystania możliwości, jakie daje boom na e-commerce. Grupa CMA CGM, zaangażowana w dostarczanie wiodących, kompleksowych rozwiązań w zakresie łańcucha dostaw, będzie kontynuowała rozwój, opierając się na dwóch solidnych filarach, żegludze i logistyce, zajmując pozycję światowego lidera w obu sektorach”.

O CEVA Logistics

CEVA Logistics, światowy lider logistyki 3PL, dostarcza i oferuje rozwiązania w zakresie transportu oraz łańcucha dostaw dla dużych i średnich firm, lokalnych i globalnych. CEVA Logistics świadczy pełen wachlarz usług logistyki kontraktowej i zarządzania frachtem, dzięki ok. 98 000 pracowników i 1 000 lokalizacji w ponad 160 krajach. Doświadczeni specjaliści CEVA Logistics koncentrują się na projektowaniu kompleksowych rozwiązań logistycznych end-to-end, tak aby sprostać złożonym i szybko zmieniającym się potrzebom łańcucha dostaw, niezależnie od sektora biznesu. CEVA Logistics jest częścią grupy CMA CGM, światowego lidera w spedycji i logistyce.

Więcej na www.cevalogistics.com