CENTRUM MEDYCZNE LUX MED W BIUROWCU DL PRIME W GLIWIACH

W Gliwicach, w kompleksie biurowym DL Prime na powierzchni ponad 1000 mkw. otwarte zostanie centrum medyczne Grupy LUX MED. DL Prime to zespół trzech nowoczesnych budynków biurowych usytuowanych przy ulicy Piwnej, połączonych parkingiem i przestrzenią publiczną. Obiekt, zrealizowany przez DL Invest Group, znajduje się tuż przy głównej drodze dojazdowej do centrum Gliwic i Drogowej Trasie Średnicowej łączącej największe, śląskie miasta. Łączna powierzchnia użytkowa budynków wchodzących w skład DL Prime to ponad 16 000 mkw. Projekt jest już niemal w całości skomercjalizowany, a wśród największych najemców jest firma ista Shared Services Polska. DL Prime jest w trakcie ekologicznej certyfikacji – projekt będzie certyfikowany w międzynarodowym systemie BREEAM.

DL Prime to przykład wyjątkowego projektu mixed-use, który łącząc w sobie funkcje biurowe, usługowe i handlowe pełni miastotwórczą rolę w Gliwicach. Ponadto kompleks powstał z założeniem, że na jego terenie znajdzie się możliwie najwięcej punktów handlowych, usługowych i rekreacyjnych, które odpowiadać będą na codzienne potrzeby zarówno najemców, jak i lokalnych społeczności. Stąd na terenie obiektu liczne sklepy, restauracje, punkty usługowe, przestrzenie coworkingowe, centrum fitness, a teraz do najemców dołącza centrum medyczne uznanej firmy  LUX MED” – mówi Aneta Kulik, Dyrektor ds. Komercjalizacji w DL Invest Group.

Bezsprzeczną zaletą DL Prime jest również to, że umożliwia dalszą ekspansję i budowę tuż obok w przyszłości kolejnych nieruchomości biurowych w zależności od potrzeb najemców” – podkreśla Dominik Leszczyński, Założyciel i CEO DL Invest Group. „Jesteśmy przekonani, że po sukcesie naszych innych gliwickich inwestycji to jest DL Vintage Post, dawnej, odrestaurowanej, zabytkowej Poczty Głównej znajdującej się w centrum miasta i mieszczącej obecnie biura i powierzchnie usługowe oraz dziewiętnastowiecznej Giełdy Zbożowej, w której aktualnie znajdą się jedne z najlepszych restauracji w regionie także DL Prime tworzy dużą wartością dodaną dla miasta i jego mieszkańców. A to nie koniec naszych planów rozwoju związanych z Gliwicami” – podsumowuje Dominik Leszczyński.

„Bardzo się cieszę z nowego centrum medycznego w Gliwicach. Już wkrótce nasi pacjenci będą mogli tu skorzystać z pomocy najlepszych specjalistów, wykonać wiele specjalistycznych badań i podjąć leczenie w bardzo komfortowych warunkach i nowoczesnych przestrzeniach. Grupa LUX MED wybierając tę lokalizację na siedzibę kolejnej placówki, kierowała się przede wszystkim troską o komfort pacjentów. Budynek, dzięki wysokiej jakości powierzchni, pozwoli nam w pełni dostosować przestrzeń do potrzeb placówki medycznej, a tym samym stworzy przyjazne i nowoczesne środowisko dla pacjentów i pracowników” – mówi Michał Rybak, wiceprezes Grupy LUX MED ds. operacyjnych.

***

DL Invest Group to jeden z najdynamiczniej rozwijających się polskich inwestorów działających na rynku nieruchomości komercyjnych. Zdywersyfikowany portfel nieruchomości składa się z trzech segmentów: centrów logistycznych, centrów biurowych i parków handlowych. Starannie wyselekcjonowane lokalizacje i projekty przemyślane pod względem architektonicznym, funkcjonalnym i wykonawczym, przy zachowaniu rygorystycznych wymagań jakościowych, są podstawą sukcesu Grupy DL Invest, której portfolio obejmuje już ponad 2 000 000 mkw. nieruchomości.

Więcej informacji: www.dlinvest.pl

Grupa LUX MED jest liderem rynku prywatnych usług zdrowotnych w Polsce i częścią międzynarodowej grupy Bupa (od 2013), która działa, jako ubezpieczyciel i świadczeniodawca usług medycznych na całym świecie. Zapewnia pełną opiekę: ambulatoryjną, diagnostyczną, rehabilitacyjną, stomatologiczną, psychologiczną, szpitalną i długoterminową dla ponad 2 500 000 pacjentów. Do ich dyspozycji jest ponad 290 ogólnodostępnych i przyzakładowych centrów medycznych, 15 szpitali oraz blisko 3000 poradni partnerskich. Grupa LUX MED zatrudnia ponad 23 000 osób, w tym około 8000 lekarzy i 5000 wspierającego personelu medycznego, a w codziennej działalności kieruje się zasadami zrównoważonego rozwoju, podejmując liczne inicjatywy z obszarów zaangażowania społecznego i środowiska. Grupa LUX MED jest Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego.

Więcej informacji: www.luxmed.pl