Capgemini Polska stawia na Gdańsk Firma otwiera nowe biuro w Trójmieście

Capgemini Polska rozwija swoje Centrum nowoczesnych usług dla biznesu – organizacja oficjalnie otwiera swoje biuro w Gdańsku. Na Pomorzu firma skupia się na projektach webowych realizowanych w systemie Agile i DevOps, przy wykorzystaniu najnowszych technologii. Tylko w pierwszym roku firma planuje zatrudnić w gdańskim biurze 200 osób, a w perspektywie najbliższych trzech lat będzie to łącznie około 1000 pracowników.

Jak podkreślają przedstawiciele Capgemini, firma zdecydowała się na wejście do Trójmiasta z uwagi na jego prężny rozwój jako ośrodka IT, co pokazują zarówno raporty zewnętrzne, jak i analizy prowadzone przez organizację. Ekspansja na północ kraju wiąże się także z planami firmy dotyczącymi hybrydowego modelu pracy. Dla organizacji ważne jest, by pracownicy nie musieli pracować w pełni zdalnie i mieli możliwość zarówno pracy z domu, jak i przychodzenia do biura. Z tego powodu istotne jest wkraczanie na rynki, gdzie dostępni są specjaliści z dziedzin, w których działa firma, aby zatrudniane osoby mogły pracować w preferowanym przez organizację trybie. Taką filozofię zastosowano w Gdańsku.

Poza systemem Agile oraz DevOps nowe centrum będzie realizowało projekty webowe, w których wykorzysta wiodące technologie (Java, .NET, Angular, React). Projekty będą zarządzane lokalnie, co z perspektywy klientów będzie niewątpliwym atutem nowego centrum Capgemini Polska.

  • To, co będzie odróżniało nowy oddział od pozostałych istniejących już centrów Capgemini to skupienie na technologiach webowych w Agile i DevOps – będziemy budować nowy oddział w duchu wartości agile również poza projektami. Na początku skupimy się na specjalizacji, a w kolejnych latach postawimy na dynamiczny rozwój, dywersyfikując zarówno projekty, jak i klientów oraz wzbogacając nasze zespoły o nowe talenty. Bardzo ważne jest dla nas, by pracownicy mieli odpowiedzialność i wpływ na projekty oraz na budowanie nowego centrum – komentuje Jerzy Szwarc, Head Portfolio NSC w Capgemini Polska.

W pierwszych miesiącach działalności, gdański oddział Capgemini Polska będzie obsługiwał trzech strategicznych klientów, wśród których znajdą się projekty zarówno globalne, jak i krajowe. Docelowo centrum ma się rozwijać bardzo dynamicznie, zwiększając liczbę klientów oraz powiększając zespół do ok. 1000 pracowników w perspektywie trzech lat.

  • Pierwszym klientem, z którym będziemy współpracować z ramienia nowego centrum Capgemini będzie Kuehne+Nagel, jedna z wiodących światowych firm logistycznych z silną pozycją rynkową w sektorze frachtu morskiego, lotniczego, przewozów lądowych, a także logistyki kontraktowej, która skoncentrowana jest na zintegrowanych rozwiązaniach logistycznych. Z Kuehne+Nagel współpracujemy już od wielu lat i w ramach tego partnerstwa my, jako Capgemini, zapewniamy pomoc we wdrażaniu krytycznych systemów biznesowych, cyfryzacji oraz automatyzacji. W gdańskim biurze będziemy prowadzić projekty wdrażania złożonych systemów związanych z usługami logistycznymi zapewniającymi klientom Kuehne+Nagel najszybszą i najbardziej wiarygodną informację o ich transporcie w czasie rzeczywistym. Inne projekty obejmują procesy i zadania operacyjne oraz systemy do agregacji i analizy danych. Z niecierpliwością czekamy na start nowych, ekscytujących projektów w Gdańsku wykorzystujących zaawansowane i oparte na chmurze technologie, tworzone w zwinnym środowisku wraz z i dla naszego partnera Kuehne+Nagel – mówi Paweł Kwaśnica, Kuehne+Nagel Delivery Executive w Capgemini Polska.
  • Pomorze skutecznie przyciąga nowych inwestorów m.in. dzięki dobrze rozwijającej się współpracy pomiędzy sektorami. To niezbędny warunek do tworzenia sprzyjającego otoczenia dla nowoczesnego biznesu, rozwoju produktów i usług jutra. Witamy Capgemini w naszym regionie. Jestem przekonany, że zrealizuje tutaj swoje ambitne plany — mówi Mieczysław Struk, Marszałek Województwa Pomorskiego.

Trójmiasto to stale rozwijające się centrum sektora nowoczesnych usług dla biznesu (BSS). Utworzona tutaj przed dekadą silna wspólnota, która stale się rozwija, pozwala nowym firmom na rynku czerpać z doświadczeń i dobrych praktyk innych graczy.

  • Trójmiasto to idealne miejsce na realizację celów, jakie postawiła przed sobą firma. Z całą pewnością znajdzie tutaj właściwych pracowników, aby zbudować stabilny i zgrany zespół. To ekosystem biznesowy, w którym codziennie powstają nowe pomysły i sieci powiązań, dzięki czemu z dużą łatwością można zdobyć nowych partnerów biznesowych, klientów i rozwijać innowacyjne rozwiązania dla wielu różnych branż — potwierdza Alan Aleksandrowicz, zastępca prezydenta m.  Gdańska ds. inwestycji.

Obecnie Capgemini jest w trakcie rekrutacji pierwszych osób, które zasilą szeregi nowego oddziału. Wśród kandydatów poszukiwane są osoby znające wcześniej wspomniane technologie — Java, .NET, Angular, React oraz posługujące się językiem angielskim.

***

O Capgemini

Capgemini to światowy lider w dziedzinie doradztwa w zakresie transformacji i zarządzania biznesem poprzez wykorzystanie mocy technologii. Celem Grupy jest dążenie do odpowiedzialnej społecznie, zintegrowanej i zrównoważonej przyszłości, w której potencjał ludzki jest wspierany nowymi technologiami. Capgemini jest odpowiedzialną i wielokulturową organizacją, liczącą ponad 325 000 pracowników zatrudnionych w ponad 50 krajach. Dzięki silnemu 55-letniemu dziedzictwu i szerokiej wiedzy branżowej cieszy się zaufaniem swoich klientów, a także jest zdolna kompleksowo zaspokoić ich potrzeby biznesowe: od strategii i projektowania rozwiązań po działania operacyjne napędzane przez dynamicznie rozwijający się i innowacyjny świat technologii chmury, danych, sztucznej inteligencji, łączności, oprogramowania, inżynierii cyfrowej i platform. W 2021 roku Grupa odnotowała globalne przychody w wysokości 18 miliardów euro.

Get The Future You Want | www.capgemini.com 

O Invest in Pomerania

Invest in Pomerania jest samorządową inicjatywą non-profit, koordynowaną przez Agencję Rozwoju Pomorza, która pomaga inwestorom zagranicznym realizować projekty inwestycyjne na Pomorzu. Pełni funkcję „jednego okienka”, udzielając inwestorom wsparcia na każdym etapie procesu inwestycyjnego. W ciągu ostatniej dekady Invest in Pomerania z sukcesem zakończyła ponad 140 projektów i przyczyniła się do stworzenia ponad 20 tys. miejsc pracy. Dowiedz się więcej na stronie: www.investinpomerania.pl.

W ramach działań mających na celu przyciągnięcie potencjalnych pracowników wspomagających rozwój regionu, w 2018 roku uruchomiliśmy platformę Live more. Pomerania. Celem projektu jest pokazanie światu, jak wspaniałym miejscem do życia, pracy i nauki jest Pomorze. 

Więcej informacji: www.livemorepomerania.com

Uruchomiliśmy również pierwszą w Polsce platformę rekrutacyjną skierowaną do wszystkich, którzy chcą rozwijać swoją karierę na Pomorzu. Strona prezentuje najbardziej pożądane profile zawodowe w regionie. Serwis jest dostępny za darmo dla naszych partnerów, korzysta z niego ponad 100 firm i zawiera tysiące życiorysów. 

Dowiedz się więcej na stronie https://jobs.livemorepomerania.com   

Do naszych inicjatyw należą również AI Pomerania (www.aipomerania.com), Aviation Hub Pomerania (www.aviationhubpomerania.com), oraz Come2Pomerania (www.come2pomerania.com).