Biuro Infopulse w Gdańsku już otwarte!

Szansa dla specjalistów oraz startujących w branży IT  

Infopulse to ponad 30 lat doświadczenia w branży technologicznej związanej, m.in. z transformacją cyfrową firm z różnych sektorów (w tym przemysłu i finansów), cyberbezpieczeństwem, czy badaniami i rozwojem. To również 16 biur w 7 krajach – w Europie i obu Amerykach. Firma, której zespół obejmuje 2300 specjalistów z różnych państw, właśnie otworzyła siedzibę w Gdańsku. Infopulse na początek chce zatrudnić 50 specjalistów IT oraz rozwinąć program stażowy dla młodych talentów.

Infopulse stanowi część wiodącej skandynawskiej firmy Tietoevry. Jest międzynarodowym dostawcą usług w zakresie tworzenia i rozwoju oprogramowania, zarządzania aplikacjami oraz infrastrukturą IT, chmury obliczeniowej. Główny kierunek rozwoju w Polsce Spółka upatruje jednak w innym obszarze – planuje wspierać klientów oraz rozwijać swoje kompetencje w zakresie cyberbezpieczeństwa. Świadczy usługi dla małych i średnich przedsiębiorstw, ale również firm z listy Fortune 100 z ponad 40 krajów na całym świecie. Ułatwia klientom realizacje celów biznesowych dzięki odpowiednio dobranej strategii technologicznej i wsparciu efektywnej transformacji cyfrowej.
Wykorzystując możliwości nowoczesnych technologii, stwarzamy Klientom niezliczone możliwości zwiększania efektywności codziennych procesów, ale również stawania się liderami w obszarach swoich działalności. Naszym celem jest zostanie wieloletnim partnerem każdego z naszych Klientów w ich transformacji cyfrowej.” – wyjaśnia Łukasz Olechnowicz, Prezes Infopulse Poland.
Infopulse zaufało wiele uznanych marek, takich jak: BICS, BOSCH, British American Tobacco, Credit Agricole, Delta Wilmar, ING Bank, Microsoft, OLX Group, OTP Bank, SAP, UkrSibbank BNP Paribas Group, Vodafone, i inne.

Polski krok
Infopulse Poland rozpoczęła swoją historię w 2018 r. od uruchomienia centrum dostaw w Warszawie. Obecność w Polsce okazała się bardzo udana dla rozwoju firmy, m.in ze względu na dostęp do bogatej puli talentów IT, bliskość europejskich klientów oraz korzystne warunki do rozpoczęcia i prowadzenia działalności. W 2021 r. firma zatrudniała w Polsce już 100 specjalistów i współpracowała z kilkunastoma klientami z kilku europejskich krajów. Ostatnio, Infopulse został uznany za jedną z najlepszych firm programistycznych w Polsce, zajmując I miejsce w konkursie Outsourcing Stars 2021. W tym roku spółka otworzyła oddziały w Łodzi, Bydgoszczy i Trójmieście. Co więcej, od roku 2019 firma rozpoczęła wdrażanie strategii sprzedażowej na rynku polskim, stając się ważnym centrum biznesowym dla całej grupy Infopulse.

Teraz Gdańsk
Nowe centrum dostaw w Gdańsku będzie koncentrowało się na świadczeniu usług transformacji cyfrowej oraz cyberbezpieczeństwa.
„Trójmiasto ma ogromny potencjał rozwoju – oprócz dobrze wykwalifikowanej kadry, oferuje także nadmorski klimat, który zachęca specjalistów – również obcokrajowców – do relokacji na Pomorze. Ponadto nasza firma otrzymała duże wsparcie ze strony lokalnych władz samorządowych w tym inicjatywy Invest in Pomerania. Owocna współpraca z władzami pozytywnie wpłynęła na naszą decyzję o założeniu nowego biura w Trójmieście. Warto również nadmienić, że jako firma IT chcemy się skupić na naszym biznesie, a nie zarządzaniu powierzchniami biurowymi – cieszymy się, że dzięki wsparciu partnerów, The Home Office i Chillispaces, możemy otworzyć kolejne biuro w Polsce, nie martwiąc się o ten obszar” – mówi Łukasz Olechnowicz, który pierwsze kroki w branży IT stawiał w Trójmieście i osobiście poznał poziom kompetencji dostępnych w regionie kadr.
„Chcemy być zagłębiem nowoczesnych technologii, dlatego cieszymy się, że zyskaliśmy dla województwa pomorskiego kolejną firmę, która może zaoferować specjalistą z branży IT pracę nad ciekawymi projektami. To nie tylko szansa dla absolwentów lokalnych uczelni na zdobycie cennych kompetencji, ale także na pozostanie w regionie doświadczonych specjalistów i pozyskanie kolejnych spoza Pomorza.” – mówi Mieczysław Struk, Marszałek Województwa Pomorskiego

Specjalista potrzebny od zaraz
W ciągu pierwszych miesięcy Infopulse planuje zatrudnić w gdańskim oddziale 50 pracowników. Rekrutacja jest aktualnie skierowana do specjalistów na stanowiskach regular i senior. Na zyskanie doświadczenia szansę mają również osoby, które dopiero rozpoczynają karierę w branży IT. Firma rozwija program stażowy, aby wesprzeć nowe talenty.
Infopulse Poland to kolejna firma z branży wysokich technologii pozyskana dla regionu przez samorządową inicjatywę, Invest in Pomerania, koordynowaną przez Agencję Rozwoju Pomorza. Gdański oddział Infopulse rozwinie lokalny rynek pracy oraz wzmocni ten sektor w naszym województiwe.


O Invest in Pomerania
Invest in Pomerania jest samorządową inicjatywą non-profit, koordynowaną przez Agencję Rozwoju Pomorza,  która pomaga inwestorom zagranicznym realizować projekty inwestycyjne na Pomorzu. Pełni funkcję „jednego okienka”, udzielając inwestorom wsparcia na każdym etapie procesu inwestycyjnego. W ciągu ostatniej dekady Invest in Pomerania z sukcesem zakończyła ponad 150 projektów i przyczyniła się do stworzenia ponad 20 tys. miejsc pracy. Dowiedz się więcej na stronie: www.investinpomerania.pl.

W ramach działań mających na celu przyciągnięcie potencjalnych pracowników wspomagających rozwój regionu, w 2018 roku uruchomiliśmy platformę Live more. Pomerania. Celem projektu jest pokazanie światu, jak wspaniałym miejscem do życia, pracy i nauki jest Pomorze. Więcej informacji: www.livemorepomerania.com

Uruchomiliśmy również pierwszą w Polsce platformę rekrutacyjną skierowaną do wszystkich, którzy chcą rozwijać swoją karierę na Pomorzu. Strona prezentuje najbardziej pożądane profile zawodowe w regionie. Serwis jest dostępny za darmo dla naszych partnerów, korzysta z niego ponad 100 firm i zawiera tysiące życiorysów. Dowiedz się więcej na stronie www.jobs.livemorepomerania.com.