Audi A6 Avant e-tron concept: synteza formy i funkcjonalności

Prezentujemy już drugi koncepcyjny pojazd z rodziny A6 e-tron. Innowacyjne, zasilane w pełni elektrycznie A6 Avant e-tron concept stanowi syntezę pionierskiej techniki napędu i wyjątkowej stylistyki. Mocno nakreślone linie i eleganckie proporcje zapowiadają design przyszłych modeli produkcyjnych Audi.

  • Audi A6 Avant e-tron concept wyróżnia się nową koncepcją stylistyczną. Jego nadwozie o długości 4,96 m, szerokości 1,96 m i wysokości 1,44 m sprawia, że pojazd prezentuje się elegancko, a linie konsekwentnie nawiązują do współczesnego języka stylistycznego Audi.

    Detale, takie jak zamknięty grill osłony chłodnicy Singleframe czy ciągły pas świateł tylnych, podkreślają jego pokrewieństwo z innymi modelami z rodziny e-tron.

Sportowy charakter Audi A6 Avant e-tron concept można dostrzec w najmniejszych detalach, między innymi za sprawą dużych 22-calowych kół, krótkich zwisów, płaskiej kabiny i dynamicznego łuku dachu.

Brak ostrych krawędzi nadaje nadwoziu efekt płynnego przejścia między powierzchniami wypukłymi i wklęsłymi, a jednocześnie tworzy miękkie cienie, które upodabniają A6 Avant e-tron concept do rzeźby odlanej z pojedynczej formy.

  • Z tyłu pojazd jest wyposażony w oświetlenie OLED nowej generacji, które tworzy nieprzerwany pas świetlny działający jak wyświetlacz. Daje ono możliwość tworzenia niemal nieograniczonych wariantów spersonalizowanych sygnatur świetlnych, dostosowanych do preferencji użytkownika.

    Nowością jest także trójwymiarowa architektura cyfrowych elementów OLED przystosowana do kształtu nadwozia, która umożliwia podziwianie imponujących pokazów świetlnych w przestrzennym efekcie 3D.

Połączenie bezpieczeństwa i estetyki jest czymś, co od zawsze miało dla Audi szczególne znaczenie. Dlatego też A6 Avant e-tron concept wzbogacono o projektory o wysokiej rozdzielczości, które wyświetlają symbole ostrzegawcze również na podłożu. Funkcja ta pozwala między innymi poinformować rowerzystów o otwieraniu drzwi pojazdu.

Zarówno światła przednie, jak i tylne spełniają wymogi projektantów w zakresie tradycyjnych funkcji oświetleniowych i zapewniają doskonałą widoczność. Jednocześnie dostosowują się do sytuacji na drodze, pogody i rodzaju otoczenia.

  • Nowoczesna stylistyka A6 Avant e-tron concept wyznacza kierunek, w jakim Audi chce podążać, realizując strategię elektryfikacji swojego portfolio. Sportowa sylwetka pojazdu zachwyca indywidualnością, ale przy tym nie rezygnuje z elementów charakterystycznych dla modeli z rodziny e-tron.

    Możliwość personalizacji – jak w przypadku wyboru spośród wielu wariantów sygnatur świetlnych – dodatkowo pozwala dopasować charakter pojazdu do indywidualnych preferencji, sprawiając, że staje się on jedyny w swoim rodzaju.