Archicom dołącza do grona najemców w MidPoint71

W wyniku dynamicznego rozwoju firmy, Archicom podjął decyzję o wynajęciu nowej powierzchni biurowej, w której zaaranżuje swoją siedzibę. Deweloper dołączył tym samym do grona najemców biurowca MidPoint71, zrealizowanego przez Echo Investment w biznesowym centrum Wrocławia.

Czternastokondygnacyjny budynek usytuowany przy ul. Powstańców Śląskich 9 oddano do użytku w pierwszym kwartale 2022 r. Inwestycja oferuje blisko 37 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej, a do jej najemców należą m.in. Pyszne.pl, PwC, CitySpace czy 3M Global Services, CCC. Wkrótce społeczność MidPoint71 powiększy się o pracowników Archicom.

Kluczowy punkt na komercyjnej mapie Wrocławia

MidPoint71 przykuwa uwagę niestandardową, dwuelementową bryłą, łączącą w sobie industrialny charakter z przeszkloną fasadą. Inwestycję zaprojektowała renomowana pracownia Meduza Group. Biurowiec cieszy się dużym zainteresowaniem najemców ze względu na doskonałą lokalizację w biznesowym centrum miasta, a także szereg rozwiązań zapewniających komfort i bezpieczeństwo w miejscu pracy. W pobliżu budynku znajduje się rozbudowana infrastruktura komunikacyjna. Dla zmotoryzowanych przygotowano parking na blisko 420 pojazdów, a dla entuzjastów rowerów – ponad 100 miejsc postojowych. Powierzchnia, którą w biurowcu zajmie Archicom, wynosi ponad 2,1 tys. mkw.

Celem podjęcia strategicznej współpracy z Echo Investment była przede wszystkim maksymalizacja wspólnego potencjału naszej Grupy. Cieszę się, że poza przestrzenią do efektywnej wymiany doświadczeń i wiedzy, z której już dziś korzystają nasi klienci, synergia objęła również najem powierzchni biurowej. Chcemy stworzyć dla naszego zespołu miejsce wspierające realizację codziennych obowiązków, również w obliczu pracy w modelu hybrydowym. Z pewnością bliskość przystanków komunikacji miejskiej oraz dostęp do najważniejszych punktów handlowo-usługowych w najbliższym sąsiedztwie będą dla naszych pracowników istotnym atutem – mówi Waldemar Olbryk, Prezes Zarządu Archicom S.A.

Bezpieczna i funkcjonalna przestrzeń biurowa w centrum miasta

Inwestycja zrealizowana przez Echo Investment, uzyskała certyfikację BREEAM Interim na poziomie Excellent. Potwierdza ona nie tylko wysoki komfort użytkowania budynku, dogodną lokalizację, innowacyjność obiektu, ale przede wszystkim wdrożenie proekologicznych rozwiązań sprawiających, że budynek jest przyjazny środowisku. Jest w związku z tym odpowiednim wyborem dla firm, które przykładają wagę do zrównoważonego rozwoju.

Aspekty zrównoważonego budownictwa odgrywają w naszych inwestycjach kluczową rolę. Nie inaczej było w przypadku MidPoint71, w którym zastosowaliśmy wiele proekologicznych rozwiązań. Wybierając odpowiednie materiały budowlane, ograniczając zużycie wody oraz energii, a także wdrażając politykę zarządzania odpadami, zminimalizowaliśmy jego wpływ na środowisko. Z Archicom połączyły nas wspólne wartości i wizja odpowiedzialnego budownictwa, dlatego też wierzę, że MidPoint71 to idealne miejsce na siedzibę dla naszego partnera. Nie mam wątpliwości, że projekt spełni oczekiwania wszystkich pracowników – mówi Katarzyna Kubicka, Dyrektor Regionalna ds. najmu w Echo Investment.

Najem powierzchni biurowej w prestiżowej lokalizacji to kolejny istotny krok w rozwoju Archicom. Stawiając na inwestycję z portfolio Echo Investment, która umożliwia zaaranżowanie miejsca pracy odpowiadającego wszelkim oczekiwaniom członków zespołu, Archicom realizuje swoją strategię zakładającą, że w centrum działania zawsze znajduje się człowiek.

O ARCHICOM

Od 35 lat Archicom realizuje marzenia o idealnym mieszkaniu. Archicom ma korzenie w studiu projektowym, gdzie od początku żywa była idea dbałości o ludzki wymiar architektury, jej współistnienie z naturą i kontekstem miejsca. Ponad 20 000 klientów doceniło nasze projekty. Rozumiemy swoją rolę jako urbanisty, inżyniera i wizjonera. Myślimy szeroko, biorąc pełną odpowiedzialność za tworzenie fragmentów miast dla kolejnych pokoleń. We Wrocławiu zrealizowaliśmy blisko 200 obiektów, w tym osiedla wieloetapowe m.in. Olimpia Port, rewitalizowane Browary Wrocławskie. To przyjazne miejsca, gdzie można zdrowo żyć, mieszkać, odpoczywać, korzystać z rozrywek. Patrzymy na miasto jak na żywą tkankę, która powinna dopasowywać się do współczesnych odbiorców. Cel jest niezmienny – dostarczać mieszkańcom nowy standard mieszkania.