124 mieszkania w Radomiu gotowe do zamieszkania

124 mieszkania przy ulicy Tytoniowej w Radomiu gotowe na przyjęcie najemców! Wspólna inwestycja radomskiego samorządu i  spółki PFR Nieruchomości została oddana do użytku.

124 mieszkania osiedlu przy ul. Tytoniowej już gotowe. Niebawem do pierwszych z nich wprowadzą się najemcy. Inwestycja jest wynikiem współpracy pomiędzy Urzędem Miasta w Radomiu i spółką PFR Nieruchomości realizującą rynkową część rządowego programu mieszkaniowego. Radomski samorząd wskazał teren, na którym powstało osiedle, a jego budowę sfinansował Fundusz Mieszkań dla Rozwoju.

Budowa osiedla trwała nieco ponad dwa lata. Pierwsze prace – prowadzone przez radomską firmę ARBUD – ruszyły pod koniec 2019 r., a w grudniu 2021 r. osiedle uzyskało pozwolenie na użytkowanie. Wiosną tego roku sfinalizowano prace wykończeniowe.

Inwestycja przy ulicy Tytoniowej to dwa siedmiokondygnacyjne budynki ze 124 mieszkaniami- od kawalerek przez mieszkania dwu i trzypokojowe, które dominują w strukturze, aż po M4 z metrażem przekraczającym 70 mkw.. Architekci – warszawska pracownia EMA Studio – zaprojektowała proste budynki o jasnej, biało- szarej kolorystyce nawiązujące do architektury blisko stuletniej fabryki Polskiego Monopolu Tytoniowego znajdującej się po drugiej stronie ulicy.

Mieszkania oferowane są w standardzie wykończonym. Ściany zostały pomalowane na biało, na podłogach ułożono panele, łazienki zostały wyposażone w biały montaż. Wprowadzający się muszą jedynie wyposażyć kuchnię oraz wnieść do mieszkań meble i sprzęty

Radomska inwestycja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców miasta i regionu. W ankiecie – uruchomionej jeszcze przed rozpoczęciem prac budowlanych – zainteresowanie osiedlem zadeklarowało ponad 2 tys. osób. W toku naboru przeprowadzonego w 2021 roku wpłynęła rekordowa liczba wniosków. Było ich blisko 1,2 tysiąca, co przełożyło się na niemal 10 aplikacji na jedno mieszkanie.

Słowo klucz to współpraca. Gdyby nie bardzo dobra współpraca z PFR Nieruchomości ta inwestycja by nie powstała. To ogromna korzyść dla Radomia i jego mieszkańców, ale nie tylko. Jak pokazuje statystyka, blisko 20 procent osób uprawnionych do zamieszkania na tym osiedlu to rodziny spoza miasta. Nasz cel został osiągnięty. Chcieliśmy, by ta inwestycja była magnesem dla osób, które chcą swoją przyszłość związać z Radomiem i tak się dzieje – podkreślał Radosław Witkowski, prezydent Radomia

Rekrutacja do mieszkań składała się z dwóch etapów. W pierwszym wnioskujący otrzymywali punkty zgodne z kryteriami przyjętymi przez Radę Miejską w Radomiu. Na dodatkowe preferencje mogły liczyć przede wszystkim rodziny z dziećmi, osoby, które nie ukończyły 35 roku życia oraz rozliczający swoje podatki w mieście. Drugi etap polegał na sprawdzeniu sytuacji finansowej potencjalnych najemców. 

Istotnym kryterium naszej działalności jest ocena naszego samorządowego partnera. Jeżeli samorząd po zakończonym projekcie chce kontynuować współpracę z nami to jest to dla nas ogromna satysfakcja. Wierzymy, że warto inwestować w najem instytucjonalny zwłaszcza w tej dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości i obecnych warunkach rynkowych. Miasta, które zainwestują w mieszkania na wynajem będą wygrane – przekonywał Wojciech Caruk, prezes PFR Nieruchomości S.A.

Spółka PFR Nieruchomości jest odpowiedzialna za rozwój dwóch funduszy oferujących mieszkania w formule najmu instytucjonalnego – Funduszu Mieszkań na Wynajem i Funduszu Mieszkań dla Rozwoju i posiada około 7,5  tysiąca mieszkań wybudowanych i w budowie w ponad 40 lokalizacjach w całej Polsce. Są to zarówno inwestycje w największych metropoliach – Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Trójmieście czy Łodzi, a także miastach średnich takich jak Toruń, Radom, Wałbrzych czy Świdnik. Spółka jest częścią Grupy Kapitałowej Polskiego Funduszu Rozwoju wspierającej zrównoważony rozwój kraju poprzez realizację ważnych projektów inwestycyjnych. 

Więcej:

www.nieruchomosc.pfr.pl

www.radom.mdr.pl

www.mdr.pl