Zbliża się premiera Audi Q6 e-tron

Już niebawem gama w pełni elektrycznych modeli Audi powiększy się o kolejny samochód, którym będzie Audi Q6 e-tron. Prace nad tym pojazdem weszły w ostatnią fazę, a z jego możliwościami zapoznać się mogli wybrani przedstawiciele mediów podczas jazd testowych. Na specjalnym wydarzeniu Audi Q6 e-tron Experience zaprezentowano innowacyjne oświetlenie, które zastosowano w tym modelu. To między innymi cyfrowa technologia OLED 2.0. Zwiększa ona znacząco funkcjonalność świateł, które stają się czymś w rodzaju nowego sposobu komunikacji oraz wnoszą bezpieczeństwo na nowy poziom. Przykładowo, gdy samochód jest w trybie automatycznego parkowania, specyficzna sygnatura świetlna z przodu oraz tyłu pojazdu wskazuje status tego systemu asystującego. Tym samym inni uczestnicy ruchu otrzymują istotną informację wpływającą na ich bezpieczeństwo.

Audi Q6 e-tron to pierwszy model marki, który bazuje na nowej, elektrycznej platformie Premium Platform Electric (PPE). Została ona zaprojektowana wyłącznie dla pojazdów elektrycznych, a jej najważniejszą cechą jest skalowalność. Dzięki temu na jej podstawie można projektować różnorodne modele w segmentach samochodów średniej wielkości oraz luksusowych. Dzięki skalowalnemu rozmiarowi baterii oraz rozstawowi osi pojazdów na platformie PPE można budować zarówno modele z wysokim zawieszeniem, na przykład SUV-y, jak i typu Sportback czy Avant.

Audi Q6 e-tron zostanie zaprezentowane premierowo jeszcze w tym roku i jest kluczowym dla marki pojazdem w ramach transformacji w dostawcę elektromobilności premium. Ma to być model, który na nowo wyznaczy standardy w kwestii osiągów, zasięgu i ładowania. To również pierwszy w pełni elektryczny samochód Audi, który zjedzie z linii produkcyjnej marki w Ingolstadt. Fabryka ta jednocześnie w momencie rozpoczęcia produkcji stanie się pierwszym zakładem produkcyjnym AUDI AG z własną montownią akumulatorów.

Źródło: https://www.audi.pl/