Julię Kuczyńską, najpopularniejszą blogerkę w Polsce, cechuje wyjątkowe wyczucie stylu. Widać to nie tylko w jej modowych stylizacjach, ale także we wnętrzach, w których mieszka na co dzień. Jej dom w Konstancinie zachwyca przestronnymi, zalanymi naturalnym światłem wnętrzami, świetnym designem oraz harmonią i konsekwencją, właściwym tylko najlepszym realizacjom. Rozwiązania zastosowane w 200 m2 willi, za projekt której odpowiadała Aleksandra Karpińska z pracowni On/Off Architekci, zgrabnie łączą funkcjonalność i minimalistyczny styl. Jak mieszka najbardziej znana w Polsce influencerka?
Maffashion ma na co dzień w grafiku wiele zawodowych przedsięwzięć, dlatego kiedy tylko znajduje chwilę na regenerację, spędza czas w swoim domu. W willi gwiazdy dominuje minimalizm i styl loftowy. Bazę stanowi szarość betonu, stal, ciemny brąz i grafit, które doskonale eksponują designerskie dodatki. Ogromna, przeszklona przestrzeń parteru, z dużą ilością naturalnego światła i nowocześnie urządzone wnętrza z oryginalnymi schodami, prowadzącymi na piętro, robią wrażenie. Pomieszczenia przenikają się w otwartym planie, nie ma tu więc miejsca na małe i niepozorne meble. Wszystko pasuje do skali i zachowuje proporcje.
Centralnym elementem pomieszczenia jest segmentowa sofa Tufty Time projektu Patricii Urquioli dla B&B Italia. W pokoju wypoczynkowym nie brakuje przyciągających wzrok dodatków. Jednym z nich jest ikoniczny fotel Big Mama B&B Italia, który doczekał się roli w filmie „Diamenty są wieczne” z Seanem Connery jako Jamesem Bondem. Surowe wnętrze salonu połączonego z kuchnią ociepla drewniana podłoga, a unikalny styl współtworzą ulubione materiały architektów – spieki kwarcowe Dekton hiszpańskiej firmy Cosentino, które w zestawieniu z drewnianą podłogą oraz jasnymi meblami tworzą nieprzeciętną przestrzeń, zapraszającą do wypoczynku.
Potencjał szlachetnej prostoty
W projekcie domu bardzo starannie przemyślano obecność materiałów wykończeniowych, kolorów i roli każdego z elementów. Centralnym punktem pomieszczenia stała się kuchenna wyspa pokryta odpornym na wszelkie uszkodzenia spiekiem Dekton Keranium od Cosentino. Materiał ten charakteryzuje się wysoką odpornością na przebarwienia, zarysowania i ścieranie oraz wysoką i niską temperaturę, pięknie współgrając przy okazji ze słońcem, dostającym się do wnętrza kuchni. Odcień Keranium, jeden z wielu dostępnych w portfolio Cosentino, wykorzystało już wielu najlepszych architektów na świecie. Wcześniej użył go m.in. Daniel Libeskind w projekcie prawie 6-metrowej rzeźby, prezentowanej na Biennale Architektury w Wenecji. W projekcie On/Off Architekci, Dekton stworzył głębię na ścianie pomiędzy górną i dolną zabudową kuchenną, optycznie ją powiększając. Wyraźny podział otwartej przestrzeni między salonem i kuchnią wprowadza także ponad 2.5 metrowa wyspa z Dektonu. Cieńszą wersję spieku Keranium (8mm) zastosowano na okładziny szafek w salonie i pionowe okładziny szafek wyspy od strony salonu (dlatego wyspa jest jednolita kolorystycznie.) Dekton stosuje się na blaty kuchenne, łazienkowe, zlewy, parapety, kominki, schody, okładziny ścienne, posadzki, elewacje, stąd pomysł Aleksandry Karpińskiej na wykorzystanie go w domu Maffashion również jako okładziny szafek w salonie i ściany w sypialni. Zabudowa kuchenna i meblowa w domu to dzieło ernestrust.
„Najbardziej podoba mi się salon z dużymi oknami i otwartą kuchnią. Tu dzieje się całe nasze życie i to właśnie tu spędzamy najwięcej czasu. Uwielbiam takie lekko minimalistyczne wnętrza z odrobina surowości. Kontrastujące z betonowym sufitem ciepłe drewno, spieki kwarcowe, stal i kamień. To wszystko w swojej prostocie jest bardzo ponadczasowe i nie daje odczucia przytłoczenia. Obecnie jest też świetnym tłem pod wszechobecne leżące, kolorowe dziecięce zabawki, samochody, klocki mojego syna. Goście najpierw zwracają uwagę na przestrzeń, następnie rzuca im się w oczy połączenie materiałów z jakich wykonana jest zabudowa w kuchni i salonie, młotkowany beton na ścianie i dająca wytchnienie zieleń za oknami” – mówi o swoim domu Julia.
Subtelne beże w sypialni
By nie zaburzyć otwartej przestrzeni, prywatne pomieszczenia takie jak sypialnia i pokój syna Julii- Bastiana, znajdują się na piętrze. Wnętrze sypialni również jest bardzo minimalistyczne i surowe. Dominują w nim beże, szarości i brązy. Całą ścianę zajmuje częściowo przeszklona zabudowana szafa ernestrust. Jedynymi meblami są tapicerowane łóżko oraz kamienne stoliki boczne. Uwagę przyciągają ocieplające wystrój dodatki, puszysty dywan, narzuta w stylu boho oraz oryginalna ściana wykonana z wielkoformatowej płyty spieku Dekton Nilium od Cosentino.
W domu Julii, na przestrzeni 200 m2, przechodzimy przez różnorodne, choć bardzo spójne strefy. Każda z nich na pozór spokojna i jednolita, przyciąga wzrok pojedynczymi elementami wkomponowanymi w całość. Lekkie formy przyjemnie kontrastują z prostymi liniami. Faktury wzajemnie się przenikają, a klimat loftu przenika się z nowoczesnością. U Maffashion na próżno szukać sztampowych stylizacji modowych i banalnych pomysłów na wnętrza. Jej wybory zawsze wyróżnia oryginalność i ponadczasowy styl. Umiejętnie zestawia ze sobą świat współczesnej mody i nowoczesnego designu, łącząc je z właściwą sobie naturalnością i dystansem do czekających ją zmian w życiu prywatnym.
Fotograf: Mateusz Kowalik
Stylizacja sesji: Anna Salak
Więcej na www.cosentino.com