Wiodący europejski partner Microsoft chce rozwijać się w Polsce i w regionie Europy Centralnej. Daniel Olejniczak obejmuje stanowisko Managing Director w Fellowmind Poland

Grupa Fellowmind – wiodący europejski partner Microsoft – nadaje priorytet ekspansji w Polsce i w regionie Europy Centralnej, dostrzegając potencjał do dynamicznego rozwoju polskiego oddziału. Na stanowisko Managing Director w Fellowmind Poland powołano Daniela Olejniczaka – dotychczasowego Wiceprezesa Zarządu, który jest związany z firmą od ponad 20 lat.

Obroty Grupy Fellowmind w 2021 r. osiągnęły wartość 262 mln euro, co oznacza, że w ciągu zaledwie dwóch lat dwukrotnie zwiększono przychody. Spółka konsekwentnie zaznacza swoją obecność na kolejnych rynkach europejskich, umacniając pozycję w regionie, czego kamieniem milowym była akwizycja w 2020 r. polskiej firmy Bonair. Po niespełna 3 latach od tego wydarzenia Polska staje się  hubem dla Grupy w regionie Europy Centralnej. Dotychczasową działalność Fellowmind Poland doceniono, wybierając na stanowisko Managing Director eksperta z lokalnych struktur. Od 1 marca obejmie je Daniel Olejniczak – dotychczasowy Wiceprezes Zarządu.

Powierzono mi zadanie koordynowania procesu rozwoju marki Fellowmind w Europie Centralnej, a Fellowmind Poland zostało uznane za kluczową dla dalszej ekspansji w regionie lokalizację. Jestem związany z firmą od ponad 20 lat. Początkowo jako Bonair odegraliśmy istotną rolę w kształtowaniu rynku usług IT w Polsce. Po przystąpieniu do Grupy kontynuujemy rozwój polskiej struktury i umacnianie wiodącej pozycji na rynku  rozwiązań biznesowych opartych o platformy Microsoft w Polsce i w regionie – mówi Daniel Olejniczak, Managing Director, Fellowmind Poland.

Na kanwie zmian strukturalnych nastąpiły również zmiany w składzie zespołu zarządzającego Fellowmind Poland. Po blisko 30 latach Andrzej Wach – Prezes Zarządu i założyciel Bonair pozostaje w firmie jako doradca, przekazując tym samym swoje obowiązki i przechodząc na emeryturę. Do zarządu w roli Wiceprezesa dołączył również Daniel Walczuk – CFO w Fellowmind Poland.

Postrzegamy Polskę jako centralny hub w regionie CEE i ważną część naszego paneuropejskiego łańcucha dostaw. Chcemy zwiększyć naszą obecność w tym rejonie i poszerzyć pulę lokalnych talentów. Dzięki doświadczeniu i osiągnięciom Daniela Olejniczaka, polski oddział Fellowmind będzie mógł jeszcze dynamiczniej się rozwijać, nieustannie budując swoją pozycję w regionie – mówi Ernst-Jan Stigter, CEO Fellowmind.

Potencjał zasobów ludzkich

Aktualnie Grupa Fellowmind zatrudnia 2000 pracowników w całej Europie, których liczba od 2019 r. zwiększyła się dwukrotnie. Zespół Fellowmind Poland liczy dziś 130 specjalistów. To kapitał, który ma kluczowy wpływ na nieustanną ekspansję firmy, a także doskonalenie portfolio produktów i usług. Funkcjonowanie w międzynarodowym środowisku biznesowym w ramach Grupy, stanowi wartość dodaną dla pracowników pozwalając na wymianę doświadczeń oraz gwarantując możliwość zdobywania kolejnych umiejętności również poprzez uczestnictwo w międzynarodowych projektach.

W przyszłości w polskiej spółce Fellowmind koncentrującej się obecnie na dostarczaniu rozwiązań   ERP i CRM opartych o platformy Microsoft, planowane jest rozwijanie oferty o kolejne komplementarne komponenty. Wynika to z koncepcji  Fellowmind “Connected Companies”, której celem jest dostarczanie klientom holistycznych usług.

Fellowmind Poland –  powstała w 1991 roku jako Bonair, natomiast w listopadzie 2021 roku firma razem z 11 europejskimi organizacjami z 6 krajów połączyła się w jedną markę Fellowmind.

Grupa Fellowmind jest wiodącym europejskim partnerem Microsoft Business Application, która zatrudnia 2000 pracowników i działa w 6 krajach: Polsce, Szwecji, Holandii, Niemczech, Danii i Finlandii. Grupa posiada 28 biur, z czego trzy znajdują się w Polsce. Fellowmind oferuje kompleksową wiedzę specjalistyczną i szerokie portfolio usług, które zapewnia holistyczne podejście do cyfrowej transformacji biznesu. W 2021 r. obroty Grupy Fellowmind osiągnęły wartość 262 mln euro. Fellowmind jest laureatem prestiżowych wyróżnień i branżowych nagród przyznawanych przez Microsoft – m.in. Inner Circle, Microsoft Partner Award, firma została również finalistą w konkursie Microsoft „Partner of the Year Awards” w kategorii „Sustainability Changemaker”.

Fellowmind Poland to zespół ekspertów z 30-letnim doświadczeniem na polskim rynku. Misją organizacji jest dostarczanie najwyższej jakości usług i rozwiązań informatycznych wspierając klientów w osiąganiu ich celów strategicznych. Firma zajmuje się projektowaniem, wdrażaniem i rozwijaniem zintegrowanych rozwiązań dla biznesu z każdej branży. Do kluczowych Klientów FP należą  m.in.: Poczta Polska, Selena, Green Factory, Komputronik, HSV, Giełda Papierów Wartościowych,  CHI Polska – Costa Coffee czy Dotpay SA. Fellowmind Poland zatrudnia ponad 130 pracowników i posiada biura w Warszawie, Białymstoku oraz Szczecinie.

Strategia Fellowmind w centrum uwagi stawia pracowników, którzy łączą w sobie silną wiedzę merytoryczną i entuzjazm oraz pasję do nowych technologii, tworząc rozwiązania dokładnie dopasowane do potrzeb klienta. Firma od lat zatrudnia doświadczonych pracowników, a także pozyskuje młode talenty, którym oferuje  liczne szkolenia. Dzięki temu pracownicy z wybranych sektorów – logistyki, finansów, produkcji czy księgowości, rozpocząć karierę w IT bez konieczności posiadania doświadczenie w tej branży.