W marcu, w Łodzi odbędzie się X, jubileuszowa edycja targów piw i browarnictwa

Piwowary’24: Sienkiewicz, kobiety, pikantne konkursy i kraftowe browary

Koncert Kuby Sienkiewicza, plebiscyt na najlepsze „kobiece” piwo, kosmetyki z chmielu, degustacje miodów pitnych, ale przede wszystkim najlepsze polskie browary kraftowe – 8 i 9 marca łódzką Halę Expo wypełnią piwowarzy, birofile i miłośnicy piwa, czyli uczestnicy i goście Targów Piw i Browarnictwa „Piwowary 2024”. Będzie to jubileuszowa, X edycja wydarzenia, które otwiera w Polsce sezon spotkań amatorów złocistego trunku.

Skoro impreza obchodzi tak piękny jubileusz, postanowiliśmy ją uczcić w specjalny sposób – mówi Leszek Raniewicz organizator Piwowarów. – Jak zawsze podczas targów uczestnicy głosują na najlepsze ich zdaniem piwo. W tym roku, ze względu na okoliczności, chcemy przyznać nagrody wyjątkowe. Zwycięski browar za najlepsze piwo otrzyma tytuł statuetkę pozłacanego kufla. Chcemy też uhonorować miejsca drugie i trzecie srebrnymi i brązowymi kuflami. Jednak zapewniamy, że obchodzona rocznica nie oznacza, że będzie to sztywna impreza. Wręcz przeciwnie, zapewniamy mnóstwo fajnej muzyki, gry towarzyskie i zręcznościowe, doskonałe jedzenie i jak zawsze doskonałą atmosferę.

Piwowary to miejsce spotkań producentów i dystrybutorów z profesjonalistami i pasjonatami piwa. To połączenie targów przemysłu browarniczego z festiwalem piwnym. Nadrzędną ideą jest prezentacja tego, co polski rynek piw kraftowych ma najlepszego do zaoferowania. Rokrocznie na Piwowarach odlicza się browarnicza czołówka, więc i tym razem goście targów mogą liczyć na nowinki, odkrycia, niespodzianki, a także znane „sztosy”, czyli docenione już wcześniej piwa regionalne z różnych stron Polski, a także piwa zagraniczne m.in. z Niemiec i Czech. Jako jedni z pierwszych w tym roku odliczyli się m.in. browary Moczy Broda (laureat ubiegłorocznych Piwowarów w Plebiscycie Publiczności za piwo Green Haze), Gryfus i Turek.

Organizatorzy zapewniają, że podobnie jak w latach ubiegłych na Piwowarach nie zabraknie wrażeń smakowych, kulinarnych oraz muzycznych. Gwiazdą tegorocznej imprezy będzie Kuba Sienkiewicz – niezwykle utalentowany artysta i lekarz, który z powodzeniem łączy te dwie pasje. Jego wkład w polską muzykę rockową i medycynę jest nieoceniony. Jest wokalistą, gitarzystą, autorem tekstów, liderem zespołu Elektryczne Gitary, a na koncie ma także projekty autorskie. Jego koncert odbędzie się pierwszego dnia imprezy.

W tym roku pierwszy dzień Piwowarów wypadnie 8 marca – a więc w Święto Kobiet. – Choć branża jest zdominowana przez mężczyzn, to przecież w Polsce mamy doskonałe kobiety piwowarki oraz właścicielki rzemieślniczych browarów – podkreśla Leszek Raniewicz. – Pora więc poznać kobiece gusty, w tym roku to panie będą mogły zagłosować na piwo dostępne na targach, które najlepiej im smakowało.

To nie wszystko. Aby zainteresować więcej kobiet browarnictwem organizatorzy postanowili zaprosić czeskich producentów kosmetyków z chmielu. Będą kosmetyki do pielęgnacji włosów, mydła, kremy czy balsamy. Ponadto, organizatorzy wykraczają nieco poza ramy wydarzenia zapraszając producentów kraftowych miodów pitnych, którzy zapewnią darmowe degustacje tych trunków. Jednocześnie organizatorzy nie zapominają również o tych briofilach, którym przy okazji Piwowarów zależy przede wszystkim na kupnie, sprzedaży czy wymianie historycznych pamiątek związanych z ulubionymi browarami czy markami piw – dla nich zorganizowana zostanie specjalna giełda birofilska.

Oprócz tego nie zabraknie dobrego jedzenia, a dla najodważniejszych śmiałków organizatorzy przygotowują konkurs jedzenia najostrzejszych na świecie sosów i przypraw.

Bilety na imprezę będą dostępne już w lutym na internetowych platformach sprzedażowych.

TARGI PIW I BROWARNICTWA PIWOWARY 2024

Łódź, Hala EXPO al. Politechniki 4

Piątek 8.03, sobota 9.03.