Volkswagen Financial Services finansuje 11 elektrycznych aut Škoda Enyaq dla spółki Hilti Polska

Volkswagen Financial Services, lider rynku leasingu i CFM w Polsce oraz ekspert w finansowaniu flot, zrealizował zamówienie na samochody elektryczne dla Hilti Polska – międzynarodowej spółki dostarczającej produkty i usługi dla branży budowlanej. Firma zwiększy flotę o 11 pojazdów Škoda Enyaq, wykonując kolejny krok w stronę elektromobilności i zrównoważonego rozwoju.

Według Licznika Elektromobilności Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych pod koniec lipca 2023 r. było zarejestrowane ponad 47 tys. samochodów całkowicie elektrycznych (osobowych i użytkowych). Jak informuje PSPA, przez pierwsze 7 miesięcy br. ich liczba zwiększyła się o 13 tys. sztuk, tj. o 57,7 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2022 r. Można zaobserwować, że firmy z każdym rokiem chętniej decydują się na wprowadzenie do floty pojazdów elektrycznych. Wynika to z rosnącej troski o środowisko i większej świadomości na temat skutków zmian klimatu. Podobny trend widoczny jest też w obszarze aut używanych – pojazdy sprawdzone, z udokumentowaną historią oraz przebiegiem mogą stanowić optymalną alternatywę dla nowych aut, których dostępność nadal w niektórych przypadkach bywa ograniczona.

Na taki krok, zakładający połączenie elektromobilności i zrównoważonego rozwoju, zdecydowała się firma Hilti Polska. Spółka podpisała umowę z Volkswagen Financial Services na pełen wynajem 11 modeli aut Škoda Enyaq. Pojazdy mają 2-letni przebieg, są w pełni sprawdzone i mają potwierdzoną historię. Umowa została podpisana na 2 lata. To kolejny kamień milowy w 10-letniej współpracy między spółkami. Volkswagen Financial Services od 2013 roku sfinansował Hilti Polska aż 1026 pojazdów, z czego aktualnie w eksploatacji znajduje się około 400 aut.

Jednym z kluczowych elementów polityki zrównoważonego rozwoju Hilti Group jest redukcja emisji CO2. Obecnie jako grupa osiągnęliśmy cel bycia CO2 neutralnym, ale wciąż możemy być bardziej przyjaźni dla środowiska. Już niedługo z 15000 samochodów w Hilti 40 proc. będzie zelektryfikowanych. Dodatkowo w swoich operacjach stosujemy politykę REUSE, czyli wykorzystania tego, co jeszcze można użyć ponownie, dlatego wspólnie z Volkswagen Financial Services wypracowaliśmy pomysł na wprowadzenie używanych samochodów BEV do floty Hilti Polska – powiedział Paweł Sienicki, Dyrektor Zakupów i Administracji w Hilti Polska.

Chcielibyśmy podziękować firmie Hilti Polska za długofalowe zaufanie będące wynikiem 10 lat partnerskiej współpracy. Emocje, jakie towarzyszą nam podczas takich chwil, utwierdzają nas w przekonaniu, że jako lider rynku leasingu i CFM w Polsce oraz ekspert w finansowaniu flot musimy stale podnosić kompetencje – powiedział Maciej Zwiewka, Dyrektor Sprzedaży Flotowej w Volkswagen Financial ServicesWynajem aut używanych stanowi o dojrzałym i odpowiedzialnym podejściu do zarządzania flotą. Łączy ono w sobie oszczędności z dbałością o klimat. To optymalne rozwiązanie dla firm flotowych, które dążą do zrównoważonego rozwoju. Jesteśmy dumni, że możemy wspierać w tym podejściu firmę Hilti Polska.

Wydanie 11 samochodów Škoda Enyaq na rzecz Hilti Polska odbyło się w warszawskim salonie aut używanych Volkswagen Financial Services STORE. To miejsce, które działa zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju, oferując klientom (indywidualnym i firmowym) sprawdzone, kilkuletnie auta marek z Grupy Volkswagen (Škoda, Audi, SEAT, CUPRA, Volkswagen, Volkswagen Dostawcze, Porsche).

Więcej informacji o ofercie finansowania Volkswagen Financial Services dla flot znajduje się na stronie https://www.vwfs.pl/klienci-biznesowi/floty.html.