Volkswagen Bank z bankowością internetową i mobilną także w języku angielskim oraz niemieckim

Volkswagen Bank systematycznie pracuje nad zwiększeniem dostępności i atrakcyjności swoich produktów oraz usług. Przykładem jest bankowość internetowa i mobilna, która posiadają pełną funkcjonalność w trzech językach: polskim, angielskim i niemieckim, dzięki czemu również cudzoziemcy mogą z łatwością korzystać z usług banku.

– W polskim oddziale Volkswagen Banku kilka lat temu wdrożyliśmy nowy system bankowości internetowej i mobilnej zgodny z PSD2, odpowiadający potrzebom wszystkich klientów oraz ułatwiający codzienne transakcje i rozliczenia. Poza wersją internetową, udostępniliśmy także aplikację mobilną dostępną na systemy operacyjne iOS, Android i Huawei. Bankowość internetowa oraz aplikacja mobilna dostępne są w języku polskim, angielskim i niemieckim. Dobrze wpisują się w naszą strategię bycia długofalowym partnerem dla naszych klientów. Dzięki naszym rozwiązaniom osoby mówiące nie tylko po polsku, ale także po angielsku czy niemiecku, bez kłopotów mogą założyć konto osobiste czy firmowe, korzystać z naszych innych produktów bankowych takich jak lokaty czy kredyty. Naszą misją jest kreowanie nowoczesnego i przyjaznego świata finansów, w którym każdy czuje się dobrze – mówi Daria Pawęda, Dyrektor Departamentu Rozwoju Biznesu i Obsługi Klienta w Volkswagen Bank GmbH Oddział w Polsce.

Umożliwienie korzystania z bankowości internetowej oraz aplikacji mobilnej w języku angielskim i niemieckim, co podkreśla Volkswagen Bank, to odpowiedź na zmieniające się potrzeby rynku i otwarcie na nowe grupy klientów.

Informacja o bardziej wygodnym i intuicyjnym dostępie do produktów i usług Volkswagen Banku może być szczególnie cenną wiadomością dla obcokrajowców, którzy na co dzień nie używają języka polskiego. Na uwagę zasługuje też fakt, że z wyżej wymienionych ułatwień językowych mogą skorzystać zarówno klienci detaliczni, jak i firmowi, w tym posiadacze kredytu samochodowego czy gotówkowego w Volkswagen Banku z kontem za 0 zł.

Volkswagen Bank, działający w ramach Volkswagen Financial Services, specjalizuje się w działalności kredytowej i depozytowej. Oferuje m.in. konta firmowe i detaliczne, lokaty, karty płatnicze Visa, kredyty samochodowe i gotówkowe (w tym na elektromobilność), a także linię produktów bankowych dla klasycznej motoryzacji. Wyróżnikiem banku są unikalne na rynku wzory kart Visa z wizerunkami samochodów ze stajni Volkswagena zgodnie z hasłem „od klasyka do elektryka”, w tym VW Beetle (tzn. „Garbus”) czy Volkswagen T1 (tzw. „Bulli”), a także elektrycznego Porsche Taycan czy Volkswagena ID. Buzz. Podróżników zaciekawić może karta Visa Gold z wizerunkiem campera VW California.

Volkswagen Bank swoją ofertę dla klientów indywidualnych świadczy w oparciu o dwa główne pakiety: Standardowy i Złoty, a także liczne benefity, m.in. dostęp w bankowości internetowej i przez aplikację mobilną Volkswagen Bank w trzech językach (polskim, angielskim i niemieckim). W 2022 roku bank nawiązał współpracę z Ardor Auctions, czyli jedynym w Polsce domem aukcyjnym dla pasjonatów zabytkowej motoryzacji, jak również z ITCARD, dzięki czemu klienci indywidualni banku mogą bezpłatnie wypłacać gotówkę z bankomatów Planet Cash.

Więcej informacji o ofercie Volkswagen Bank można znaleźć na stronie internetowej instytucji.