Umowa na dostawy recyklatu podczas targów Plastpol. Produkty trafią do całej Europy

ML Polyolefins, największy producent regranulatu PP w Europie Środkowo-Wschodniej, oraz jeden z wiodących europejskich dostawców produktów z tworzyw sztucznych dla gospodarstw domowych, Keeeper Group podpisały umowę o współpracy na targach Plastpol w Kielcach. Dotyczy ona dostaw około 2 tysięcy ton recyklatu rocznie.

Od lewej: Umowę o współpracy podpisali Krzysztof Nowosielski, prokurent i dyrektor handlowy w ML Polyolefins, Tomasz Mikulski, prezes ML Polyolefins oraz Grzegorz Kicerman, prezes przedsiębiorstwa Keeeper, Sebastian Wieczerniak, dyrektor Łańcucha Dostaw w firmie Keeeper.

W Targach Kielce trwają czterodniowe 28. Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy Plastpol, jedno z największych i najważniejszych wydarzeń tej branży w Europie. 603 wystawców z 31 krajów Europy, Azji i Bliskiego Wschodu prowadzi rozmowy biznesowe z tysiącami zwiedzających z różnych stron świata. W tym gronie są przedstawiciele sektorów przemysłu wykorzystujących tworzywa sztuczne m.in. spożywczego, medycznego, motoryzacyjnego, AGD.

W kierunku zrównoważonego rozwoju

W środę, 22 maja, umowę o współpracy podpisały Keeeper oraz ML Polyolefins. Niemiecka firma Keeeper, prowadzącą produkcję w Bydgoszczy, to jeden z europejskich liderów w sektorze produkcji wyrobów z tworzyw sztucznych dla gospodarstw domowych, jak pojemniki na żywność czy kosze skrzyniowe. 70% produkcji eksportuje do krajów europejskich. – Od dłuższego czasu naszą  działalność ukierunkowujemy na rozwój zrównoważony. Działamy na wielu obszarach, począwszy od designu produktów przez dobór surowców i technologię, skończywszy na łańcuchu dostaw. Jesteśmy dumni, że w coraz większym zakresie będziemy stosować surowce powstałe w wyniku recyklingu. Zwiększamy produkcję koszy z użyciem tworzyw cyrkularnych dzięki umowie z ML Polyolefins – mówi Grzegorz Kicerman, prezes przedsiębiorstwa Keeeper. – Nasi klienci oczekują towarów produkowanych przy użyciu recyklatu. Zrównoważony rozwój to jeden z priorytetów.

Sebastian Wieczerniak, dyrektor Łańcucha Dostaw w firmie Keeeper, zaznaczył że dla zrównoważonego rozwoju firmy współpraca ze stabilnym parterem, to podstawa.

Tomasz Mikulski, prezes ML Polyolefins, podkreślał, że nowa forma współpracy służy rozwojowi przedsiębiorstwa. – Jest docenieniem naszych starań, kursu, który obraliśmy, szukając najlepszych rozwiązań dla naszych odbiorców surowców powtarzalnych. Nieustannie dążymy do tego, by nasze surowce były najlepszej jakości – podkreślił Tomasz Mikulski.

Umowa na dostawy wysokiej jakości recyklatu i zwiększenie produkcji z surowców cyrkularnych dowodzi, że branża przetwórstwa tworzyw sztucznych rozwija się w kierunku zrównoważonym. – Co ważne przybywa zagranicznych firm, które przenoszą produkcję do Polski i coraz mocniej wchodzą w obszar cyrkularnych tworzyw sztucznych – podkreślił Krzysztof Nowosielski, prokurent i dyrektor handlowy  w ML Polyolefins.

Na mocy umowy, ML Polyolefins dostarczy około 2 tys. ton surowca rocznie. Keeeper, wykonane z ich użyciem kosze skrzyniowe dostarczy do krajów europejskich, m.in. do sieci handlowych. – Udział tworzyw cyrkularnych w całym wolumenie wynosi około 20 procent, tendencja jest wzrostowa – zaznaczył prezes Grzegorz Kicerman.