Trzecia edycja Dach Forum pobiła wszelkie rekordy! Prawdziwe święto rzemiosła w Targach Kielce!

Ponad 24 tysiące sprzedanych wejściówek, blisko 150 wystawców, dwa dni wielkich dekarskich emocji i 100% prawdziwego rzemiosła. Tak w wielkim skrócie wyglądał trzeci Kongres i Targi Dekarzy, Blacharzy, Cieśli Dach Forum 2024. Nie zabrakło premierowych produktów, branżowych nowości i całej masy pokazów.

– Tegoroczne spotkanie branży dachowej wygląda bardzo okazale. Wśród 150 wystawców obecni są liderzy rynku pokryć dachowych z ośmiu krajów świata m.in. z Francji, Polski, Czech, Niemiec, Słowenii i Litwy. W programie zaplanowanych jest ponad 20 premier produktowych, wiele merytorycznych wydarzeń, kongresów, finały ogólnopolskich konkursów oraz ciekawych prelekcji. Nie zabraknie również atrakcji dla pań i dzieci – mówił dr Andrzej Mochoń, Prezes Zarządu Targów Kielce podczas oficjalnego otwarcia. W trakcie gali po raz pierwszy wręczono medale i wyróżnienia za produkty i stoiska targowe dla firm prezentujących najnowsze osiągnięcia technologiczne oraz szeroką ofertę produktów i usług.

Ponad 20 premierowych produktów Na Dach Forum w Kielcach

Przez dwa dni zaprezentowano setki, a nawet tysiące produktów i usług, w tym ponad 20 premier. Na tegorocznym Dach Forum pokazano najnowocześniejsze rozwiązania, w tym elementy konstrukcji dachu, czy technologie niezbędne do ich wykorzystania. Targi Dach Forum były miejscem premiery PBC Panels – nowej marki w Grupie Blachotrapez, będącej rewolucją zapewniającą harmonię pomiędzy bezpiecznym dachem, a nowoczesną fotowoltaiką. Na stoisku Budmat również panowały wielkie emocje związane z premierą nowego produktu – najbardziej płaskiej spośród dwumodułowych blachodachówek panelowych Garda. Prawdziwa rewolucja i systemowe rozwiązania, wpływające na komfort użytkowania zaprezentowała także marka Corotop. Obok nich światło dzienne ujrzały także produkty takich firm jak: Swisspearl Polska, IVT, VELUX, Widopan, REGAMET, Lotom Dronem Śląski Ośrodek Szkoleniowy, Altum, CREATON Polska, Electrotile, czy Sodra Polska. – Targi naprawdę robią wrażenie, a ilość wystawców i zwiedzających sprawiają, że na pewno wrócę tu za rok – mówił jeden z tysięcy dekarzy obecnych na Dach Forum.

Dwa dni targów i dwa finały konkursów podczas Dach Forum

Za nami Wielki Finał 4. edycji konkursu Mistrz Dekarstwa organizowanego przez firmę Blachotrapez Sponsora Strategicznego targów Dach Forum. Emocji nie było końca, a zwycięzca – Piotr Dela odjechał nagrodą główną – samochodem ISUZU D-Max. W uroczystej gali Blachotrapez wręczono również nagrody 16-stu Wojewódzkim Mistrzom Dekarstwa. Drugiego dnia targów Dach Forum arenę zmagań przejęli uczestnicy konkursu Dach Masters. W rywalizacji duetów ciesielskich najlepsi okazali się bracia Wachniccy: Kacper i Szymon, do których trafiły nagrody główne ufundowane przez Sponsorów konkursu firmy: Mafell i Corotop. Drugie miejsce zajęli Janusz Królak i Marcin Ruszpel, a trzecie Michał Jakubowski i Jacek Mikołajczyk.

Dach Forum pełne widowiskowych pokazów i ciekawych prelekcji!

W Strefie Rzemiosła, najwybitniejsi fachowcy z branży dekarskiej, blacharskiej i ciesielskiej prezentowali swoje niezrównane umiejętności. Gospodarzem tego wyjątkowego wydarzenia był Ogólnopolski Cech Dekarzy, Blacharzy i Cieśli Wiecha. Spektakularne pokazy i mistrzowskie przedstawienia zaprezentowały m.in. ekipy: MetalManiaka, Antyfarmers, Macieja Dekarza, PREFA oraz Akademii Ciesielstwa. – Zawsze marzyło mi się, aby dekarze, blacharze i cieśle mieli swoje święto. Dzięki zaangażowaniu i współpracy Targów Kielce, Akademii Ciesielstwa, którą reprezentuję, Sponsorów, Wystawców i co ważne całej Braci Dekarskiej udało się właśnie w Kielcach takie prawdziwe święto stworzyć. Jestem naprawdę dumny po tych tzrech edycjach z tego, czego wspólnymi siłami dokonaliśmy. Obracając się wśród tysięcy fachowców często słyszę z ich ust, że brakowało czegoś, co tę branżę łączyło i tym czymś stały się właśnie targi Dach Forum – mówił ich współorganizator, Michał Sadko z Akademii Ciesielstwa. Ważnym punktem styczniowego kongresu były wykłady fachowców i specjalistów od pokryć dachowych. Na scenie głównej przez dwa dni poruszono tematy dotyczące technik pracy, najczęstszych błędów popełnianych na dachach, bezpieczeństwa na dachach, nowoczesnych technologii oraz prawa budowlanego. Eksperci przez dwa dni przekazywali cenne informacje dla dekarzy, blacharzy i cieśli. Wystawę odwiedził m.in.  Bogdan Bosak z Chicago Metal Supply, który opowiedział o historycznych reprodukcjach projektów blacharsko-dekarskich z miedzi w USA. Ponadto na scenie pojawili się inż. Dariusz Nowicki, który wyjaśni kwestię “Komin – czyj Ci on jest?” oraz inż. Krzysztof Patoka. Wystąpienia branżowych autorytetów uzupełniły prezentacje Sponsorów Targów Dach Forum firm: Blachotrapez, Blachy Pruszyński, Corotop, Budmat, Velux, Fakro, Ruukki, BMI Polska.

Pudzian i inni znani sportowcy na Dach Forum

Jednym z gości pierwszego dnia targów był Mariusz Pudzianowski, który przez kilka godzin rozdawał autografy i podpisywał kalendarze na stoisku firmy Blachy Pruszyński, której jest Ambasadorem. – To już moja trzecia wizyta na targach Dach Forum i zawsze te spotkania z kibicami wspominam miło – mówił były strongman. Z kibicami, których wśród dekarzy nie brakuje, spotkali się również inni ambasadorzy tej marki: aktualny mistrz Europy wagi junior ciężkiej Michał Cieślak i medalista Igrzysk Olimpijskich, a obecnie zawodnik MMA Damian Janikowski. Na stoisku firmy EUROUTIL obecny był z kolei Michał Pasternak – polski zawodnik mieszanych sztuk walki. Nie lada gratką dla Pań i dzieci odwiedzających targi była Strefa Fun&Beauty, przygotowana przez Grupę Pruszyński.