TRUMPF Huettinger po raz siódmy inwestuje w Polsce w nowe obiekty. Firma technologiczna zajmie ponad 25 000 mkw. w CTPark Warsaw East

Firma TRUMPF Huettinger, specjalizująca się w projektowaniu i produkcji nowoczesnej elektroniki przemysłowej, otwiera siódmy budynek w czwartej lokalizacji w aglomeracji warszawskiej. Firma wynajęła blisko 25 400 mkw. powierzchni produkcyjno-magazynowej w Kobyłce. W parku biznesowym należącym do dewelopera CTP uruchomi największą w Europie produkcję szaf sterowniczych dla przemysłu High-Tech. W transakcji najmu CTPark Warsaw East pośredniczyła agencja doradcza Colliers.

Jeszcze w tym roku TRUMPF Huettinger zajmie 80 proc. pierwszego etapu CTPark Warsaw East – kompleksu będącego jedną z pięciu inwestycji CTP w województwie mazowieckim. Przedsiębiorstwo wynajęło w budynku 21 100 mkw. powierzchni produkcyjno-magazynowej wraz z modułem biurowym o metrażu 4 300 mkw. Decyzja o otwarciu nowego zakładu w Polsce jest efektem między innymi dynamicznego wzrostu działalności firmy na obecnie obsługiwanych rynkach, głównie półprzewodnikowym i fotowoltaicznym. W Kobyłce TRUMPF Huettinger będzie produkować systemy sterowania na potrzeby całej Grupy TRUMPF (w tym do laserów, wykrawarek, giętarek i drukarek 3D), jak i szafy sterownicze do przemysłu półprzewodnikowego dla swoich klientów. Ich dystrybucja, w ramach modelu world factory, obejmie cały świat.


„Rozwijamy się niezwykle dynamicznie. Stale pozyskujemy nowe zamówienia i prognozujemy, że w kolejnych latach zapotrzebowanie na nasze produkty będzie coraz większe. Aby zaspokoić rosnący popyt, zwiększamy zatrudnienie, a także pozyskujemy nową powierzchnię produkcyjno-magazynową w Warszawie i okolicach. Stolica jest dla nas doskonałą lokalizacją ze względu na dużą liczbę kandydatów do pracy w sektorze high-tech. Inwestycję CTPark Warsaw East w Kobyłce wybraliśmy z powodu zrozumienia naszych potrzeb i modelu biznesowego z wieloletnią perspektywą, o której nie wszyscy deweloperzy na rynku myślą tak szeroko. Doceniliśmy także szereg nowoczesnych rozwiązań związanych z niskoemisyjnością”, mówi Paweł Ozimek, prezes TRUMPF Huettinger w Polsce.     

W najbliższych latach firma postawi na mocną ekspansję biznesu w Polsce oraz skokowy wzrost zatrudnienia – zarówno pracowników produkcyjnych, inżynierów oraz specjalistów z obszaru badawczo-rozwojowego. W perspektywie najbliższych pięciu lat planuje przekroczyć liczbę 3 000 pracowników, co oznaczałoby ponad stuprocentowy wzrost w stosunku do obecnej liczby etatów, która została już i tak podwojona w ostatnich dwóch latach.

Centrum produkcyjno-magazynowe, do którego wkrótce wprowadzi się TRUMPF Huettinger znajduje się tuż przy kluczowej trasie regionu – S8, co stanowi znaczący atut w kontekście sprawnej i efektywnej logistyki. Mocną stroną obiektu jest także duża powierzchnia, która stwarza dla producenta olbrzymie możliwości rozwoju, zabezpieczając tym samym przestrzeń na przyszłe, stale rosnące zapotrzebowanie.

„Lokalizacja obiektów produkcyjno-logistycznych ma bezpośrednie przełożenie na efektywność operacyjną przedsiębiorstw, ich konkurencyjność, jak i koszty transportu. Po kilku latach pracy hybrydowej dochodzi do tego czynnik employer brandingowy – komfort pracowników jeszcze nigdy nie był tak istotny. Dlatego dziś nie mówimy tylko o magazynach i konsolidacji towarów, ale kompleksowych parkach biznesowych, które spełniają funkcje korporacyjne, środowiskowe i społeczne. Nasz program inwestycyjny w Polsce, obejmujący 300 mln euro na zakup działek i start nowych projektów, koncentruje się na terenach, których potrzebują nasi klienci – zapewniających infrastrukturę do zrównoważonego wzrostu oraz rozwoju sektora usług. Od dwóch lat rośniemy razem z nimi, z dużą satysfakcją obserwując kolejne międzynarodowe marki, które jak TRUMPF Huettinger, uruchamiają w kraju nowe gałęzie produkcji. To dla nich uzupełniamy nasze inwestycje o kolejne formaty odpowiadające na wyzwania rynku pracy – zlokalizowany także w okolicach Warszawy kompleks CTPark Warsaw West będzie pierwszym obiektem w kraju z modułem przestrzeni wspólnej przeznaczonej do użytku wszystkich najemców (obejmującym: punkt medyczny, restaurację, coffee point, sale konferencyjne, miejsca coworkingowe, itp.) o nazwie Clubhaus”, wyjaśnia Bogi Gabrovic, Deputy Country Head w CTP Poland.

Oprócz centralnej lokalizacji, oferującej dostęp do jednego z największych węzłów transportowych, CTPark Warsaw East zapewni TRUMPF Huettinger szereg rozwiązań wspierających niskoemisyjność. Dla przykładu w pierwszym etapie projektu zainstalowano oświetlenie LED, technologie sterowania ciepłem i wentylacją, a dachy zostaną wyposażone w instalację fotowoltaiczną. Obiekt jest też gotowy do podpięcia pełnej automatyki systemów wewnętrznych i zewnętrznych, gwarantując tym samym długoterminową konkurencyjność rynkową.

„W ostatnich latach obserwujemy pozytywne zmiany w strategiach biznesowych deweloperów i najemców, pod kątem zrównoważonego budownictwa. Jest to trend korzystny nie tylko pod względem wizerunkowym, ale również finansowym. Inwestowanie w zielone rozwiązania może obniżyć koszty utrzymania budynku nawet o 50%, a pobór mocy nawet o 60%. Lepsze samopoczucie użytkowników parków przemysłowych stanowi skuteczny sposób przyciągania nowych talentów, co jest szczególnie ważne w kontekście dynamicznego rozwoju charakteryzującego firmę TRUMPF Huettinger w Polsce. Świetna lokalizacja, wysoki standard budynku, elastyczne i kreatywne podejście CTP do przyszłego Klienta, nie tylko pod kątem ekspansji, ale i między innymi przygotowania przestrzeni wspólnych dla pracowników zaważyło o wyborze dewelopera i jego nieruchomości w Kobyłce, jako kolejnej lokalizacji firmy TRUMPF Huettinger w regionie Warszawy”, mówi Martyna Bekulard, Senior Associate w Dziale Powierzchni Logistycznych i Przemysłowych Colliers.

O CTP

CTP jest największym notowanym na giełdzie właścicielem, deweloperem oraz zarządcą nieruchomości logistycznych i przemysłowych pod względem powierzchni najmu brutto, posiadającym 10,9 mln mkw. GLA w 10 krajach (stan na 31 marca 2023 roku). Firma certyfikuje wszystkie nowe budynki w systemie BREEAM na poziomie „very good” lub wyższym, a w rankingu Sustainalytics uzyskała rating ESG na poziomie „low-risk” (niskiego ryzyka), potwierdzając swoje zaangażowanie w zrównoważony rozwój. Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.ctp.eu.

O TRUMPF Huettinger

TRUMPF Huettinger jest światowym producentem zasilaczy do procesów powlekania plazmowego, nagrzewania indukcyjnego i wzbudzania laserów. Produkty firmy dostarczają energii procesowej dla wielu gałęzi przemysłu high-tech, dzięki której największe światowe firmy, wykonujące m.in. smartfony, telewizory, samochody, panele fotowoltaiczne czy szkło architektoniczne, mogą tworzyć i udoskonalać swoje produkty. Systemy zasilające produkowane przez TRUMPF Huettinger wykorzystywane są do wytwarzania struktur półprzewodnikowych najbardziej zaawansowanych technologicznie pamięci 3D i procesorów, do pokrywania powierzchni szklanych i plastikowych (telewizory i monitory LED, OLED, LCD, wyświetlacze telefonów, szkło optyczne, przemysłowe i budowlane),utwardzania powierzchni metalowych (wiertła, koła zębate, łopatki turbin silników lotniczych, protezy, implanty, powłoki wykończeniowe, zabezpieczające i dekoracyjne), oraz wielu innych. TRUMPF Huettinger posiada centra badawczo – rozwojowe i produkcyjne w Polsce i Niemczech zaś oddziały sprzedaży i serwisu ulokowane są w wielu krajach Europy, Ameryki i Azji. W Polsce zatrudnionych jest ponad 1500 pracowników.

Więcej informacji o firmie: www.trumpf-huettinger.com